Sajenje vodnih rastlin

Diskusija o akvarijskih rastlinah.
Aegagropila, Anubias, Barclaya, Cryptocoryne, Hygrophila, Myriophyllum, Tonina, ..

Moderatorji: dusanh, Kapitan Nemo, Moderatorji

Sajenje vodnih rastlin

OdgovorNapisal/-a bojanb » 13 avg 2007, 21:58

Prebral sem vse vaše forume, debate o tem in onem. Zanima me pa še vedno kako lahko posadim lokvanj, cyperus, travo,... Jaz sem posadil lokvanj v velik lonec za sajenje rož, spodaj sem dal kamenje, zemljo (ilovico) in na vrhu še eno plast kamenja za obtežitev. Ali mi bo rastel?

lp

bojanb
bojanb
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 13 avg 2007, 08:23
Kraj: ČRNOMELJ

OdgovorNapisal/-a sasok » 13 avg 2007, 23:31

nekaj si lahko prebeš tukaj:
Klik!
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

lokvanj

OdgovorNapisal/-a trajnice » 29 jan 2009, 19:44

Bojanb, res smo bolj počasni pri odgovorih na vprašanja. Od kar ste ga zastavili, ste gotovo že sami ugotovili, da v loncu lokvanj ne more dobro rasti in zlasti ne cveteti.
Lokvanj za svoj razvoj in cvetenje potrebuje veliko hrane, ki jo s koreninami največ načrpa iz vode direktno, ne pa iz zemlje. Zemlja mu sicer služi tudi zato, da je v njej zasidran.

Lokvanj mora torej imeti dovolj prostora za razvoj korenin. To ima zagotovljeno, če raste v mulju na dnu vode, kot je to v naravi. V vrtnih vodnih objektih pa ga običajno gojimo v posodah, ker jih je tako laže nadzorovati in negovati. Vendar mora posoda imeti zelo velike odprtine, da skoznje lahko rastejo korenine v vodo.

Torej potrebuje košaro z velikimi odprtinami ali pa velik lonec, ki smo v njegove stene in dno naredili velike luknje.

Jožica
www.trajnice.com
trajnice
Expert
Expert
 
Prispevkov: 116
Pridružen: 14 avg 2007, 16:25
Kraj: Vitovlje

OdgovorNapisal/-a Dipsi » 12 maj 2009, 11:07

Mene pa zanima, kje lahko najdem kaj o rastlinah v tekočih vodah(rekah,..) Nikjer nič ne piše, jaz pa se zanimam da bi doma imela potok. :oops:
Rastline
Dipsi
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 12 maj 2009, 11:03


Vrni se na Akvarijske rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost