cepič

Diskusija o sadnem drevju.
Jablana, Hruška, Sliva, Limona, Figa, Kivi, Breskva, Marelica, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

cepič

OdgovorNapisal/-a ina007 » 28 mar 2006, 19:27

živjo

prosim povejte mi, doma imam češnjo sejanec, jaz pa bi rada ustvarila novo podlago (sejanec) in jo cepila na drugo sorto. prosim če mi svetujete kako naj ustvarim podlago, ker nimam rastlinjaka, da bi mu omogočila primerno vlago za razvoj? pa še zanima me koliko časa podlaga rabi da odžene korenine

hvala
ina007
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 28 mar 2006, 19:24

OdgovorNapisal/-a miranda » 25 apr 2006, 10:02

Včasih smo divjake češenj za cepljenje izkopavali na robu gozda, kjer jih je vedno dovolj.

Miranda
miranda
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: 29 mar 2006, 09:38

Sejanec češnje

OdgovorNapisal/-a muha » 25 apr 2006, 11:20

Najprej pozorno poglej okrog češnje ali morebitne žive meje ali grmičevja, morebiti imaš tam že divjake, ki jih doslej nisi opazila. Jaz sem se ravno vrnila z obhoda vrta, kjer sem med drugim pod češnjo pulila pravkar iz pečk ozelenele mlade divjake. Če ni nikjer nič, potem išči na robu gozda, po nasvetu Mirande. Če še tam ne bo nič, posej pečke, potem ko boš pojedla letošnje češnje, a nekam na tako mesto, kjer bodo imele mir do takrat, ko bodo dovolj velike za presajanje. Ozelenele bodo naslednjo pomlad.

Sploh pa nam, ki imamo vrtove, vsaj pri domačih vrstah ni prav nič potrebno komplicirati z raznimi "stratifikacijami..." saj vse to opravi mati narava sama, seme poseješ takrat, kot bi se zasejalo samo. Tiste komplicirane metode so po moje bolj za eksotične vrste in seveda za tiste, ki vrtov nimajo.

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a fruto » 25 apr 2006, 14:42

sploh ne razumem kaj bi ti rada cepila, in na kaj.
pravis da imas doma sejanec cesnje, se pravi je to podlaga, na katero lahko cepis cepic z neke cesnje, ki ti je vsec in dobro rodi, ce zelis da bo potem tudi ta tvoja cesnja obrodila plodove.

nevem zakaj bi rabila se eno podlago, ti rabis samo se cepic.

lp
fruto
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 21 feb 2005, 11:21

OdgovorNapisal/-a tamika » 19 jun 2006, 16:48

Kdaj je najprimernejši čas za cepitev? Rada bi namreč, da mi nekdo cepi češnjo.
Uporabniški avatar
tamika
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1531
Slike: 1
Pridružen: 06 okt 2005, 09:00


Vrni se na Drevesa - sadna

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost