Presajanje?

Mesojedke ali žužkojede rastline, kot jim tudi pravimo so močvirnate rastline, ki lovijo mrčes.
Dionea, Drosera, Nepenthes, Saracenia, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Mesojedec, izu, Moderatorji

Presajanje?

OdgovorNapisal/-a začetnik » 07 avg 2004, 15:34

Lep pozdrav.

Imam še eno začetniško vprašanje, na katerga je vrjetn teško z besedami odgovorit,ampak...

Problem pri presajanju...mesojedke so zlo občutljive in tut če ne bi ble, ne bi vedu če presajam pravilno.Govorim o odraslih rastlinah,če lahko tko rečem. :roll:

Hvala za ogovore-
začetnik
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 16 jul 2004, 14:17
Kraj: Radovljica

OdgovorNapisal/-a Mesojedec » 07 avg 2004, 18:27

Ojla!

Saj ni tako težko. Zatakne se mi edino pri rozetastih rosikah (Drosera aliciae npr.), ker vedno popackam liste s substratom.

Bom se potrudil in v nedeljo presadil eno dionejo, poslikal postopek in objavil slike :wink:

Sicer so pa pri večini rastlin najbolj občutljiv del korenine. Je potrebno malce popazit na njih, da jih ne poškodujemo preveč. Najbolje, da rastlino počasi puliš in pri tem malo koplješ s prsti po substratu. Jaz potem s prstom naredim primerno luknjo v substratu in vstavim rastlino in previdno sproti zasipam korenine. Ja, res je težko napisat :D :twisted: 8) :!: :?: .

Lep pozdrav,

Ivo
IvoJ
Uporabniški avatar
Mesojedec
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 163
Pridružen: 29 apr 2003, 10:39
Kraj: Kresnice

OdgovorNapisal/-a začetnik » 08 avg 2004, 20:06

Se pravi bistvo je biti pazljiv... :D

Jaz imam isti problem,samo da sem jaz popackov še čist vse.No ene bol ene manj ampak mi gre na bol...
začetnik
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 16 jul 2004, 14:17
Kraj: Radovljica

OdgovorNapisal/-a izu » 08 avg 2004, 22:15

meni je pa dionaea padla iz lončka na mizo in je vredu čeprav je boga ker je cvetela
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt

OdgovorNapisal/-a pinkpanter » 16 avg 2004, 07:09

Ojla Mesojedec,

Kje je tvoj poslikan postopek presajanja, ki si ga obljubil? Saj se nisi premislil a ne??? :roll: Sama se namreč kar bojim prvega presajanja...

Mimogrede: kje je možno dobiti manjše količine šote? V OBI-ju sem opazila samo velike vreče (45l). :shock:
pinkpanter
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 17 apr 2004, 13:00
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a Mesojedec » 16 avg 2004, 07:56

Ojla!

Nisem si premislil ali pozabil in sem naredil filmček, ki je velik 32Mb :shock: Malo preveč za na internet. Pa mi je potem zmanjkalo časa. Najbolje, da grem kar takoj v rastlinjak in ne obljubljam preveč :wink:

Za šoto poskusi še v vrtnariji Kalia na dolenjki.

Lp,
IvoJ
Uporabniški avatar
Mesojedec
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 163
Pridružen: 29 apr 2003, 10:39
Kraj: Kresnice

OdgovorNapisal/-a začetnik » 22 avg 2004, 13:22

Za tele poslikave je blo potrebno kr mal več kot samo vrtnarske sposobnosti... :)

SUPER!
začetnik
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 16 jul 2004, 14:17
Kraj: Radovljica


Vrni se na Mesojede rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov