Digitalna kamera

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 28 nov 2003, 00:00

Ojla,

Jema sama sem tudi že razmišljala, da pošljem Božička čez mejo.
Danes sem zasledila reklamo za digitalc Kodak cx 6200, pa me zanima če ga kdo ima ali pa ima izkušnje z njim? Cena je 36.000 sit, zato verjetno ni delux, me pa zanima če za moje potrebe zadošča- kaj mislite?
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a BoGo » 28 nov 2003, 00:21

Na tem naslovu najdeš karakteristike in povezave. Vidiš da je od uporabnikov ocenjen povprečno s štirimi in pol zvezdicami.

http://www.dpreview.com/reviews/specs/Kodak/kodak_cx6200.asp

Mislim da je fotoaparat dokaj dober, vendar moraš paziti na to, da nima makro slikanja (makro slikanje po domače - ostra slika od blizu). Slikaš lahko na minimalni razdalji 50cm. Torej približke kakih cvetov ne boš ravno mogla delati, edino mogoče če boš slikala na maksimalni resoluciji in potem izrežeš samo cvet.
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 28 nov 2003, 00:34

Ojla,

BoGo hvala za link, sem malo prečekirala, pa ne štekam kake so NiMH baterije?
Saj ocenjen je dobro, makro pa res nima, sam sej tolikokrat ga pa res ne bom rabla :? ali pa, še ne vem. Bom šla še do kolega, ki sem ga že zadolžila, da mi za najmanjšo ceno zrihta največ kar je možno (dela v štacuni z fotomaterialom v BTCju), pa bomo videl kaj mi bo ponudil.
Ej še enkrat hvala!
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a BoGo » 28 nov 2003, 09:22

NiMH baterije pomenijo, da so akumulatorske oz. da se dajo polniti. Priporočljivo je imeti te, ker zdržijo dalje.
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a JEMA » 28 nov 2003, 10:12

Klavdija,

nehaj razmišljat o tem, ali bi ali ne bi šla čez mejo. Pojdi čez mejo. Ko sem napisal, da sem privarčeval z nakupom v Avstriji dobrih 100 EUR, sem imel v mislih cene v Avstriji. Razlika do cen pri nas je bila še bistveno višja. Še posebej zato, ker sem dokupil tudi odličen super hiter polnilec za baterije s kompletom baterij in še dodatno spominsko kartico, kar je seveda obvezno. To kar ti dajo zraven, je enako kot nič.

In ne pozabi - Do 1. maja ti vrnejo še DDV (Mvst, IVA) , zato z nakupom ne odlašaj predolgo, če si se že enkrat odločila.

LP, M
JEMA
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 86
Pridružen: 12 sep 2003, 08:14
Kraj: Lenart

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 28 nov 2003, 17:54

Ojla Jema,

a si bil v Celovcu, ali si šel do Dunaja? Mi lahko svetuješ kako trgovino, oz. kje si ti nabavljal?
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Jure » 28 nov 2003, 21:53

Iz današnjega "Monitorja":
Manj zmogljivi (do 100 000 SIT):
1. Canon A80
2. HP 735
3. Canon A70
4. Canon A60

Zmogljivi (do 200 000 SIT):
1. Sony DSC-V1
2. Canon G5
3. Nikon 4500
4. Olympus C-50

Zelo zmogljivi (do 300 000 SIT):
1. Sony DSC-717
2. FujiFilm 602
3. Nikon 5700
4. Minolta 7Hi

Podrobnosti pa se splača prebrati tam.

Lp
Jure
Guru
Guru
 
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 sep 2003, 17:22

OdgovorNapisal/-a Mesojedec » 28 nov 2003, 22:59

Živjo,

jaz sem se navdušil za Olympusa C-750 Ultra zoom. Več o njem si lahko preberete tukaj: http://www.petramarketing.si/olympus/index.html.

Najbolj mi je poleg ostalih stvari všeč 10x optični zoom!!! in makro slikanje 3 cm. Cena v Avstriji okoli 500 EUR.
IvoJ
Uporabniški avatar
Mesojedec
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 163
Pridružen: 29 apr 2003, 10:39
Kraj: Kresnice

OdgovorNapisal/-a JEMA » 29 nov 2003, 09:32

Klavdija, glede na to, da sem doma iz MB, sem šel kar do Gradca oziroma sem nameraval it, potem pa sem se vmes ustavil še pri enem ponudniku (Photo Harb) v Lipnici (manjši kraj pred Gradcem), kjer sem dobesedno "shantlal" ceno do tiste najnižje v Avstriji.

Mesojedec - kamero Olympus 750 ultra zoom sem tudi sam gledal, potem pa so mi stručkoti odsvetovali tako velik zoom, ker se baje s tem izgublja kvaliteta slike. Saj je logično - če pogledaš, kakšen je profi teleobjektiv samo po velikosti in ga primerjaš s tem :?: :idea: Jaz bi danes raje razmišljal o nakupu digitalce, ki ima zamenljive objektive. Odločitev pa bo seveda tvoja, to le v razmislek.

LP, M
JEMA
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 86
Pridružen: 12 sep 2003, 08:14
Kraj: Lenart

OdgovorNapisal/-a Mesojedec » 29 nov 2003, 10:07

Problem pri tako velikih zoomih je vijolični rob ali kako se ze temu reče. Pri tem Olympusu so nove leče, ki ta efekt zmanjšajo. Ima pa to slabost, da leče niso stabilizirane.
IvoJ
Uporabniški avatar
Mesojedec
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 163
Pridružen: 29 apr 2003, 10:39
Kraj: Kresnice

OdgovorNapisal/-a manca1 » 30 nov 2003, 14:03

Tudi jaz bi nekaj povedala iz lastnih izkušenj. Imam Sonyevega digitalca DSC-V1 s 5mio piksli. Cena fotoaparata je bila septembra okoli 170.000. Funkcij ima 3x preveč (ker imam doma Photoshop jih ne uporabljam). Sem se pa zanj odločila zaradi optike, ki je Zeiss-ova. Ker imam srečo, da poznam določene ljudi, sem dobila na preizkus več Sonyevih digitalcev. In lahko zatrdno trdim, da je bistvenega pomena ravno optika.
Koliko megapikslov ima posamezen fotoaparat pa je pomembno pri sami obdelavi slik in temu čemu jih bomo namenjali. Velika razlika je če razvijamo slike, ki so bile posnete pri 1,2 ali pa 3,2 ali pa 5 mio pikslov. Tukaj je pač odvisno od človeka kakšni so njegovi kriteriji za kvaliteto slike oz. fotografije.
Tudi pri trotl aparatih je razlika med tistimi iz praška pa tistimi, ki so malo dražji. Jaz osebno dam veliko na kakovost slike oz. fotografije zato sem bila pripravljena dati malo več denarja in sem dobila nekaj konkretnega in verjamem, da bom pri vsej hitrosti s katero se razvija tehnologija s tem fotoaparatom zadovoljna še nekaj časa, česar pa ne morem trditi, če bi imela fotoaparat z 2 mio piksli (sem ga tudi uporabljala pa nisem bila zadovoljna)
Jaz pač navijam za Sonya, ker poznam celotno paleto njihovih digitalcev in sem jih večino tudi preizkusila. Poznam ljudi, ki so imeli Canona pa so potem kupili Sonya in nočejo za Canona niti slišati več.
Dejstvo pa je, da je pri nakupu potrebno pregledati ponudbo na trgu in potem kupiti tisto, kar je optimalno za naše potrebe.

Pa še to: definitivno je boljše, če je digitalec na akumulator in ne na navadne baterije. In definitivno mora biti litijski. Če kam greš (potovanje, počitnice) pa kmoraš imeti vsaj dve bateriji oz alumulatorja. Iz lastnih izkušenj vem kako je, ker sem s sabo nosila tudi po tri pare Navadnih baterij za polnjenje, da sem lahko normalno slikala. Še posebej fleš požre ogromno energije.

P.S Makro je fina zadeva za slikanje majhnih zadev. Primer je recimo slika mojega gimnokalicija v temi še en ID pa vse slike na moji spletni strani.

Lp Manca
manca1
Guru
Guru
 
Prispevkov: 181
Pridružen: 07 maj 2003, 22:31
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a BoGo » 30 nov 2003, 17:20

Ne želim zveneti kot stara plošča, vendar pa kakovost slike ni odvisna samo od števila megapikslov. Za nezahtevnega uporabnika je zagotovo potrata denarja kupovati fotoaparat z 5 MP, ker potem potrebuješ tudi pomnilni večji pomnilni medij, ker slike zavzamejo veliko več prostora. Največ je odvisno od optike, torej od leč.

Prijatelj ima sonya in moram povedat vseeno, da ne bi šel s canona na sonya, torej ravno obratno. Je zelo odvisno od osebnih izkušenj in pa potreb, kako si zadovoljen s fotoaparatom. Sem pa tudi že imel primer, ko se je en pritoževal, kako mu njegov Nikon dela izredno meglene slike ter ga je že hotel prodati ali pa uničiti od jeze. Pa sem mu samo očistil lečo in sedaj dela prekrasne slike.

Za moje osebne zbirke slik in za slike, ki jih delam za stran ter tudi za slike za razvijati, je moj Canon z dvema megapiksloma več kot dovolj in se ne čudim, da je prejel monitorjevo zlato nagrado za leto 2001 ali 2002 (ne spomnim se točno) kot fotoaparat, ki nudi najboljše razmerje med ceno in kakovostjo.
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 30 nov 2003, 23:37

Ojla,

se strinjam z obema, mislim pa da je veliko odvisno predvsem od tega, kdo fotografira in z kakšnim namenom se fotka dela. Seveda ga pri "trotlu" ali digitalcu veliko manj lahko pobiksaš, kot pri "navadnem" fotoaparatu, samo veliko je pa tudi odvisno od "filinga" za dobro fotko. :roll: Manca motijo me predvsem cene digitalcev, saj za tistih 3x preveč funkcij, ki jih dobiš čeprav jih ne rabiš, tudi plačaš. Bomo videli, če bom predolgo odlašala se mi bo še Božiček premislil. :lol:
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a manca1 » 01 dec 2003, 22:28

No saj sem napisala, da si pač vsak kupi zanj optimalni foto. Drugače pa sem bila danes v CityParku in imajo v Interšparu akcijo Digitalni fotoaparat TRUST (jest mam miško za računalnik od te firme zato vem, da obstaja :lol: ), ki ima 3 mio pikslov in stane 30.000 SIT 8) . Znižan naj bi bil za celih 20.000 SIT. Ima že vgrajen medij za 18MB, drugega si pa nisem zapomnila, ker sem kupovala čisto druge stvari. Če imaš čas, skoči pogledat.

Lp Manca
manca1
Guru
Guru
 
Prispevkov: 181
Pridružen: 07 maj 2003, 22:31
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a BoGo » 01 dec 2003, 22:58

Manca, a je slučajno ta Trustov fotoaparat, ki je v akciji v obliki majhne kamere, kateri se zaslon odpira ob strani? Če je, potem bi vse samo toliko opozoril, da sem ravno s tem imel križe in težave.

Polovico slik ni dobro sfokusiral (očitno sem prevelik trotel za trotl kamero) :?
Na displayu se tudi pri navadni dnevni svetlobi ni skoraj nič vidlo
Nima flasha.

Predvsem zadnje izpostavljam, da ne kupujte fotoaparata brez flasha! Tudi pri dnevni svetlobi včasih potrebujete flash.

Sem ravno še šel preverit, kateri model sem imel. Trust 622AV LCD Power video.
http://www.trust.com/products/frame-product.htm?artnr=13547
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 02 dec 2003, 00:25

Ojla,

sem videla šele sedaj vajin post, grem jutri pogledat-sporočim kateri Trust je! Hvala! :lol:
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

Prve slike

OdgovorNapisal/-a Mesojedec » 19 dec 2003, 19:03

Živjo,

tole pa je moja čisto prva makro slikca z novim digitalcem Olympus C-750 UZ. No sedaj grem pa nazaj brat navodila :D
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
IvoJ
Uporabniški avatar
Mesojedec
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 163
Pridružen: 29 apr 2003, 10:39
Kraj: Kresnice

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 19 dec 2003, 19:47

Ojla,

no pa sem tud jaz dobila digitalca, ja Božiček me je že obiskal. :lol: Dobila sem Sonya DSC-P72, ima 3.2 m.p., 3x optični zoom in tudi makro samo še uporabljat se ga moram naučit. Sem nekaj že posnela, tako...
samo še sliko gor spravim, sam noče pa noče.... :roll:
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

Prejšnja

Vrni se na Kaktusi in sukulente

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost