rože, ki rabijo malo svetlobe

Med cvetoče rastline uvrščamo rastline, ki v naše prostore prinašajo svežino, raznobarvnost, poživitev...
Anemone, Anthurium, Azelea, Begonia, Camellia, Clivia, Plumeria, Tacca, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

rože, ki rabijo malo svetlobe

OdgovorNapisal/-a Brigita » 20 feb 2004, 14:33

Pozdravček!
Imam eno težavo - rada bi imela rožo na hodniku, težava pa je v tem, da hodnik nima okna, kar pomeni, da na hodniku ni veliko svetlobe (prihaja le skozi steklena vrata). Katero rožo mi priporočate, da jo obesim ali postavim na hodnik?
HVALA za pomoč!
Brigita
Brigita
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 20 feb 2004, 09:14

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 24 feb 2004, 00:25

Ojla,

pa ravno cvetoča mora biti?
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Brigita » 24 feb 2004, 16:48

Pravzaprav ni nujno, da je cvetoča (moja napaka, temo sem uvrstila pod napačen forum). Rada bi le, da je nekaj "živega".
Brigita
Brigita
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 20 feb 2004, 09:14

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 24 feb 2004, 17:41

Ojla,

če je na mestu, kjer naj bi bila roža vsaj toliko svetlobe, da bi lahko kaj brez luči prebrala :!: in če je temperatura okoli 15°C :!:
, potem so tam lahko rastline kot so:
-Hedera (bršljan različne zelenolistne oblike, lahko jo spelješ ob opori ali pa viseče),
-Aspidistra (zelo nezahtevna, listi suličasti svetleči),
-Chlorophytum (trava, bolj viseča zaradi živic)...

V primeru, da so pogoji drugačni (svetleje in topleje), pa sporoči potem se izbor hitro razširi.
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Brigita » 25 feb 2004, 09:10

Helov!
Klavdija, hvala za predloge! :D
Svetlobe bistveno več ni, je pa topleje. Nobene od rastlin (razen bršljana, ki mi veselo raste v dnevni sobi) ne poznam. Ali je Aspidistra tudi viseča? :?: Kakšen predlog, kje bi lahko kupila ti dve rastlini? :?:
HVALA!!
Brigita
Brigita
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 20 feb 2004, 09:14

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 25 feb 2004, 18:23

Ojla,

Aspidistra je visoka okoli 50 cm, na tankih pecljih ima pokončne suličaste svetleče liste. Včasih je bila to pogosta rastlina, po mojem pa jo po vrtnih centrih tudi sedaj prodajajo. Eno od domačih imen je tudi "palma lenivcev". :lol:

Chlorophytum pa skoraj sigurno poznaš, to je v šopih rastoča rastlina (1cm široki travi podobni listi, ponavadi z belo črto v sredini), ki ji na dolgih poganjkih zrasejo nove rastlinice (se tako razmnoži), imajo jo pa skoraj v vsaki OŠ, ZD ali kakih uradih. V zemlji ima gomoljčke (kot Asparagus) zaradi katerih tudi prenese kako sušno obdobje zaradi pozabljivosti. :wink:

Če je malo topleje ni nič hudega, če imaš pa čez 25°C celzija, so pa primerne bolj tropske rastline (Monstera, Philodendron, Adiantum, Dracena, Yuca, Ficus...), ki pa morajo imeti dovolj vlage (pršenje).

Ena tudi zelo hvaležna rastlinica je Crasula (Drobižek), ki pa ji pozimi ugaja bolj suha zemlja in hladnejše okolje.
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Brigita » 27 feb 2004, 14:38

NAJLEPŠA HVALA :D za pomoč in bom poročala, kako mi bodo rožce uspevale!
Lep dan! :wink:
Brigita
Brigita
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 20 feb 2004, 09:14

OdgovorNapisal/-a polona_S » 28 feb 2004, 12:26

Kaj pa Zamioculcas?

Na tem naslovu <http://www.rastline.com/viewtopic.php?t=284> sem enkrat spraševala kaj in kako, in imaš tudi slikico. Je zelo nezahtevna rastlina, primerna tudi za bolj temačne kotičke.

LP. Polona
polona_S
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 28 feb 2004, 12:22
Kraj: NOVA GORICA

OdgovorNapisal/-a Brigita » 01 mar 2004, 16:57

OJ!
Ja, to rastlinco sem tudi jaz že imela v mislih, saj jo imamo tudi mi v pisarni in pod nemogočimi pogoji :shock: zelo lepo uspeva.
Zdej se bom pa že zelo težko odločila :? , katero rastlinco si bom omislila. Ker imam temnejših kotičkov kar nekaj, bom počasi poskušala zapolniti te kotičke z vsemi omenjenimi rastlinami, pa bomo videli, kaj bo :lol: !

Lep dan!
:D
Brigita
Brigita
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 20 feb 2004, 09:14


Vrni se na Cvetoče sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron