Cykas ima nekakšnega škodljivca. Kaj bi to bilo?

Diskusija o boleznih in škodljivcih sobnih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Cykas ima nekakšnega škodljivca. Kaj bi to bilo?

OdgovorNapisal/-a Axa » 26 jul 2006, 14:32

Cykas je nedavno dobil kar šest novih listov, ki so še "dojenčki" in hitro rastejo, hkrati s tem pa se je na vencu starih listov (na spodnji strani) pojavilo nekaj belih zapredkov, velikih nekaj milimetrov, ki so videti kot iz vate.

Kaj bi to bilo? To je moj prvi Cykas, zato še nimam izkušenj. Je to morda kapar?

Za vsak odgovor najlepša hvala.

Lep pozdrav

Axa
Axa
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 19 maj 2006, 02:58

OdgovorNapisal/-a cyberman » 26 jul 2006, 15:15

Prej bi bila volnata uš. Probaj stisniti zapredek. Če je noter taka zelenkasto rdeča sluz potem je to to. Kako se jo prežene, je bilo pa že debate na tem forumu.
Aleš
cyberman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 196
Pridružen: 07 maj 2003, 12:38
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a Axa » 26 jul 2006, 18:03

Dragi Cyberman,

imel si prav - notri je ena precej ogabna zelenkasta sluz s pridihom rdeče, kot če bi stisnil kako žuželko, pravzaprav.

Hvala za odgovor, bom šla pogledat, kako se prežene to živad ...

LP Axa
Axa
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 19 maj 2006, 02:58

OdgovorNapisal/-a cyberman » 27 jul 2006, 15:51

Hja precej klasika pri sobnih rastlinah. Žal se te uši rade zavlečejo tudi v koreninski sistem. Torej preveri tudi kaj je pod zemljo, če boš opazila da rastlina peša v rasti.
Aleš
cyberman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 196
Pridružen: 07 maj 2003, 12:38
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a Axa » 28 jul 2006, 13:32

Za zdaj Cykas raste kot zmešan - samo v zadnjih tednih je naredil šest novih listov (to je menda kar precej), ki rastejo dobesedno pred očmi.

Po starih nasvetih s tega foruma sem volnate uši (bilo jih je samo nekaj) neusmiljeno pobila ob pomoči vatiranih paličic, namočenih v alkohol. Če se bodo pojavile še enkrat, sledi "pravo" pobijanje s sredstvom, ki so ga tam svetovali.

Hvala, Cybermen, še za to opozorilo. Z rastlinjem sem se šele začela ukvarjati in to je moj prvi škodljivec, zato bo vprašanj najbrž še kar nekaj ...
Axa
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 19 maj 2006, 02:58


Vrni se na Bolezni sobnih rastlin

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost