Zelenjavni vrt

Sem spadajo vse užitne rastline.
salate, gomoljnice, stročnice, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Zelenjavni vrt

OdgovorNapisal/-a lazy_daisy » 03 okt 2015, 15:36

Pozdravljeni,

najprej se opravičujem, če je bilo to vprašanje že postavljeno, vendar ob hitremu pregledu foruma, nisem našla odgovora...Sem začetnica pri vrtnarjenu, nimam nobenega predznanja, vendar sem se prejšnje leto odločila, da bi imela zelenjavni vrt... letos sem večkrat brala, da je na vrtu priporočljivo imeti zastirko. Odločila sem se, da bom po vrtu dala slamo, tako da bo zemlja ostala bolj vlažna in da vrta ne bo potrebno toliko zalivat. Nekaj časa je bilo vse ok, potem se je pa očitno seme iz slame zasejalo, in na vrtu je ratala prava džungla. Ker zaradi zdravstvenih težav nisem smela pleti/se sklanjati, nisem sproti nič odstranjevala. Zanima me, ali je porebno slamo in vse kar se je zasejalo pred zimo odstraniti? Zanima me še, kako je s prekopavanjem vrta, ker imam na vrtu posejene tudi trajnice (jagode, timijan...)?Za prekopavanje uporabljam tudi mini "multikultivator" (nekaj podobnega kot so imeli v Lidlu/Hoferju), vendar se bojim s tem prekopat, ker bo to izkopalo trajnice- kaj mi priporočate?
Za odgovor/e se vam že v naprej lepo zahvaljujem! :D
lazy_daisy
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 03 okt 2015, 15:22

Vrni se na Zelenjava

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov