Sončnice - nizke, okrasne

Diskusija o enoletnicah.
Aster, Exacum, Gerbera, Impatiens, Pelargonium, Abutilon, ...

Moderatorji: dusanh, tomi, Moderatorji

Sončnice - nizke, okrasne

OdgovorNapisal/-a grenkoba » 10 jul 2014, 11:02

Pozdravljeni,

za poroko (konec avgusta), sem si doma posejala nizke, okrasne sončnice.
Zanima me, kako naj 'podaljšam' cvetoči 'pridelek', da mi ne bodo odcvetele že pred poroko.
Ali lahko z odstranjevanjem prvih popkov/cvetov spodbudim rast stranskih cvetov in podaljšam čas, ko bodo sončnice zacvetele?

Posejala sem tri sorte, v mesecu juniju, v treh etapah (z vmesnim razmikom enega tedna do 10 dni), z namenom, da bom konec avgusta gotovo imela vsaj par cvetov.
Dve sorti sta visoki 60 cm, ena sorta pa je visoka od 80-120 cm. Ta slednja sorta (sedaj v višini okoli 1m) mi že dela popke. Sedaj se bojim, da mi bodo tudi ostale 'ušle'.

Na navodilih (na semenski ovojnici) piše, da se jih seje od aprila do junija, na prosto; nekje sem zasledila, da zacvetijo po okoli 70-90 dneh od sejanja. Ker pri nas rastejo na n.m. okoli 550 m in je v primerjavi z nižinskimi kraji pri nas pridelek na splošno zakasnjen vsaj 10-14 dni, sem zadnjo etapo posejala sredi junija (računala sem, da bom s tistimi 70-90 dnevi ravno 'not padla').

Kako naj te sončnice, ki že delajo popke, ukanim? V mislih imam, da bi jim odstranila popek/prvi cvet, s čimer bom spodbudila rast stranskih cvetov in s tem podaljšala rok, ko mi bodo sončnice zacvetele?

Prosim vas za hvala in lep pozdrav!
grenkoba
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 07 mar 2014, 00:07

Re: Sončnice - nizke, okrasne

OdgovorNapisal/-a grenkoba » 14 jul 2014, 10:45

Nikogar, ki bi imel kaj za svetovati, predlagati...?
Kam pa naj sicer napišem vprašanja glede dol. rastline? Administrator?
V samem forumu je kup kategorij tem, tako da se komaj znajdeš, kje bi vprašanje objavil...
grenkoba
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 07 mar 2014, 00:07


Vrni se na Enoletnice

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost