fikus ginseng

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

fikus ginseng

OdgovorNapisal/-a jasmina21 » 13 apr 2010, 17:09

Živjo! danes sem prinesla domov fikus ginseng-bonisaj.prosim če mi kdo prosim razloži kako naj ga vzgajam ,zalivanje,svetloba,..čepravpostavila sem ga na okensko polico ker tam ima največ svetlobe...do zdaj sem imela ze 3 vrste fikusov a nobeden mi ni uspel...zato vas prosim če mi lahko kdo malo več pove o njem...:)upam da mi bo tale vspel...hvala za odgovor...:)lp!
jasmina21
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 35
Pridružen: 02 jan 2010, 11:15
Kraj: idrija

OdgovorNapisal/-a rožica73 » 14 apr 2010, 06:05

kolikor jaz vem je ista oskrba kot pri benjaminu.....pazi na prepih.....jaz sem tudi že imela bonsaj in mi tudi ni uspel.....potrebujejo veliko pazljivost....rabijo pa veliko svetlobe....!
nekateri pa imajo tako lepe fikuse-nevem kaj sem jaz delala narobe....?
rožica73
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 33
Pridružen: 09 mar 2010, 12:10

OdgovorNapisal/-a Smarnica » 14 apr 2010, 09:31

Že kar nekaj časa imam ta Ficus in mi lepo uspeva! Zalivam ga tako da v okrasni lonček nalijem vodo in počakam, da jo ficus ¨popije¨ in odlijem odvečno vodo. Zalivam ga na 3 dni. Tudi gnojiti ga je potrebno.. Kupila sem prav gnojilo za bonsaje in ga zdaj ko več ni zime gnojim na 10 - 14 dni.
Najlepše je takrat ko dišijo šmarnice;)

http://smarnica.moj-album.com/
Smarnica
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: 31 avg 2008, 12:29
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a jasmina21 » 14 apr 2010, 11:31

hvala za odgovore...:)še to mi povejte v katerem času naj ga špricam po listih ker baje ga rade napadejo pršiče zaradi suhega zraku..?upam da mi bo vspel..:)lp!
jasmina21
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 35
Pridružen: 02 jan 2010, 11:15
Kraj: idrija

OdgovorNapisal/-a rožica73 » 15 apr 2010, 11:54

po mojem je odvisno kakšen zrak je v stanovanju.....tudi pozimi ga je potrebno tu pa tam poškropiti če je suh zrak.......po mojem je tak.....verjetno ti pa bodo znali drugi odgovoriti na to vprašanje če imajo z njim že izkušnje... :wink:
rožica73
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 33
Pridružen: 09 mar 2010, 12:10

OdgovorNapisal/-a jasmina21 » 15 apr 2010, 14:39

ja verjetno bo bolj takrat...:)bomo videli ker imela sem gumjevca pa mi ga je neka uš napadla,pol mela sem benjamina pa sem ze bolnega domov prinesla in so mu po enem tedenu kar listi odpaldali...ker tam v trgovini ni imel dovolj svetlobe...tele fikusi so res se ka r zahtevni sam so mi pa fuul lepi...jst upam da mi bo vsaj tale rastel..:)
jasmina21
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 35
Pridružen: 02 jan 2010, 11:15
Kraj: idrija

Re: fikus ginseng

OdgovorNapisal/-a Šeki » 01 mar 2011, 13:56

Zdravo!

mene pa zanima, če mogoče kdo ve, zakaj mu dopadajo listi. krošnja je dokaj redka ratala, vsak dan pa mu odpade ene par listov... ful mi ga je škoda ka je lep, ampak pazim da ga nimam na prepihu, zalivam po potrebi, imam ga na okenski polici kjer je kar dosti svetlobe. pa še kr mu listki odpadajo...
hvala za odgovor :)
Šeki
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 34
Pridružen: 15 nov 2007, 19:35
Kraj: brežice

Re: fikus ginseng

OdgovorNapisal/-a jasmina21 » 03 mar 2011, 23:40

oj verjetno ga je dobil prepih in mu zaradi tega odpadajo listki...sicer jaz ga imam lih tako na kokenski polici pa v tem času odpiram okno pa je se lih tak kot je...mu nic ne skodi....=)
jaz ga zalivam tako na ene 7-10 dni...možno je da je tudi zaradi prevec zalivanja...

tako da ga probaj presaditi preglej korenine in ga postavi na svetlo in toplo...to je moje mnenje drugače ti ne vem povedati.
jasmina21
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 35
Pridružen: 02 jan 2010, 11:15
Kraj: idrija

Re: fikus ginseng

OdgovorNapisal/-a jasmina21 » 03 mar 2011, 23:42

aja se to da dodam...lahko mu je premrzlo jaz imam tam kjer ga imam postavljenega tako 19,20 stopinj.
jasmina21
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 35
Pridružen: 02 jan 2010, 11:15
Kraj: idrija

Re: fikus ginseng

OdgovorNapisal/-a Polypodiumvulgare » 04 mar 2011, 17:47

kadar je rastlina pozimi na okenski polici, torej z eno stranjo pri res mrzli šipi, z drugo pa zraven radiatorja, je lahko tako temperaturno neravnovesje problem.
imam dva fikusa, ki odlično uspevata v polsenci, T cca. 22 stopinj, škropim malo, ampak redno (vsak dan, ne do mokrega) s prekuhano vodo.
Polypodiumvulgare
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 27 feb 2011, 17:56

Re: fikus ginseng

OdgovorNapisal/-a Šeki » 08 mar 2011, 18:14

aha, potem je škropljenje listov zelo pomebno? hvala za odgovore
a mislite da se bo popravu?
Šeki
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 34
Pridružen: 15 nov 2007, 19:35
Kraj: brežice


Vrni se na Zelene sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov