voodoo lilija

Med cvetoče rastline uvrščamo rastline, ki v naše prostore prinašajo svežino, raznobarvnost, poživitev...
Anemone, Anthurium, Azelea, Begonia, Camellia, Clivia, Plumeria, Tacca, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

voodoo lilija

OdgovorNapisal/-a mirjam » 08 apr 2010, 14:03

Pred kratkim sem prejela voodoo lilijo, ki raste kot sobna rastlina brez zemlje. Zamima me če ima kdo izkušnje koliko vode (zalivanja) potrebuje te vrste lilija.
mirjam
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 21 jan 2004, 15:29

OdgovorNapisal/-a rok.k » 08 apr 2010, 20:17

To ni njeno pravo ime, drugače pa jo sam posadim v lonček zemlje, res da zacveti tudi brez zemlje, vendar pa nato požene korenine in listje, zato jo je potrebno posaditi. Če še nima velikih poganjkov, malo počakaj in jo nato posadi v lonček ter postavi na prosto, ko bo dovolj toplo, saj njen zanimivi cvet zelo močno smrdi. Pa bodi pozorna kdaj zacveti, saj njen cvet drži le dober dan.
rok.k
Guru
Guru
 
Prispevkov: 467
Pridružen: 08 jan 2005, 20:52
Kraj: Medvode

Re: voodoo lilija

OdgovorNapisal/-a KATJAMATKO5 » 05 maj 2011, 19:49

ALI JE TO RES , DA ČE JO POSADIŠ V VRT NAREDI MLADE OKOLI? :?: :?: JAZ JO IMAM LE V LONČKU Ž ŽAGONO IN SE JE LEPO OBARVALA V VIJOLČNO BARVO, SAM ŠE NI CVET AMPAK JE LE MALI POPEK AL KAKO NAJ RČEM.A JA PA RADA BI VEDELA KAJ VEČ V TJ RASTLINI.

HVALA :!: :D
KATJAMATKO5
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 26
Pridružen: 07 apr 2011, 19:28

Re: voodoo lilija

OdgovorNapisal/-a KATJAMATKO5 » 23 maj 2011, 21:50

izvedela se da jo medtem ko cveti imaš lahko nan prostm, ko odcveti jo posadiš v zemljo in jo pustiš dva meseca potem pa jo ponovno vzameš ven in bo ponovno cvetela.
KATJAMATKO5
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 26
Pridružen: 07 apr 2011, 19:28


Vrni se na Cvetoče sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron