Zasebna zbirka

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

Zasebna zbirka

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 17 mar 2004, 21:44

Ojla,

končno sem si vzela toliko časa in sem vsaj tolk zgruntala mojga digitalca, da znam dat fotko na forum :lol:
Urejat sem si začela tudi Zasebno zbirko (pod profilom) in sem šla še malo šnofat po ostalih Zasebnih zbirkah in... :shock: ... :roll: ... :shock:


Velika večina sploh nima urejene zbirke :cry:...in zakaj ne?
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a belladonna » 18 mar 2004, 01:04

Zdi se mi,da jo ne znam(o) ustvarit :oops: ali pa enostavno ni potrebe po tem...al kako? Sem se jaz že tud to spraševala :?: ...
belladonna
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 56
Pridružen: 20 okt 2003, 19:27
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a Kaktus » 18 mar 2004, 01:58

No pa sem se le potrudil :))) Sem danes imel fotografski dan :)
Nafilal sem kar nekaj fotk, tako da vabljeni. Za nekatera imena nisem popolnoma siguren, tako da prosim če mi kdo lahko pomaga.
Prihodnji teden jih pa nalimam še ene 10 - 15, ko pridejo iz prezimovanja domov :)

...upam da so vam všeč

LP Simon
Kaktus
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 07 maj 2003, 16:23
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a manca1 » 18 mar 2004, 09:08

Hej hej!

Jaz imam vse moje fotke na spletni strani katere link je na dnu vseh mojih sporočil... :lol:
manca1
Guru
Guru
 
Prispevkov: 181
Pridružen: 07 maj 2003, 22:31
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a Kaktus » 18 mar 2004, 10:13

Manca, videl sem tvoje slike, me pa zanima, če si že ugotovila ime tele rasttline http://www2.arnes.si/~krazbo1/kaktusi/kakt22.htm
Tudi sam imam to zadevo, pa me res zanima kaj to je.

LP
Kaktus
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 07 maj 2003, 16:23
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a JEMA » 18 mar 2004, 10:38

Tudi jaz imam zibrko na spletni strani, tako da ne vidim smisla v podvajanju slik. Ostali pa bi se res lahko malo zganili in si uredili svoje zbirke.

LP, M
JEMA
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 86
Pridružen: 12 sep 2003, 08:14
Kraj: Lenart

OdgovorNapisal/-a Leopold Scheicher » 18 mar 2004, 11:35

Jaz nimam svoje spletne strani, zato računam na album na forumu. Zaenkrat sem jih dal enih par, počakajte no, da kaj zacveti. Sicer pa sem mi zdi brez veze dati v album necvetoče ali nepoznane kaktuse. Ja kakšen zbiratelj pa sem, če svojih ne poznam.
Poldi
Leopold Scheicher
Guru
Guru
 
Prispevkov: 423
Pridružen: 07 maj 2003, 07:54
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 18 mar 2004, 12:53

Ojla,

ja saj v mislih nisem imela vas :Manca, Jema, Poldi :?

Za vaju Manca in Jema, kot BoGo, Izi in Mesojedec vem, da ste stopnjo više, saj imate svojo stran. 8) (jest bom tud mela ko bom velka :lol: )

Meni so šli bolj ostali v nos, ki svoje strani nimajo v njihovi Zasebni zbirki pa tud nič ni :wink:

Tolk smo se pogovarjal o digitalcih, pa kok bomo slikal pol pa nič :( :cry:
Dejmo mal AKCIJE :lol: no!

PS: Kaktus, lepo je blo firbcat v tvoji zbirki 8)
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a BoGo » 18 mar 2004, 22:46

Hojla vsem.

Se strinjam, da se skoraj ne splača podvajat slik. Tudi jaz imam svojo zbirko na svoji strani (ki pa ima v načrtu prenovo - bolj stran kot zbirka, tako da kar s predlogi za vsebino na dan).

Drugače pa če se ne motim, Klavdija, ob ADSL imaš verjetno tudi na siolovem strežniku kaj prostora za spletno stran, če ne, pa obstaja kar nekaj storitev za brezplačno gostovanje spletnih strani. Zagotovo pa je zasebna zbirka na tem forumu čudovita rešitev. Obstaja pa tudi veliiiko programov, ki ustvarijo spletni album (PhotoShop, FrontPage, in nekaj shareware oz. freeware programov tudi)

Kaktus in Manca, mogoče je tale stvarca na kakt24.htm pa se mi zdi da je kakšen aeonium.

LP
Boris
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a Kaktus » 18 mar 2004, 23:36

Jah, bo neznan dokler slučajno ne naletim kje na kakšno fotko z imenom poleg ;)
Več kot eno leto že ugotavljam, pa še nič :)
Kaktus
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 07 maj 2003, 16:23
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 19 mar 2004, 00:15

Ojla BoGo,

ja saj vem, da so varjante za svojo spletno stran.

Do zdej sem uspela v obvladanju digitalca in računalnika "zrast" do Zasebne zbirke, upam pa da bom kmalu dost "velika" za svojo spletno stran :?

Moram priznat, da se z računalnikom ne razumeva vedno najbolje :oops: , saj dostkrat ne naredi kar bi jaz rada :evil: , pol se pa že men ne da več z njim skoz neki "pregovarjat" :arrow: bo pa najbrž boljš, ko "utrdim prijateljstvo" s to mojo "glupo škatlo" :wink:
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a BoGo » 19 mar 2004, 23:54

Klavdija, ponudba je še vedno odprta za pomoč pri spletni strani.

Če pa uspem izbrskati, kateri je tisti kul brezplačen program za izdelavo spletnih albumov, pa itak takoj javim!
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 20 mar 2004, 00:58

Ojla,

ej BoGo hvala! :wink:

Mogoče še ena tema za premislek:

Kako je z avtorskimi pravicami, pri fotografijah objavljenimi na netu? (vem, da smo o tem že enkrat nekje "flancali").
A če na fotko napišeš svoje ime, potem jo s tem zaščitiš ?- mislim, saj danes kakim stručkotom res ni problem izrezat napis pa objavit sliko kot za svojo.
Kaj lahko pravi lastnik digitalne fotke, ki jo je objavil na netu v takem primeru naredi? - pri navadnem fotoaparatu si imel negativ s katerim si lahko dokazoval, kaj pa pri digitalcu?

Saj ne da bi hotela s temi vprašanji "svoje blago hvalit", samo opazila sem, da ima večina na netu na slikah svoje ime, pa se mi je porajalo kar nekaj vprašanj na to temo. :?

In kaj mislite vi?
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Kaktus » 20 mar 2004, 12:12

Pa saj ko objavljaš slike na netu mi treba da jih daš v polni ločljivosti gor. Te slike, ki so na tej strani so vse močno pomanjšane. Original je pa doma na cd-ju ali pa kje drugje. Na sliko se res lahko podpišeš, ampak to je ta manjši problem pri kraji slik.
Če pa že kdo hoče tvojo sliko se pa tudi spodobi da vsaj vpraša, če jo lahko kje objavi, s tem da tudi napiše kdo je sliko naredil. Če bi mene kdo vprašal za fotko, mu jo z veseljem pošljem original, amapk pod pogojem da pri rabi navede kdo je avtor, razen če fotka ni res kaj posebnega.
...itak je pa več ali manj kar je na internetu je skorajda že javna lastnina ;)

LP
Kaktus
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 07 maj 2003, 16:23
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 20 mar 2004, 13:59

Ojla,

saj se mi je kar zdel :wink:
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a BoGo » 21 mar 2004, 00:03

Kar se tiče dokazovanja avtorstva slik, jaz vidim eno stvar:

Vsaka datoteka vsebuje tudi zapis, kdaj je bila ustvarjena in kdaj je bila spremenjena. Torej če imaš ti na datoteki najstarejši datum kot ustvarjanja in spreminjanja, lahko dokažeš (najverjetneje), da si avtor. Vsak ki bo posnel sliko z 'neta in jo predelal, bo imel kasnejši datum spremembe datoteke.

Drugače pa lahko zagreniš življenje, če strateško postaviš svoj podpis ali logo preko kakega kompliciranega dela slike za retuširati. Če drugo ne, daš "tatu" malo več dela ;)
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a Kaktus » 23 mar 2004, 18:06

Ojla! V svoj album sem dodal še nekaj slik, med njimi je tudi nekaj takih, ki nimajo imena. Tako da če ima kdo od vas expertov čas, se priporočam za pomoč pri ugotavljanju identitet izbrisanih ;)

LP Simon
Kaktus
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 07 maj 2003, 16:23
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 23 mar 2004, 19:32

Ojla Kaktus,

res si se potrudil! :lol:
A bi se dal kak podtaknjenec Velikonočnega dobit?
Sej se vidmo na Boljšjaku, ne? :wink:
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Kaktus » 23 mar 2004, 20:56

Ja veš da pridem na bolšjaka. Samo mi moraš povedati koliko tistih reber utrgati, ker če jih je treba ene 5 ne bo šlo, ker je še majhen. Sicer pa sem ti obljubil tudi papajo in pasionko, te pa dobiš ziher. Tko da samo še čakam na datum.
LP
Kaktus
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 07 maj 2003, 16:23
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 23 mar 2004, 23:01

Ojla,

ja Izi je rekel da bo pri njemu konec marca ali v začetku aprila (odvisno od vremena).
Ja lepo, da nisi pozabil na Papajo, Pasionko pa sicer že mam bi me pa veselilo opazovati rast iz sejančka, ampak res samo če jih imaš dosti-drgač ni nuje.
Pri Velikonočnem je fino, da ima podtaknjenec vsaj 1 starejši člen (se pravi da je člen vsaj 1 leto star), saj če so premladi radi zgnijejo. Če je tvoj še tako mali, ga kar pust, sej ga ima še kdo, pa tud tako nujno ni.

PS: jaz tud Zasebno zbirko dopolnjujem, ko kaj zacveti dobi svoje mesto v zbirki :lol:
Zadnjič spremenil Klavdija, dne 24 mar 2004, 02:19, skupaj popravljeno 1 krat.
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

Naslednja

Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost