Katere vam niso všeč?

Sem spadajo vsa sporočila, ki ne spadajo v druge forume.

Moderator: dusanh

Katere vam niso všeč?

OdgovorNapisal/-a greeny » 22 apr 2008, 21:09

Pozdravljeni!

Meni je prišlo na misel, da bi vas povprašal, katere rastline vam NISO všeč (mogoče celo grde?), ker je veliko govora v posameznih temah:˝...meni je ta tako všeč...˝, ˝...tudi jaz bi jo imel...˝..., redko kdaj pa prebereš, da določena rastlina nekomu ni všeč. Jaz osebno nobene rastline ne morem vreči stran in najbrž je tudi med vami več takih, vseeno pa obstajajo tudi take, ki bi jih veliko raje dali naprej kot druge.

Torej kar veselo malo premislite in napišite! :)

Meni trenutno pade na pamet: cinija (predvsem cvet)

Takoj, ko se bom spomnil še kakšne jo napišem, vi pa tudi... upam... :D

LP vsem!
Verde, que te quiero verde
Uporabniški avatar
greeny
Guru
Guru
 
Prispevkov: 166
Pridružen: 08 apr 2008, 19:53
Kraj: MS-LJ

OdgovorNapisal/-a jelkaca » 23 apr 2008, 09:10

Hm, sedaj pa si načel temo, pri kateri je potrebno kar precej strpnosti in širokega duha vseh članov. Se mi zdi, da lahko kar prizadeneš koga, ki mu je pa npr. ravno tista rastlinica všeč. No, upam, da ta tema ne bo sprožila negativnih posledic!

Meni osebno niso všeč koprive, ampak ne zato, ker so grde! Grdi so mi bonsai. Tista zakrnela drevesca so v meni vedno vzbujala čudne občutke.
Tak pač je! Drugi pa jih obožujejo!

p.s. vidim, da si ti v večjih težavah kot jaz. Cinij je veliko posejanih po vrtovih, jaz bonsaiev ne rabim toliko gledati....

LP
jelkaca
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 87
Pridružen: 12 jul 2007, 14:31
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a greeny » 23 apr 2008, 15:27

Imaš prav glede cinij->mama jih vsako leto poseje celo gredo :( .
Mislim in upam, da pa se res ne bi bilo preveč zrelo razburjati glede mnenj, saj nihče nikomur ne pravi, da naj ne seje cinij ali goji bonsajev. A ne? :)
Sto ljudi sto čudi, zato upam, da zberemo še več rastlin :)

LP vsem!
Verde, que te quiero verde
Uporabniški avatar
greeny
Guru
Guru
 
Prispevkov: 166
Pridružen: 08 apr 2008, 19:53
Kraj: MS-LJ

OdgovorNapisal/-a robi » 23 apr 2008, 17:13

meni je vsaka rastlina po svoje zanimiva ;)
robi
Expert
Expert
 
Prispevkov: 114
Pridružen: 02 jan 2005, 16:15
Kraj: NM

OdgovorNapisal/-a HORTENZIJAMICI » 24 apr 2008, 10:31

Vsaka roža je lepa,nekatere so mi zelo všeč druge pa malo majn.Vsako pa rada pogledamin poduham.
HORTENZIJAMICI
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 18 okt 2007, 20:19
Kraj: VELENJE

OdgovorNapisal/-a teta Pehta » 24 apr 2008, 11:20

Neobrezano šavje, ki z zasebnih vrtov visi na javne poti, polulano od psov in polno klopov in drugega mrčesa.

O lastnikih takih vrtov imam svoje mnenje in ni prav lepo. Tako kot niso njihove rastline, s katerimi nas izrivajo s pločnikov na cesto. Mislim, da imajo na tako gojiteljsko kulturo edini pravi odgovor prav psi.
teta Pehta
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 43
Pridružen: 10 apr 2008, 14:44
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a greeny » 26 apr 2008, 09:58

Se strinjam s teto Pehto. Se najde tudi na nasadih v rondojih, kjer nikakor ne izgleda kot nekaj oskrbovanega. In potem je cel rondo le iz dveh vrstnekega takega grmovja, zaradi česar izgleda kot davno zapuščen.

LP
Verde, que te quiero verde
Uporabniški avatar
greeny
Guru
Guru
 
Prispevkov: 166
Pridružen: 08 apr 2008, 19:53
Kraj: MS-LJ

OdgovorNapisal/-a Igy » 10 apr 2009, 09:15

Načeloma težko najdem rastlino , ki mi ni všeč.
Še bolj kot neoskrbovano rastlinje pa me moti grdo obrezano oz.prevč obrezano drevje v mestih.
Kot bi namenoma hoteli narediti invalide; kar drevesa s prevelikimi ranami tudi postanejo.
LP
zbiram sadne rastline (eksotične), da le uspevajo-rodijo na Gorenjskem
Igy
Guru
Guru
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 11 mar 2009, 16:22
Kraj: gorenjska

OdgovorNapisal/-a orhy » 10 apr 2009, 09:27

Meni so cinije všeč. pojavljajo se v nešteto barvah, velikostih.....Ko nesem na grob recimo šepek iz cinij in malo šlajerja.... je šopek dalj časa obstojen, kot marsikatera druga roža in lep za oko.
Zelo lep mi je šopek iz cinij tudi v stanovanju - še lepši je šopek , če mu dodamo, kot že omenjeno šlajer, ali kakšno drobno zelenje :P :D
Slika
Uporabniški avatar
orhy
Guru
Guru
 
Prispevkov: 135
Pridružen: 24 apr 2008, 10:49

OdgovorNapisal/-a Connie » 10 apr 2009, 09:44

Tudi meni ni všeč nenegovano šavje po vrtu ali pa nepokošena (visoka) trava pred hišo ... :? Nekateri imajo res katastrofalno okoli hiše, npr. kakšne dile, stvari, vse razmetano okoli ... No, to je pa že druga tema. :wink:

Lp, Connie
Uporabniški avatar
Connie
Guru
Guru
 
Prispevkov: 322
Pridružen: 23 jan 2007, 10:15
Kraj: Ljubljana okolica

OdgovorNapisal/-a orhy » 10 apr 2009, 09:49

Connie je napisal/-a:Tudi meni ni všeč nenegovano šavje po vrtu ali pa nepokošena (visoka) trava pred hišo ... :?

Lp, Connie

Kaj pa, če lastnik ne more recimo: bolezen, fin. stanje, odsotnost, stara vdova, ali vdovec......in narava pa "dela svoje"... Ali kdo od ljubiteljev urejenosti stopi do lastnika in ga malo povpraša o razlogih in, ali mu priskoči na pomoč, če jo ta potrebuje? :P :o
Slika
Uporabniški avatar
orhy
Guru
Guru
 
Prispevkov: 135
Pridružen: 24 apr 2008, 10:49

OdgovorNapisal/-a Connie » 10 apr 2009, 10:01

Eh, no, tudi to drži, samo pri nas je ena soseda, ki je zdrava in ji nič ne manjka (no, jo le lenoba daje), ima okoli hiše tako razmetano, da je strah in groza ... Dile, nepometano dvorišče (polno peska, listja jeseni ...), stalno ležeče otroške igrače (tudi ko je dež in sneg) ... Skratka obup ... :roll: Za lep okoliš ne rabiš denarja, samo roke in voljo do dela ... Poznam tudi par takih primerov, ki imajo zelo nizke dohodke, a okolje imajo urejeno ...
Sem pa že marsikateremu starejšemu človeku pomagala pri delu na vrtu. :wink:
Uporabniški avatar
Connie
Guru
Guru
 
Prispevkov: 322
Pridružen: 23 jan 2007, 10:15
Kraj: Ljubljana okolica

OdgovorNapisal/-a orhy » 10 apr 2009, 13:55

Connie oprosti, če si me mogoče razumela, kot osebni očitek! Jaz sem imela v mislih takšne, ki zaradi onemoglosti, bolezni, ali kakšnega drugega razloga, resnično ne morejo več skrbeti za urejeno okolico - okoliški otroci pa jim mogoče, še dodatno ustvarjajo kaos okoli hiše.
Slika
Uporabniški avatar
orhy
Guru
Guru
 
Prispevkov: 135
Pridružen: 24 apr 2008, 10:49

OdgovorNapisal/-a sasok » 11 apr 2009, 13:18

Jaz pa ne maram obrezanih dreves. To predvsem mislim mučenje lip, topolov, platan... ki jih s tem v večini primerov ubijejo (pri nas so tako naredili z lipovim drevoredom) in me srce boli ko vidim, da so ubili drevesa z več kot meterskimi premeri. Pol pa še ti kdo zdraven pametuje kako se lahko kaj odlomi, zdaj ko pa so cela strohnela že pa se očitno ne more!
Lp
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a čarodejka » 11 apr 2009, 14:32

Meni so pa obupne pelargonije. Pa še smrdijo mi za bruhat.
čarodejka
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 77
Pridružen: 30 avg 2008, 23:24

OdgovorNapisal/-a greeny » 12 apr 2009, 09:31

orhy: saj vem, da so cinije zelo obstojne in veliko ljudem tudi zelo ljube rastline, ampak meni pač čisto zaradi osebnega okusa ne odgovarjajo.

čarodejka, tega pa res še nisem slišal :lol: , glede na to, da so (po mojem mnenju) najbolj priljubljene okrasne rastline.

Drugače pa zares tudi mene strašno moti, ko drevesom v kakšnem drevoredu (po možnosti v eni najbolj prometnih ulic) odrežejo skorajda, ali pa celo res vse veje, da potem ostane samo še ena bunka na vrhu, ki se komaj, če sploh, še obraste. in to bi naj bi imelo nekakšen estetski videz... :roll:
Verde, que te quiero verde
Uporabniški avatar
greeny
Guru
Guru
 
Prispevkov: 166
Pridružen: 08 apr 2008, 19:53
Kraj: MS-LJ

OdgovorNapisal/-a Igy » 14 apr 2009, 08:53

Nekje sem slišal stari rek, kii pravi , da sta pri hiši dve roži kar zadosti.
Se kar strinjam.
LP
zbiram sadne rastline (eksotične), da le uspevajo-rodijo na Gorenjskem
Igy
Guru
Guru
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 11 mar 2009, 16:22
Kraj: gorenjska


Vrni se na Pomenki

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost