noče in noče pognati

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

noče in noče pognati

OdgovorNapisal/-a zelenček112 » 26 dec 2007, 21:11

Dober dan!

sem čisto nov na tem forumu in ker me zelo zanimajo tropska drevesa vam bi sedaj zastavil eno vprašanje....moji avokadi nočejo in nočejo vzkliti oz. pognati. poskusil sem že vsaj 6x. parkrat sem poskusil da sem v avokado vbodel 3 zobotrebce in čakal približno 3 mesece, po tem pa sem obupal saj se je na avokadu pojavila sluz. pa saj ne rabi 3 mesece? prakrat pa sem preprosto peško vsadil v zemljo in lonček prekril z naluknjano vrečko da je imelo dovolj zraka in pa vlage....peška je počila nato pa ni bilo nikoli nič. sedaj se obupal nad avokadom in verjetno mi ne bo nikoli vzklil. moram pa se pohvaliti, da mi pa zelo dobro uspevajo manogit imam dva in sicer velika približno 30cm....

lep pozdrav!
zelenček112
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 25 dec 2007, 15:22

OdgovorNapisal/-a Kajser » 26 dec 2007, 21:26

Pozdravljen Zeleneček! Naš forum ima tudi iskalnik=>"Iskanje po forumih" Tam vpišeš iskano rastlino in brez skrbi se kaj najde. :wink:
No za začetek sem to storil jaz namesto tebe.......

Avokado & Mango klik =>http://www.rastline.com/search.php?mode=results

Drevesna praprot klik =>http://www.rastline.com/search.php?mode=results
Uporabniški avatar
Kajser
Guru
Guru
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 20 jun 2007, 08:33
Kraj: Mesto žlikrofov in čipk

OdgovorNapisal/-a zelenček112 » 26 dec 2007, 21:33

najlepša hvala upam da si bom našel odgovor na to vprašanje
zelenček112
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 25 dec 2007, 15:22

OdgovorNapisal/-a Kajser » 26 dec 2007, 21:39

Ups, vidim da link ne odpre zadetkov ampak iskalnik! No tam upiši recimo avokado, pa ti bo odprlo vse članke v katerih se govori od njega....
Uporabniški avatar
Kajser
Guru
Guru
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 20 jun 2007, 08:33
Kraj: Mesto žlikrofov in čipk

OdgovorNapisal/-a zelenček112 » 26 dec 2007, 21:43

hja...sm pogledu še na drugih straneh in piše da avokado največkrat propade tko d verjetno sem res tisti nesrečnik da sem zmeraj kupil zanič avokado....hahaha :D


lp
zelenček112
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 25 dec 2007, 15:22

OdgovorNapisal/-a sasok » 26 dec 2007, 21:50

zemo znimivo jaz sem sadil avokado 3x in vedno je zrasto. Imeli smo že 250 cm vlkega pa ker smo stanovanje z oljno barvo neke barvali je večina rož takrat šla papa in tako tudi ta avokado! Več jih nisem želel sadit ker sem bil jezen!
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29


Vrni se na Zelene sobne rastline

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov