prilepljen cvet

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

prilepljen cvet

OdgovorNapisal/-a smrekca » 08 sep 2007, 22:06

Danes mi je moj dragi prinesel šopast, stebrast kaktus (nisem še našla njegovega imena). Kupil ga je v Merkurju (v BTC-ju). Doma sem ugotovila, da so svetloroza cvetovi suhi (kot bi bili umetni) in so na vrh kaktusa PRILEPLJENI S SILIKONSKO PIŠTOLO!
Saj sem res začetnik med kaktusi, samo to se mi pa ne zdi normalno...
Silikonsko lepilo se v pištoli zelo segreje in postane tekoče...kako lahko to kdo kapne na kaktus?!?!
In kako naj te cvetove odstranim ne da bi ranila kaktus?
LP!
smrekca
Guru
Guru
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 14 mar 2006, 14:36
Kraj: grosuplje

OdgovorNapisal/-a p*k*ca » 09 sep 2007, 18:42

previdno ga odlepi. če je samo na iglice naleplen ga tako neboš poškodovala, če pa je na steni kaktusa pa možno da se bo poznala mala brazgotina. jaz sem mela enak problem pri euphorbiji enopla..cvet je bil naleplen na vrhu tam ki je euphorbia najbol rastla pa poganjala mlade iglice..
zaj po treh tednih pa je že zrastel za kake tri milimetre brazgotina pa je skoraj neopazna..
p*k*ca
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 30 avg 2007, 14:13
Kraj: Gornja Radgona

OdgovorNapisal/-a p*k*ca » 09 sep 2007, 19:01

raje pa še počakaj na kaki drugi odgovor preden boš cvet odlepla.. mogoče ti bo kdo drugi ki ima več izkušenj kot jaz kaj drugega svetoval.. :)
jaz sem laik..mam enih par kaktusov doma za katere vem kaj so pa kak jih moram zalivat itd. to pa je tudi vse..
p*k*ca
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 30 avg 2007, 14:13
Kraj: Gornja Radgona

OdgovorNapisal/-a smrekca » 09 sep 2007, 19:40

ockey! Hvala za nasvet, samo cvet je nalepljen prav na kaktus!in to kar močno... :x Upam, da mi bo uspelo!
smrekca
Guru
Guru
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 14 mar 2006, 14:36
Kraj: grosuplje

OdgovorNapisal/-a tinko » 09 sep 2007, 19:59

Pred leti sem dobil v dar kaktus, ki je imel nalepljen slamnik-klobuk in oči. Pravo norčrevanje iz rastline. Previdno sem šaro odstranil. Sedaj se lepo debeli in celo dela cvetove na vrhu v obliki kolobarja. Po moje kaktusu tudi v naravi bodice kaj polomi. Zato pa so, da ščitijo rastlino. Alojz
tinko
Guru
Guru
 
Prispevkov: 509
Pridružen: 06 sep 2005, 21:17
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a sasok » 09 sep 2007, 20:02

jaz sem enkrat dobil v dar takšiga ki je imel napikane cvetove nekje cm globoko groza!!! bilo jih je pet! previdno smo jih pobrali ven in je kaktus lepo rastel naprej!
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a smrekca » 09 sep 2007, 20:07

Sej baje so kaktusi kar zelo trpežni...samo to pa presega vse meje...lepljenje in pikanje cvetov...samo da se proda... res je to (kot je napisal Tinko) norčevanje iz rastlin!
smrekca
Guru
Guru
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 14 mar 2006, 14:36
Kraj: grosuplje

OdgovorNapisal/-a primozc » 10 sep 2007, 07:20

Saj zato pa pikajo in lepijo cvetove, ker je kaktus terpežna rastlina. Pri kakšnih drugih si to ne morejo privoščiti. Brez skrbi kaktus bo preživel, po mojih izkušnjah preživijo še marsi kaj drugega. Brazgotina, ki bo nastala ne bo velika. Kaktus ti lahko veliko bolj poškuduje sonce, če ti ga ožge, ali pa ti ga kaj odgrizne, kot se je meni zgodilo letos Ferocactusu latispinusu. Čez noč je izginila ena rebra. Nekaj jo je pohamsalo.

LP
Primoz
primozc
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 29 mar 2007, 13:33
Kraj: Laško

OdgovorNapisal/-a Tina » 10 sep 2007, 16:18

primozc je napisal/-a:Saj zato pa pikajo in lepijo cvetove, ker je kaktus terpežna rastlina. Pri kakšnih drugih si to ne morejo privoščiti. Brez skrbi kaktus bo preživel, po mojih izkušnjah preživijo še marsi kaj drugega. Brazgotina, ki bo nastala ne bo velika. Kaktus ti lahko veliko bolj poškuduje sonce, če ti ga ožge, ali pa ti ga kaj odgrizne, kot se je meni zgodilo letos Ferocactusu latispinusu. Čez noč je izginila ena rebra. Nekaj jo je pohamsalo.

LP


Mogoče je bila kobilica. Jaz sem enkrat eno zalotila, ko je pridno jedla mlade poganjke Opuntie. :evil:

Lp, Tina
Tina
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 12 sep 2003, 18:34
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a primozc » 11 sep 2007, 11:25

Tina je napisal/-a:
primozc je napisal/-a:Saj zato pa pikajo in lepijo cvetove, ker je kaktus terpežna rastlina. Pri kakšnih drugih si to ne morejo privoščiti. Brez skrbi kaktus bo preživel, po mojih izkušnjah preživijo še marsi kaj drugega. Brazgotina, ki bo nastala ne bo velika. Kaktus ti lahko veliko bolj poškuduje sonce, če ti ga ožge, ali pa ti ga kaj odgrizne, kot se je meni zgodilo letos Ferocactusu latispinusu. Čez noč je izginila ena rebra. Nekaj jo je pohamsalo.

LP


Mogoče je bila kobilica. Jaz sem enkrat eno zalotila, ko je pridno jedla mlade poganjke Opuntie. :evil:

Lp, Tina


Kobilica? Na to sploh nisem pomislil in se mi zdi kar verjetno. Kaj večjega bi težko prišlo zraven med bodice. Se je pa pojavilo samo enkrat in potem nič več.

LP
Primoz
primozc
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 29 mar 2007, 13:33
Kraj: Laško


Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov