So to uši?

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

So to uši?

OdgovorNapisal/-a bjork » 12 apr 2007, 11:47

Pozdravljeni,

na forumu sem prebrala veliko o volnatih ušeh, vendar po opisih sodeč mislim, da to ni to, kar se je pripetilo mojemu kaktusu, ker nič ne priteče iz njih oz. jih sploh ne morem stisniti. Kljub temu se mi zdi, da je z njim nekaj narobe - na mestih, kjer izraščajo bodice, ima nekakšne kosmate bele zadeve. :shock: Kaj je to? Ponekod so spodaj postale celo rjave. Pred dvema tednoma sem ga zalila s confidorjem, pa niso izginile. Prilagam sliko, čeprav je meglena, ker imam slab fotoaparat.. upam, da se vidi.

Hvala za pomoč in lep dan![/img]
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
bjork
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 13 mar 2007, 16:44
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Simona K. » 12 apr 2007, 13:36

Čao,
bjork, imaš podobne težave kot jaz - ne ločim med belimi "laski", ki so normalne za kaktuse in uškami. Ja, so me že podučili, da so uši, če stisneš in je mokro. Tole po moje niso uške, samo kaktus postaja malo bolj lep in obraščen na pomlad.
Bodeč pozdravček, Simona!
Simona K.
Expert
Expert
 
Prispevkov: 108
Pridružen: 28 maj 2006, 11:04

OdgovorNapisal/-a anchi » 12 apr 2007, 19:24

Se popolnoma strinjam s Simono. Ni bilo nobene potrebe za Confidor, saj je to normalno za ta kaktus. Ko pa bodo uške boš pa jih spoznala po tem, da delajo takšne volnate bele kepice, one same pa so sive barve in podolgovate. Brez skrbi torej, s tvojim kaktusom je vse čist OK.
anchi
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 20 jan 2005, 20:55
Kraj: Gornja Radgona

OdgovorNapisal/-a bjork » 12 apr 2007, 19:47

Najlepša hvala obema! Torej je skrb (zaenkrat) odveč :wink: sta mi odvalili kamen od srca :wink: Hvala še enkrat, pa lepe kaktuse želim :D
bjork
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 13 mar 2007, 16:44
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Kaktusi in sukulente

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov