Madagaskar palma GNILI

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

Madagaskar palma GNILI

OdgovorNapisal/-a uri » 24 sep 2006, 17:10

Lepo pozdravljeni,

prebrala sem veliko postov o madagaskar palmi, vendar takšnega problema kot je moj, nisem zasledila.

Imam lep primerek madagaskar palme. Kupila sem jo še čisto majhno (manj kot 7 cm), sedaj pa ima že dobrih 40 cm. Do letošnje zime je bilo vse OK, vedno je lepo rasla in imela liste. Potem pa so se naenkrat začeli sušiti in odpadati. Do spomladi so že vsi odpadli. Presadila sem jo v novo mešanico zemlje, ki sem jo dobila v vrtnariji (zemlja je ustrezna) in nekaj časa je kazalo, da bo bolje. Pognala je nove liste. Kar naenkrat pa so ti listi oveneli (niso se posušili, ampak so se kar povesili...) in tudi odpadli. Nato sem opazila, da je palma takoj pod vrhom suha, nato pa ima kakšnih 5 cm rjavega pasu. Mislila sem si, da je bilo mogoče premokro in je nisem zalivala. Sedaj, čez kakšna 2 tedna, pa je stanje še slabše. Tisti del palme, ki je bil rjav je čisto mehak in veliko bolj tenak kot preostali del palme. Kot da bi odmiral. Torej zgornji del palme (kakšnih 7 cm) zgleda res ful, ful ubogo. Gnilo.

Prosim za nasvet, kaj se da storiti? Nekaj sem prebirala o kaktusih in gnilobi, prav tako o obrezovanju. Lahko poskusim s tem?

Ali je boljše da jo sedaj pred zimo pustim na miru?

Res hvala za odgovore!!
uri
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 24 sep 2006, 17:00

še vedno potrebujem nasvet...

OdgovorNapisal/-a uri » 30 sep 2006, 22:18

...a to, da še ni nobeden nič predlagal pomeni, da moji palmi več ni pomoči?

:cry: :cry: :cry:
uri
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 24 sep 2006, 17:00

OdgovorNapisal/-a Jure » 02 okt 2006, 08:25

Očitno res. Bilo je prevečkrat premokro. Ko pahipodij enkrat začne gniti, ga nima smisla reševati.
Jure
Guru
Guru
 
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 sep 2003, 17:22

OdgovorNapisal/-a Simona K. » 02 okt 2006, 10:23

Čao,
ja lahko pomagam le tkole:
nimam madagaskar palme, sem pa imela že kar nekaj rastlinic, ki so imele olesenela stebla (čeprav ne vem, če ima madagaskar olesenelo streblo) in so mi začele gniti. pomoči ni bilo, sem pa rastlino odrezala, zavrgla gnili del, steblo in korenine pa pustila v zemlji in nič zalivala in jo postavila v klet. Rastline so si opomogle in ko so na novo odgnale, sem jih presadila in normlno vzgajala naprej (šeflera - to sem celo vrgla stran, ker se je totalno osula in kazala vse znake propada, pa jo je mama pobrala iz smeti in sedaj ji raste kot nora-sem ji že odščipnila en poganjek, dracena marginata, drevo življenja, banana ...). Tako da, upanje ostaja, vendar za "novo" rastlinico.
Bodeč pozdravček, Simona!
Simona K.
Expert
Expert
 
Prispevkov: 108
Pridružen: 28 maj 2006, 11:04


Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov