balkonsko cvetje

Diskusija o enoletnicah.
Aster, Exacum, Gerbera, Impatiens, Pelargonium, Abutilon, ...

Moderatorji: dusanh, tomi, Moderatorji

balkonsko cvetje

OdgovorNapisal/-a smrekca » 01 apr 2006, 15:11

Rada bi polepšala svoj balkon, pa me zanima, če mi lahko svetujete kakšne rastlinice naj posadim. Rada bi imela take, ki veliko cvetijo, pa čimdlje.Balkon imam na senčni strani, tako da sonce skoraj ne pokuka gor.
Pelargonije in bršljinke sem imela že lani, zato bi rada letos kaj drugega.
hvala!
smrekca
Guru
Guru
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 14 mar 2006, 14:36
Kraj: grosuplje

OdgovorNapisal/-a muha » 01 apr 2006, 17:52

Oh ti balkoni v senci, večen problem. Nič drugega od cvetja mi tam ne uspeva kot fuksije. In za ozelenitev asparagusi. Če bo kdo še kaj pametnega predlagal, bom tudi jaz zelo vesela.

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a smrekca » 01 apr 2006, 18:22

hvala muha za odgovor!a imaš pogled na kamniško- savinjske alpe?
Saj je lep razgled, samo sončka ni.Tudi jaz sem v medvodah
smrekca
Guru
Guru
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 14 mar 2006, 14:36
Kraj: grosuplje

OdgovorNapisal/-a muha » 01 apr 2006, 19:21

Ja, pogled naravnost na Krvavec. Lahko z rešpetlinom gledam smučarje :) :) :)

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a rok.k » 02 apr 2006, 09:02

Živjo za na senčni balkon so rastline: fuksija, gomolna begonija, bršljanka, kapucinka, zajčja deteljica, vodenka, begonija zmajeva krila
rok.k
Guru
Guru
 
Prispevkov: 467
Pridružen: 08 jan 2005, 20:52
Kraj: Medvode

Balkonsko cvetje za senčno lego

OdgovorNapisal/-a muha » 03 apr 2006, 09:14

Rok, hvala. Na zajčjo deteljico sem pa čisto pozabila. Nezahtevna in vse leto cvetoča lončnica, do prve slane. In poceni. Kupiš eno, jo razlomiš na 2-3 cm dolge vršičke, potakneš in kot bi mignil imaš nove lepo razraščene rastlinice. Se močno razkošati, zato naj bo posajena samostojno. Za 30 cm korito zadostujeta 2. Letos bom poskusila še s kapucinkami, da vidimo. Kaj misliš, jih lahko posadim v isto korito s fuksijami :?: .

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a rok.k » 03 apr 2006, 14:27

Mislim, da če imaš dovolj veliko korito ne bo nobenega problema. kupi tako vrsto k ne pleza ampak ostane v obliki grmička. mislim da bi zelo lepo pasale rdeče fuksije rumeno rdeča kapucinka in rumena zajčja deteljica.
rok.k
Guru
Guru
 
Prispevkov: 467
Pridružen: 08 jan 2005, 20:52
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a Bela01 » 18 apr 2006, 21:15

A je možno kje videt balkon s tako zasaditvijo rastlin (rdeča fuksija, rumeno rdeča kapucinka in rumena zajčja deteljica)? In pa če bi lahko vidla kako slikico od rumena zajčja deteljica? Kako se kaj razraste?
Rada imam rože in živali...
Bela01
Expert
Expert
 
Prispevkov: 122
Pridružen: 18 apr 2006, 16:04

OdgovorNapisal/-a Bela01 » 28 apr 2006, 16:00

Naj še jaz zastavim še eno vprašanje.
Iščem ideje kako zasaditi balkon, ki je na zahodni strani hiše. Nekje po 1 uri popoldne prične nanj svetit direktno sonce. Balkon ni kaj dosti zaščiten pred dežjem in navadno tudi s te strani pride kakšna poletna nevihta.
Imam 6 80cm korit. V mislih imam rdeče pol viseče perlagonije in vmes bi nasadila (belo cveti) bakopo (3 perlagonije in dve pakopi).
Zelo me mikajo tudi surfinije, vendar ne vem kako bi mi uspevale na takšenm balkonu (ravno zaradi dežja in neviht).
Kakšne rože bi prišle še na takšen balkon v poštev (samo cvetoče)?
Rada imam rože in živali...
Bela01
Expert
Expert
 
Prispevkov: 122
Pridružen: 18 apr 2006, 16:04

OdgovorNapisal/-a zaljubljena23 » 29 apr 2006, 06:47

Lahko probaš z milijon zvončki, so prišle neke nove vrste na trg, ki niso tako občutljive. Jaz imam na oknah na zahodni strani samo belostebelne lila pelargonije, zato pa sem si dala duška na balkonu, kjer imam posajene zmajeve begonije(lahko tudi te posadiš na okna), stipo, sladki krompir, surfinije, pelargonije, lotus
zaljubljena23
Guru
Guru
 
Prispevkov: 466
Pridružen: 13 jun 2005, 16:47
Kraj: Relacija Ptuj-Rače


Vrni se na Enoletnice

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost