Rdeči pajek

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

Rdeči pajek

OdgovorNapisal/-a manca1 » 30 mar 2005, 14:03

Po temeljitem pregledu na koncu zimskega spanja, sem ugotovila, da si je cela garnizija rdečih pajkov privoščila obed na mojih kaktusih :x :evil: :x :!: :cry: :evil: KAKO SI UPAJO!!!

Torej s katerim zatiralnim sredstvom se naj jih najučinkoviteje lotim. Niso se še nevarno razmahnili, vendar jim v očeh berem, da to nameravajo!

Lp Manca

P.S. Tudi volnate uške so si na skritih mestih privoščile razmnoževanje, pa bi bilo fajn, če tisti strupek deluje tudi na njih.
manca1
Guru
Guru
 
Prispevkov: 181
Pridružen: 07 maj 2003, 22:31
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a Leopold Scheicher » 30 mar 2005, 15:15

Že takrat, ko si postavlja stekljenak sem bil skeptičen, pa se nisem hotel oglasiti, da ne bo spet kaj narobe.
Prezimovanje ne more biti za vse kaktuse enako. Npr. Notocactuse na + 10, Echinocereuse na 0 do +5, Lobivije na +6 do +8, ne sme zmrznit itd.
Tudi meni so volnate uši tako močno napadle Echinocereus fitchi, da je bil samo še za na kompost (beri smeti). Lani jeseni jih nisem preventivno zaščitil, kot je svetoval Izi, letos jih bom. Bil sem prepozen.
V boju proti volnatim ušem in rdečem pajku ti želim veliko uspeha. O sredstvu za zatiranje je že povedal Izi.

P.S.
V seminarni pri tromostovju so mi svetovali za Diazinon 20, ki je sicer zelo strupen, ampak pomaga pa dober.
Poldi
Leopold Scheicher
Guru
Guru
 
Prispevkov: 423
Pridružen: 07 maj 2003, 07:54
Kraj: Ljubljana

V boj

OdgovorNapisal/-a izi » 30 mar 2005, 15:21

N novoletni zabavi sem zadel set za zatiranje škodljivcev. Lahko ti ga posodim.


LPI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a manca1 » 31 mar 2005, 08:49

Poldi, sem se zavedala, da z rastlinjakom pridejo tudi določeni škodljivci, samo glede na to, da sem dala notri precej zdrave rastline, sem upala, da me pa mogoče škodljivci po kakšnem čudežu ne bodo našli.

Izi: :D :D :D :D :D

Lp Manca
manca1
Guru
Guru
 
Prispevkov: 181
Pridružen: 07 maj 2003, 22:31
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a cac » 31 mar 2005, 12:45

Jaz za tovrstne nevšečnosti koristim predvsem Confidor in pa Metasystox; pri slednjem pa moraš biti malce bolj previdna predvsem pri mehkokožnih kaktusih, saj jih lahko poškoduje!!!
Zadnjič, ko sem nabavljal "kemijo" v kmetijski zadrugi, pa me je prodajalka opozorila, da bomo po 1.1.2006 vsi, ki kupujemo kakršnakoli zaščitna sredstva, morali imeti fitozdravstveni tečaj in izpit!!!!11 Brez tega potrdila ne boš mogel kupiti NIKAKRŠNEGA pripravka, razen tistih, ki jih dobiš v splošnih trgovinah (rumeni listi za mrčes, razni Biokilli in podobno).
Tečaj in izpit, ki bi ga moral opraviti traja 15 ur in trenutno te useka po žepu za 12.000 SIT
Manca, naj ti kar najbolj uspe odstraniti neprijatelje! Cac
cac
cac
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 28 apr 2004, 10:26
Kraj: škofja loka

OdgovorNapisal/-a renee » 04 apr 2005, 08:33

:arrow:
renee
Guru
Guru
 
Prispevkov: 421
Pridružen: 12 sep 2003, 08:50
Kraj: Ljubljana

Re:

OdgovorNapisal/-a KatkaYES » 23 maj 2022, 13:33

Leopold Scheicher je napisal/-a:Že takrat, ko si postavlja stekljenak sem bil skeptičen, pa se nisem hotel oglasiti, da ne bo spet kaj narobe.
Prezimovanje ne more biti za vse kaktuse enako. Npr. Notocactuse na + 10, Echinocereuse na 0 do +5, Lobivije na +6 do +8, pri prodaji https://manituherbs.com/sl/trgovina/cbg-cbd-konopljini-vrsicki/ ne sme zamrznit ne sme zmrznit itd.
Tudi meni so volnate uši tako močno napadle Echinocereus fitchi, da je bil samo še za na kompost (beri smeti). Lani jeseni jih nisem preventivno zaščitil, kot je svetoval Izi, letos jih bom. Bil sem prepozen.
V boju proti volnatim ušem in rdečem pajku ti želim veliko uspeha. https://www.telprom.si/it-resitve/varnost/pozarni-zid-za-podjetja/ O sredstvu za zatiranje je že povedal Izi.

P.S.
V seminarni pri tromostovju so mi svetovali za Diazinon 20, ki je sicer zelo strupen, ampak pomaga pa dober.
Poldi


Hej, to je res dobr value, hvala
KatkaYES
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 17 jun 2021, 09:15


Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron