Podocarpus - bolezen

Bonsai - miniaturna drevesca iz daljnega vzhoda. Sem spadajo samo notranji bonsaji, ki so predvsem listavci.
Ficus, Podocarpus, ...
Zunanji bonsaji - iglavci so v kategoriji Zunanje rastline!

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Podocarpus - bolezen

OdgovorNapisal/-a dchello » 18 okt 2004, 18:57

Januarja sem za rojstni dan dobil podocarpus in do sedaj je izredno lepo rasel in se razvijal.

Na tri dni dam rastlino za kakih dvajset minut v vodo, da dobi ustrezno količino, zgoraj ga nikoli ne zalivam, občasno škropim.

Sedaj pa listje podocarpusa vedno bolj odpada, na zemlji je bilo nekaj plesni in sem jo odstranil, listje pa še kar odpada. Postane ovelo, nato pa vedno bolj rjavkaste barve in bolezen dokaj hitro napreduje po vejah.

Prosim vas za pomoč.
dchello
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 26 jan 2004, 22:01

OdgovorNapisal/-a stela » 20 okt 2004, 16:51

živjo!

sicer nisem expert ma po moje ga preveč zalivaš. Jeseni bi mu moral dodajat malo gnojila za bonsaje. Pusti ga da se osuši in poglej če ima kašne živali - pršice ali drobne pajke.

Preventivno lahko kupiš tisti sprej proti pajkom, ki ni nevaren za čebele.

Kje pa ga maš?

Lp Stela
st
stela
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 15 feb 2004, 18:55
Kraj: nova gorica

OdgovorNapisal/-a dchello » 23 okt 2004, 07:44

> sicer nisem expert ma po moje ga preveč zalivaš.
> Jeseni bi mu moral dodajat malo gnojila za bonsaje.
> Pusti ga da se osuši in poglej če ima kašne živali -
> pršice ali drobne pajke.

Zagotovo sem rastlino do sedaj res preveč zalival. Nisem pa opazil nobenih pajkcev ali uši. Sedaj že nekaj dni rastline ne zalivam in opažam, da je stanje morda že za silo boljše. Bom poskusil tudi z gnojilom za bonsaje in - če odkrijem kakšne živalce - tudi s sprejem ali kakšnim drugim sredstvom.

> Kje pa ga maš?

Bonsaj imam v sobi, na manjši mizici in ni neposredno na sončni svetlobi. Imam tudi bonsaj fikus (podvrste ne poznam), ki ga imam že kakšnih deset let, sem ga enako (preveč) zalival in krasno raste, le malo zemlje mu še dodam, pa bo.
dchello
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 26 jan 2004, 22:01


Vrni se na Bonsaji - notranji

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost