Astrophytum capricorne in zemlja

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

Astrophytum capricorne in zemlja

OdgovorNapisal/-a Leopold Scheicher » 17 sep 2004, 14:47

Iz Nemčije sem uvozil nekaj kaktusov in za nagrado dobil zgoraj omenjeni kaktus. Presenečen pa sem bil, ko sem zraven dobil še vrečko zemlje z naslednjim pripisom: A. capricorne posadite v priloženo zemljo - KSKL substrat in ne bo vam žal. Razbral sem, da gre za zemljo brez rudninskih snovi. ZAKAJ sploh taka zemlja? Baje moraš zato poleti dobro gnojiti. Kaj res ne bi rasel v normalni, kupljeni zemlji za kakteje :?: :?: :?:
Poldi
Leopold Scheicher
Guru
Guru
 
Prispevkov: 423
Pridružen: 07 maj 2003, 07:54
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a cyberman » 17 sep 2004, 15:02

Ojla,
Jaz ga imam v isti zemlji kot vse ostale kaktuse. Vsako leto lepo cveti.
Aleš
cyberman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 196
Pridružen: 07 maj 2003, 12:38
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a manca1 » 18 sep 2004, 10:28

Lahko probaš pa boš videl ali je kaj boljše ali slabše.

lp Manca
manca1
Guru
Guru
 
Prispevkov: 181
Pridružen: 07 maj 2003, 22:31
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a Jure » 18 sep 2004, 20:00

Razbral sem, da gre za zemljo brez rudninskih snovi.

To bo pa težko. Mogoče brez organskih? Če je zares brez rudninski, potem sploh ni zemlja - prst, ampak nek sintetični nadomestek.
Sicer pa omenjeni kaktus ni prav nič bolj občutljiv od njegovih sorodnikov, cveti redno in obilno.
Jure
Guru
Guru
 
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 sep 2003, 17:22

OdgovorNapisal/-a Leopold Scheicher » 20 sep 2004, 07:59

Še enkrat sem šel prevest. Očitno gre za ČISTI mineralni substrat, ki ne vsebuje hranil, zato je potrebno poleti dobro gnojiti. Moram povedati je stvar izvrstna. Kako to, da take zemlje pri nas ne moreš kupiti :?:

Original:
KSU / KSKL (rein mineralisches Substrat) enthält keine Nährstoffe !!!
d.h. im Sommer müssen Sie unbedingt 4-6 mal "kräftig" düngen (max. Konzentration).
Leopold Scheicher
Guru
Guru
 
Prispevkov: 423
Pridružen: 07 maj 2003, 07:54
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Jure » 20 sep 2004, 09:11

Če je tako, ni to nič novega ali posebnega. Že pred drugo svetovno vojno so začeli s tako vzgojo in to pri zelo različnih rastlinah. Brez dvoma, da so za nekatere komercialne rastline metode izpopolnili do maksimuma. Kupiti se da pa vse, le če najdeš.
Kar precej podatkov dobiš pri gobarjih na tem forumu. Ne moreš čisto kopirati, ampak princip je isti, vse ostalo so nianse.
Jure
Guru
Guru
 
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 sep 2003, 17:22


Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost