Nephentes miranda

Mesojedke ali žužkojede rastline, kot jim tudi pravimo so močvirnate rastline, ki lovijo mrčes.
Dionea, Drosera, Nepenthes, Saracenia, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Mesojedec, izu, Moderatorji

nephentes miranda

OdgovorNapisal/-a Tanjuška » 01 dec 2004, 09:56

Pozdravljeni.
Imamo odraslo nephentes mirando, eno steblo se je povsem posušilo. Medtem so pognali novi listki in sem že mislila da bo vse u redu. Zdaj se suši tudi drugo odraslo steblo in tudi mladi listki niso videti preveč u redu. Žepki (vsi) so se posušili že pred meseci, zato sem vse porezala. Imam jo zraven okna, ni na prepihu, 3 ali večkrat dnevno jo škropim, zalivam cca. 2x tedensko (tako so mi naročili v cvetličarni), ampak se kljub vsemu suši. Kaj naj naredim???
Hvala in lp.
Tanja
Tanjuška
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 01 dec 2004, 09:49
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Mesojedec » 01 dec 2004, 10:29

Ojla! :D

Ali zalivaš in škropiš rastlino z deževnico?

Tema je bila prestavljena na nov naslov, ločeno od obvestil :wink:

Lep pozdrav!
IvoJ
Uporabniški avatar
Mesojedec
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 163
Pridružen: 29 apr 2003, 10:39
Kraj: Kresnice

OdgovorNapisal/-a Tanjuška » 01 dec 2004, 10:52

Živjo.
Joj ne, zalivam jo z navadno postano vodo (iz pipe). Niso mi povedali, da je treba z deževnico! Sploh pa ne vem kje bi jo dobila. Živim v bloku in tukaj jo nimam kje zbirati.
Če bo to pomagalo se bom pač potrdila in nekje poskusila dobiti deževnico.
Hvala in lp.
Tanja
Tanjuška
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 01 dec 2004, 09:49
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Mesojedec » 01 dec 2004, 14:33

Ojla!

Ce imas le eno rastlino potem si lahko nabavis destilirano vodo, je ravno tako primerna.

Lep pozdrav!
IvoJ
Uporabniški avatar
Mesojedec
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 163
Pridružen: 29 apr 2003, 10:39
Kraj: Kresnice

OdgovorNapisal/-a Tanjuška » 01 dec 2004, 15:21

Hvala!
Upam da bo pomagalo.
Javim, ko oz. če si bo kaj opomogla.

Lp.
Tanja
Tanjuška
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 01 dec 2004, 09:49
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a izu » 02 dec 2004, 19:22

Ti kar lepo zalivaj in škropi in ne biti tak kot sem jaz.To sem ugotovil šele zdaj.Zdele sm prestavil zaradi prostorske stiske(ki je ne bo več ker dobim še eno sobo samo za rože pa ćživotinje pa pc) rože na eno drugo mesto.in sicer imam drosero pa muhoilobvko pa nepenthes.muholovka je že prej odnehala in se podala v večna lovišča in sedaj ko sem prestavil naenkrat ni več drosere.nepenthes še kar laufa.Drugače pa imam pri muholovki ene par gobic :) čist pravih gobic ker se vidi bet in klobuk.



P.S.Ivo imam eno zelo zelo odlično idejo zate in zame in če bi mogoče hotel sodelovati še Jure.Prosim če me pokličeš če se boš spomnil drugače te pa itak jaz kop dobim nov mobi in si bom naložil nanjega imenik,kjer si seveda notri ti :)
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt

OdgovorNapisal/-a Tanjuška » 03 dec 2004, 11:25

Saj zalivam in škropim, ampak je vsak dan slabše. Vidno propada :( Sem že skoraj čisto opupala!

LP
Tanja
Tanjuška
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 01 dec 2004, 09:49
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a izu » 06 dec 2004, 15:49

Prepih??Je ob radiatorju??Preveč vode(čeprav je težko to doseči)??Slučajno hraniš??Si jo kaj poškdovala??
TO se mi zdi da je lahko krivec ali pa kaj druga
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt

OdgovorNapisal/-a goranrasic » 06 dec 2004, 16:09

Živjo,
včasih kar same od sebe propadejo. To se je zgodilo tudi moji nepenthes alati. Nudil sem ji vse kar potrebuje toploto, svtlobo, vlago, VSE. Pa je v treh mesecih propadla :cry: . Žal še danes ne vem zakaj.


Goran
goranrasic
Expert
Expert
 
Prispevkov: 119
Pridružen: 08 avg 2004, 15:17
Kraj: Ljubljana

bla

OdgovorNapisal/-a Jack » 06 dec 2004, 17:56

Bok!

Jest vam pa to povem. Več ko boste za mesojedke skrbeli in jim hoteli nuditi, vse slabše bo z njimi. Rastline so kot ljudje. Če bi se vsako uro tuširali, jedli in vsako drugo uro spali tut ne vem, če bi šlo tako dolgo naprej. Zato je treba izpolnjevat le najnujnejše potrebe, ki jih naša mesojedka potrebuje! V začetku sem imel le eno dionejo ki sem jo stalno pršil, gledal na vlažnost, jo pazil pred ušmi itd. in vam povem mi je skoraj odmrla. Potem sem se odločil da ne bom več pretiraval in lahko rečem, da je zdaj prava zver.

LP

Gregi
Jack
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 12 apr 2004, 12:37
Kraj: Brežice

OdgovorNapisal/-a Meto » 07 dec 2004, 13:40

da je slučajno ne gnojiš.
Meto
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 53
Pridružen: 01 maj 2004, 18:37

h

OdgovorNapisal/-a Jack » 07 dec 2004, 15:11

ja v rusiji sem kupil moške hormone za dioneje, tak da bo šla lahk v peking na olimpijske.ne sej ne. ne nič takega ne delam, se ne vtikam v gnoj. je pa res da če ni kamenja med šoto bo kmal postalo gnojilo kar pa ni ravno dobro
Jack
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 12 apr 2004, 12:37
Kraj: Brežice

OdgovorNapisal/-a izu » 03 mar 2005, 22:41

Alo narode hej vkup hej vkup v bauhausu imajo 2 VELIKANSKI AMPAK RES VELIKANSKI mesojedi rodu nepenthes znižani za velik denar poleg orhidej.Vendar najprej povprašajte Ivota za nepenthes ker se mi zdi da jih ne mara več in oddaja
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt

OdgovorNapisal/-a Jure » 08 mar 2005, 22:02

Načeloma je res, da imajo orjaške nepentese, zraven pa cele kupe orhidej in druge robe. Znižanje je 75 %. Če pa je še kaj živega, pa 50 %. Uresničile so se napovedi mnogih, da prodajalci za rastline ne znajo skrbeti. Edino trgovina ni prava, ni Bauhaus (tam zdržijo dlje), ampak Baumax.
Jure
Guru
Guru
 
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 sep 2003, 17:22

OdgovorNapisal/-a davidoff » 09 mar 2005, 13:04

ojla!!

jas moje mesojedke zalivam s prekuhano vodo iz pipe v podstavek pa rastejo ko zmešane vam rečem!! probajte to!! sicer me pa zanima če gdo prodaja mešinke (pa nea mi rajite dajat naslova od onega češkega inštituta, ker ga že mam. mene bol zanima nakup znotraj slovenije) :)

,ejte se
LP
David
davidoff
Expert
Expert
 
Prispevkov: 109
Pridružen: 09 mar 2005, 12:58
Kraj: Maribor


Vrni se na Mesojede rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost