Voluhar – mreža za voluharja – kovinska pocinkana

Sem spadajo vse užitne rastline.
salate, gomoljnice, stročnice, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Voluhar – mreža za voluharja – kovinska pocinkana

OdgovorNapisal/-a jozekuch » 10 mar 2019, 06:43

Spoštovani,

delam mali rastlinjak. V zemljo sem skopal cca 60 cm globoko »luknjo«.
Zemlja je bogata med drugim tudi z voluharji.
Prodajalec mi je predlagal mrežo za voluharja.
Včeraj sem sestavil košaro iz pocinkane mreže za cel rastlinjak. In jo položil v luknjo.
Pa je prišel mimo nek sprehajalec in rekel.
Beseda je dala besedo. Potem pa tole:

»Pa kaj delate to svinjarijo?«
»Kako boste pa potem čez 4 leta mrežo dobili ven, ko bo začela razpadati. Posebej tisto iz tal. Ali boste zopet kopali? Popikali se boste. Voluhar sigurno ne bo prišel od spodaj. Voluhar rije tik pod vrhom. Prej bo splezal po mreži pol metra visoko in skočil v gredo potem pa ne bo mogel ven.«

»Ampak rovi so bili tako globoko.«

»Ne od voluharja. Krtovi!«

»Voluhar uporablja krtove rove, da se sprehaja okrog.«

»Krt pa požre voluharjeve mladiče in druge škodljivce. Raje pripeljite še kakega krta.«

»Mreža je pocinkana. Ne bo kar razpadla.«

»Saj vam pravim, 4 leta, največ pet. Seveda je pocinkana. Iz cinka se bodo naredile neke kancerogene spojine, ki jih boste jedli skupaj s solato. Raje kupujte – sicer tudi svinjsko – zelenjavo v Lidlu. Ceneje vas bo prišlo in v prostem času boste lahko hodili na kemoterapijo.«

»En strojnik mi je rekel, da v nobeni zemlji ni pogojev za tiste malo obstojne spojine«

»Strojnik nima pojma. Ni vrtnar.«

»Je pa študiral tudi kemijo.«

»Ni vrtnar!« »Fuknite to kurbo ven, dokler še lahko«

»Nooo! Zasul sem že malo.«

»Razrežite in potegnite ven. Če že hočete mrežo dajte le okrog in okrog grede do 40 cm globoko., če še kar verjamete unemu kemiku, oz strojniku, ki ni doštudiral kemije. Ne pa na tla 60 cm globoko! Pa kaj vam je?«

»Izgledalo je, kot da (med tem mi je povedal da je Kristjan), nekaj le ve. »Kurbe« še nisem potegnil ven. A sem nehal in ne vem kaj naj zdaj naredim.
KAJ NAJ NAREDIM? (mreža me je »koštala 20 €. »Šivanje« mreže pa dva dni.)

Doma so mi le rekli: »Ni kristjan, če tako grdo govori. Tebi pa je še en projekt padel v vodo.«

Hvala in dob'r dan!
jozekuch
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 56
Pridružen: 14 jun 2011, 09:44

Vrni se na Zelenjava

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov