Pridelek buč 2008

Sem spadajo vse užitne rastline.
salate, gomoljnice, stročnice, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Pridelek buč 2008

OdgovorNapisal/-a bučarka » 03 sep 2008, 14:35

Pozdravljeni ljubitelji buč

Kako vam je uspel letošnji pridelek? Moj je zaradi skromne površine na voljo bolj tako, vendar dovolj, da lahko redno pripravljam slastne dobrote iz buč.

Slik imam bolj malo, vendar bom še kaj pritisnila in dodala v album.

http://picasaweb.google.com/marjeta8/BuE2008#

PS: Če kdo želi seme od kakšne buče s slik, naj mi pošlje zs. Lahko podarim tudi kakšno bučo (nekaterih imam precej).
bučarka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 31 mar 2005, 15:46
Kraj: primorska

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 03 sep 2008, 15:39

Tudi moja letina je kar slaba, ker sem spet zamudila s sejanjem in nisem imela vse sorte, ki sem jih želela imeti. So mi pa lepo uspevale mini buče 'Jack be Little' in 'Baby Boo' ter muškatka 'Long Island Cheese'. Bučk je pa tako in tako bilo na pretek, sezona je bila res dobra...

Bučarka, si jih ročno opraševala ali dovoljuješ tudi možnost, da so se med seboj kaj skrižale? Če si pazila, bi se priporočila za nekaj semen Delicate...
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a bučarka » 03 sep 2008, 16:25

Hej Ivčk

Nisem ročno opraševala, saj sem jih semena fliknila na en gnoj daleč stran, glede na to, da nimam njive, in sem si rekla "kar bo, pa bo". Vem samo za nekatere, da so "safe".

Imam pa dolg spisek buč, ki jih bom naročila pri KCB, tako da ti lahko dam tiste (med njimi tudi delicata bush). Se slišimo prek zs.
bučarka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 31 mar 2005, 15:46
Kraj: primorska

OdgovorNapisal/-a Kaka » 03 sep 2008, 17:08

Pozdravljeni,
pred nekaj dnevi sem kupila dva kosa "stvari" in ne vem ali so kumare ali bučke. Pri prodajalcu je pisalo da so to afriške..., kaj pa nisem razumela (v Avstriji) So zelene, velikosti žogice in imajo mehke bodice. Spominjajo me na plastično otroško igračo, ko otroci vlečejo za "bodice" in skače.
Razumela sem le to, da niso okusne. Semenje precej in so mala, kot pri kumarah.
Pustila sem jih zunaj in ne vem kdaj naj jih razrežem in poberem semena. Verjetno bo najbolje da jih pripravim tako kot predlaga Ivčk.
L.p. Zdravka
Zdravka
Kaka
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 91
Pridružen: 03 avg 2006, 18:42
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Zelenjava

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost