Lega miltonije

Rastline s fascinantnimi cvetovi prihajajo k nam iz celega sveta.
Dendrobium, Cymbidium, Oncidium, Brassia, Cattleya, Pleione, Paphiopedilum, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

Lega miltonije

OdgovorNapisal/-a stara » 21 feb 2008, 15:57

Ko ze mesec dni ni odprla popkov sem potegnila ven iz zemlje.imela je suhe -mrtvekorenine,čeprav sem počakala da se substrat malo izsuši med zalivanji.imela sem jo na zahodni legi ok.22 stopinj.zdaj sem jo prestavila na južno na mal hladnejši prostor.nekje sem prebrala da rabi hladnno od 10 do 15 stopinj,nekje pa da ji paše topla klima,kaj je zdaj res?kaj pa za catlleye?kakovam delajo?
hvala!
stara
Guru
Guru
 
Prispevkov: 139
Pridružen: 14 avg 2005, 22:25
Kraj: ptuj

OdgovorNapisal/-a Problemcek » 21 feb 2008, 17:30

Jaz imam mojo tudi nekje na 21 ali 22 st. jo imam na tleh, da je tam mogoce malo nizja temperatura. jaz sem jo vedno samo rosila, zalila pa zelo poredko. sedaj pa sem v okrasni loncek spodaj dala stiropor, nalila notri malo vode in na stiropor dala loncek z rozo, da bo imela malo vec vlage. ji pa zelo pase, kupila sem majno, brez cvetov, sedaj cveti iz 2 cvetnih nastavkov, tretji je pa v rasti, se majhen. kar ne verjamem da tako lepo dela, ker rastlinca je pa tako mala.
Problemcek
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 19 dec 2007, 12:15

OdgovorNapisal/-a frenky » 21 feb 2008, 17:47

Pozdravljena,

Pozimi nekateri svetujejo malo počitka in iz tu izvora podatek o temperaturi 10-15°C.
Pri meni je na okenski polici skozi celo leto (severna stran), kjer poleti dobi malo jutranjega in večernega sonca.

Čez poletje pa je optimalna temp 26°C. Visoke temp. čez 30°C niso priporočljive.

Zahtevajo stalno vlažen substrat, ki pa ni moker. pri presajanju uporabimo drobno lubje, ki mu primešamo šotni mah. Rastline pri presajanju ni priporočljivo deliti, če res niso prevelike.

Meni cvetijo 2 krat na leto, zgodaj spomladi in proti koncu poletja. Pojavi pa se tudi kakšno cvetno steblo kdaj vmes.

Dobro se obnese če jih gojimo v glinenem loncu, ki ga postavimo v nekaj št. večji plastičen ali okrasen lonec. Glineni lonec popije odvečno vodo, ki se zaradi plastičnega posuši mnogo pozneje.

Torej so kar primerne rastline za stanovanje.
L.p.
frenky
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 606
Pridružen: 03 sep 2004, 16:10
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a stara » 21 feb 2008, 19:48

Hvala obema,frenky ze drugic si mi dal pomembne podatke in upam da bo vsem koristilo.
čau
stara
Guru
Guru
 
Prispevkov: 139
Pridružen: 14 avg 2005, 22:25
Kraj: ptuj


Vrni se na Orhideje

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov