Ludisia discolor

Rastline s fascinantnimi cvetovi prihajajo k nam iz celega sveta.
Dendrobium, Cymbidium, Oncidium, Brassia, Cattleya, Pleione, Paphiopedilum, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a Connie » 30 jan 2008, 14:26

Imam ludisio, ki jo imam že pet let, v čisto navadnem substratu za balkonske rastline in mi vsako leto tudi lepo cveti.
Ludisia rabi le vlažen substrat in ne moker, no, jaz jo včasih pozabim zalivati, tako da je večkrat suha kakor pa vlažna :D Le takrat, ko začnejo poganjati cvetni nastavki, sem bolj skrbna oziroma jo redno zalivam. :lol:

Lp, Connie
Uporabniški avatar
Connie
Guru
Guru
 
Prispevkov: 322
Pridružen: 23 jan 2007, 10:15
Kraj: Ljubljana okolica

OdgovorNapisal/-a Connie » 30 jan 2008, 14:29

kate je napisal/-a:Aja pa še to. Sedaj, ko so dnevi orhidej v Kaliji, sem kupila med drugim tudi eno zygopetalum (luisendorf) in po 8ih dneh, kolikor je v moji lasti sem opazila, da listi ene bulbe rumenijo. Kaj to pomeni?


A vsi listi iz ene bulbe rumenijo?
Uporabniški avatar
Connie
Guru
Guru
 
Prispevkov: 322
Pridružen: 23 jan 2007, 10:15
Kraj: Ljubljana okolica

OdgovorNapisal/-a kate » 30 jan 2008, 17:20

Ne rumenijo še vsi: najprej je bil samo zunanji- "ta spoden", sedaj je pa na vrsti že drugi, ki je pa nekako bolj sredinski in se mi zdi, da še ne bi smel rumenet. Je pa to tista bulba, ki ima nastavek za cvetove in cveti. A to kaj pomaga?
Sej bi fotke gor dala, samo ne razumem, kako se to dela. Sem brala navodila, ki so napisana na tem forumu in mi je vse skupaj španska vas. Celo "ta lažja varianta", tj. da imaš fotke nekje drugje in jih ponudiš kot povezavo, mi ni prav nič jasna... Sem pač bolj anti... :cry:
Kate
kate
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 34
Pridružen: 20 maj 2007, 19:56

OdgovorNapisal/-a katinka » 30 jan 2008, 17:34

connie mogoče bi ti vedela točno ali mi je steblo (tam kjer se dotika substrat) zgnilo ali se posušilo. To se mi dogaja predvsem poleti. Imam jih notr. A jih ti poleti bistveno manj zalivaš?
kati
katinka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 146
Pridružen: 26 nov 2006, 13:58
Kraj: Ig

OdgovorNapisal/-a Connie » 30 jan 2008, 17:59

kate je napisal/-a:Ne rumenijo še vsi: najprej je bil samo zunanji- "ta spoden", sedaj je pa na vrsti že drugi, ki je pa nekako bolj sredinski in se mi zdi, da še ne bi smel rumenet. Je pa to tista bulba, ki ima nastavek za cvetove in cveti. A to kaj pomaga?


Mislim, da je za to kriva koreninska gniloba zaradi preobilnega zalivanja.

Lp, Connie
Uporabniški avatar
Connie
Guru
Guru
 
Prispevkov: 322
Pridružen: 23 jan 2007, 10:15
Kraj: Ljubljana okolica

OdgovorNapisal/-a Connie » 30 jan 2008, 18:09

katinka je napisal/-a:connie mogoče bi ti vedela točno ali mi je steblo (tam kjer se dotika substrat) zgnilo ali se posušilo. To se mi dogaja predvsem poleti. Imam jih notr. A jih ti poleti bistveno manj zalivaš?
kati


Če je steblo gnilo, je črne barve oziroma tudi vodeno. Glavni krivec za to (črna noga) je preobilno zalivanje. Substrat mora biti vlažen in ne moker.
Poleti jo zalivam na vsake deset dni, le toliko, da dobi vodo, pozimi pa vsake tri tedne zaradi nižjih temperatur.

Lp, Connie
Uporabniški avatar
Connie
Guru
Guru
 
Prispevkov: 322
Pridružen: 23 jan 2007, 10:15
Kraj: Ljubljana okolica

OdgovorNapisal/-a kate » 31 jan 2008, 12:02

Ja, točno to se dogaja!
Ko sem orhideje kupila so bile ravno sveže "zalite", saj je od vseh kar teklo. Zato sem sama počakala, preden sem prvič zalila.
Ali bi pomagalo, če rastlino presadim?
Kate
kate
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 34
Pridružen: 20 maj 2007, 19:56

OdgovorNapisal/-a katinka » 31 jan 2008, 18:20

tale moja nova mešanica se veliko hitreje posuši, ker mi je še vedno ostala ena posoda z fino mešanico in lahko primerjam. mislim da se mivka hitro suši.
upam da ne bodo več gnile, bom pa poleti pazila na to.
Glede podtaknjencev pa upam, da bodo na pomlad odgnali.
Ker glede na prejšna leta vem, da po cvetenju zelo bujno rastejo(hitro in močno odženejo).
katinka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 146
Pridružen: 26 nov 2006, 13:58
Kraj: Ig

OdgovorNapisal/-a Connie » 31 jan 2008, 18:46

kate je napisal/-a:Ja, točno to se dogaja!
Ko sem orhideje kupila so bile ravno sveže "zalite", saj je od vseh kar teklo. Zato sem sama počakala, preden sem prvič zalila.
Ali bi pomagalo, če rastlino presadim?
Kate


Očitno v trgovini orhideje učijo plavati. :lol: :lol:
Res je najbolje, da jo presadiš.
Še to, substrat se mora med zalivanji posušiti!

Lp, Connie
Uporabniški avatar
Connie
Guru
Guru
 
Prispevkov: 322
Pridružen: 23 jan 2007, 10:15
Kraj: Ljubljana okolica

Prejšnja

Vrni se na Orhideje

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov