Kaj posaditi pod smreko?

Vprašanja in nasveti za vzgojo trajnic.
Ameriški slamnik, Lilija, Astra, Dobra misel, Fuksija, Hermelika, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Kaj posaditi pod smreko?

OdgovorNapisal/-a zoja » 10 nov 2007, 17:38

Kaj bi vi posadili pod smereko?

hvala
Hvala in lp
Zoja
zoja
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 11 maj 2007, 20:48

OdgovorNapisal/-a psevdonim » 10 nov 2007, 19:16

pod smreko še trava ne raste, menda zato, ker naj bi iglice bile kisle :?
psevdonim
Guru
Guru
 
Prispevkov: 342
Pridružen: 23 maj 2007, 21:51
Kraj: Slo

jurčki

OdgovorNapisal/-a babaco » 10 nov 2007, 19:34

pod smreko rastejo jurčki
kaki
babaco
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 93
Pridružen: 27 okt 2007, 19:03
Kraj: vrhnika

Med omorikami

OdgovorNapisal/-a PR-ST » 10 nov 2007, 19:37

Mestno okolje, zasaditev na peščenem zemljišču.
Izbor trav:
Miscanthus sin. Zebrinus (levo)
Pennisetum al. Compressum ( v ozadju)
Imperata cyl. Red Baron (rdeča - v ospredju)
Miscanthus sin. Gracillimus (sredina)
Pennisetum al. Little Bunny (desno)
.....................................................
Pokrovna rastlina je bršljan.
Zadnjič spremenil PR-ST, dne 07 dec 2007, 21:01, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
PR-ST
Guru
Guru
 
Prispevkov: 221
Slike: 14
Pridružen: 25 maj 2007, 21:55
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a sasok » 10 nov 2007, 20:14

hej mislim da bi rasla kakšna hosta! počakaj da ti še Alpigena da kak odgovor, ona bo ziher vedela!
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a stara postaja » 10 nov 2007, 21:21

Sasok, si pozabil, kako lepo raste pod smrekami laški kačnik? No, pri meni raste razprostrta zvončica (priselila se je sam in lepo razmnožila), breskovolistna zvončica, družbo jim delajo dolgolistna naglavka, navadni glavinec, divjakovec (zares divji), pa brkati ali turški nageljček, tudi divji. Letos bom družbi dodala omenjeni laški kačnik, morda sem še pozabila kaj samoniklega, kar me tekom leta preseneti, v glavnem pustim jim svobodo in je vse leto pestro!
ki te ljubim, zeleno
Uporabniški avatar
stara postaja
Guru
Guru
 
Prispevkov: 315
Pridružen: 07 feb 2007, 15:50
Kraj: na Štajerskem

OdgovorNapisal/-a zupka » 10 nov 2007, 22:16

Še nekaj predlogov rastlin, ki jim rastejo v senci:
Waldsteinia – valdštajnija
Tiarella – tiarela
Lamiastrum – mrtva kopriva
Alchemilla mollis – plahtica
Ajuga – skrečnik
Symphytom – gabez
Vinca minor – zimzelen
Galium – dišeča perla
Brunnera macrophylla – kavkaška spominčica
Bristorta affinis – dresen
Hosta – hosta

Lep pozdrav
Uporabniški avatar
zupka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 193
Pridružen: 13 jun 2006, 21:29
Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a katrinca » 11 nov 2007, 09:14

Ravno razmišljam, da bi spodnje veje srebrne smreke žrtvovala za pridobitev kakšnega dodatnega m2 metra. Ni najbolj humano dejanje, vem. Smreka je bila kupljena kot novoletno drevo v loncu, dve leti je opravljala funkcijo božičnega drevesa davnega leta...., potem sem jo presadila na vrt. Zdaj je visoka cca.3m. in ker ji plac ugaja, je zrasla, in vse kar je bilo posajeno pred tem v njeni bližini hira. Ker pa je moj svet omejen na cca.600m2 povšine in ker bi rada.....razmšiljam, da bi žrtvovala spodnjo vrsto vej. Posadila bi pljučnik, ki je krasen ko cvete, a je pol nekaj časa dokaj neugleden(odmrlo listje, odcveteli cetovi), potem je pa spet krasen.
Kaj mislite?

Moj vrt, moje veselje, moje vesolje!
katrinca
Expert
Expert
 
Prispevkov: 114
Pridružen: 05 sep 2007, 11:25
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a PR-ST » 11 nov 2007, 11:12

Ne, lepo prosim, ne !
Drevesce bo izgubilo ves furm. Lepo se reče - obliko. Pomeni pa tudi karakter, skladnost, ... skratka DUŠO.
Poleg tega pa je v območju, ki ga pokrivajo veje največ korenin. In te so pri smreki zelo plitve. Vsako brkljanje tam okoli je za drevo moteče.
.....................................................................................................
Mlaj je pa nekaj drugega. Gor paše pa krancelj s pisanimi pangeljci ...
Oprosti, včasih se težko ustavim.
Imam žalostne izkušnje s komunalnimi turbo vrtnarji. Pa me velikokrat srce boli, kaj in kako se uporablja sekira.
.....................................................................................................
Ko bo smreka prevelika, jo posekaj !
(In črni vic, kako so psu sekali rep po koščkih. Da ga ne bi bolelo. )
Uporabniški avatar
PR-ST
Guru
Guru
 
Prispevkov: 221
Slike: 14
Pridružen: 25 maj 2007, 21:55
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a katrinca » 11 nov 2007, 11:49

Hvala Pr-St! Ne bom! Obljubim!
Si samo potrdil moja razmišljanja in me je sram, da sem sploh razmišljala v smeri sekanja vej.

Grem se pri priči opravičit smreki!
katrinca
Expert
Expert
 
Prispevkov: 114
Pridružen: 05 sep 2007, 11:25
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a trajnice » 11 nov 2007, 16:54

Zelo sem vesela, da se je javil hortulanus, ker se z njegovim mnenjem povsem strinjam. In tudi zagotovilo, da bo smreka ostala cela, me zelo veseli.
Tudi na majhnem prostoru se da posaditi marsikatera trajnica, tudi v senci.

Jožica Golob-Klančič
trajnice
Expert
Expert
 
Prispevkov: 116
Pridružen: 14 avg 2007, 16:25
Kraj: Vitovlje

OdgovorNapisal/-a PR-ST » 11 nov 2007, 22:23

ahtung, pliz,
klizav teren !
Uporabniški avatar
PR-ST
Guru
Guru
 
Prispevkov: 221
Slike: 14
Pridružen: 25 maj 2007, 21:55
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 12 nov 2007, 18:17

ura tiktaka in mi pravi da čez 5 minut začne teči obdobje v katerem nikoli več nočem slišati besed alpigena, podjetje, reklama in poljubno žaljivko v istem kontekstu. nekje se mora stvar ustaviti. in še nekaj, če se misli kdo kaj veliko repenčiti na ta račun, se je hudo zmotil, da bom toleriral kakšne neumnosti. to je sedaj ultimat. če kdo dobi reklamo preko ZS se to še vedno smatra še vedno nelegalno oglaševanje in naj o tem obvesti mene (s kopijo originalnega sporočila). edina načina oglaševanja sta preko posebnega prisprevka na forumu ter oglasnih pasic (bannerjev). za pol ure bodo objavljena nova pravila in od tistega trenutka naprej bodo STRIKTNO izvajana. dokler se ne naučite komunicirati na pravi ravni in TAM kot je treba se bo stric uroš grdo igral. kdor me pozna ve, da sem prijazen in ustrežljiv, a bom za dobro foruma, ki mi je, od dneva ko sem se prijavil kot mlad nadobuden osebek željan znanja, zelo prirasel k srcu pripravljen postati tudi malce nesramen. in ne bom pustil, da en čez drugega udrihate kot živali. pokažite no malo bontona ljudje. saj tu se sploh ne gre več zaradi alpigene in njene dejavnosti (čeprav mi je tisto kar sem ravnokar prebral o nizozemskem zaledju malce dalo misliti, ker potem je vse skupaj še malo huje kot naj bi bilo). tu se gre samo še za to, kdo bo dokazal svoj prav. nočem biti nesramen zato tudi ne bom kazal s prstom češ, ta je kriv za prepir. vsak sam pri sebi ve, ali je bilo njegovo obnašanje primerno ali ne. in da smo si takoj na jasnem > v nobenem pogledu tole ne leti v bran alpigene, saj imamo z njo še nekaj nerešenih vprašanj. a ker je človek tako kot vi se poskušajmo vsaj malo obnašati temu primerno.

hvala za razumevanje in ne pozabite širiti ljubezni in ne prepira.

p.s.: se opravičujem vsem, ki sem jim izbrisal sporočilo, saj jim je s tem izginilo tudi določeno število prispevkov v skupnem seštevku. obljubim, da si bom ob prvem srečanju v živo vzel 5 minut in nemo sprejel vse kar vam laži na duši.
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake


Vrni se na Trajnice

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron