Mango

Diskusija o sadju.
Jabolka, Hruške, Borovnice, Jagode, Kivi, Grozdje, Maline, Robide, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Mango

OdgovorNapisal/-a klemen912 » 06 jun 2007, 20:56

Pred kratkim sem kupil mango in me zanima, če je zrel ali gnil saj je čisto mehek in ima zelo čuden okus, se mi zdi da po avokadu ali nekaj podobnega...
klemen912
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 06 jun 2007, 20:53
Kraj: Ljubljana - Brod

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 12 jun 2007, 21:03

A plod si kupil?No,načeloma je tako,da je zrelo meso mehkejše,vendar obarvano rumeno-oranžno,gnilo meso pa je rjavkaste barve...Po tem bi moral vedeti.Avokado pa ima okus po borovih semenih-pinjolah in nima nikakršne veze z okusom manga,ki je bolj podoben mešanici korenčka in marelice.

Upam,da sem kaj pomagala.A seme boš pa sadil?
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a Mashenka » 10 avg 2007, 09:08

Ivčk in vsi ostali, a imate kak predlog za sajenje manga?

Jaz imam namreč pripravljeni dve koščici, a ne vem, če sem letos že morda prepozna, nisem se še dovolj informirala o rastlini... Je kaj zelo pomembnega, kar je treba vedeti za sajenje in vzgojo manga?

Maša
Mashenka
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 10 avg 2007, 09:04
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a psevdonim » 10 avg 2007, 13:49

Je kaj zelo pomembnega, kar je treba vedeti za sajenje in vzgojo manga?

najbolj pomembno je, da v polje "Iskanje po forumih:" ali v oranžnem polju "Išči" vtipkaš besedo mango 8)
psevdonim
Guru
Guru
 
Prispevkov: 342
Pridružen: 23 maj 2007, 21:51
Kraj: Slo

OdgovorNapisal/-a Mashenka » 10 avg 2007, 14:09

psevdonim je napisal/-a:
Je kaj zelo pomembnega, kar je treba vedeti za sajenje in vzgojo manga?

najbolj pomembno je, da v polje "Iskanje po forumih:" ali v oranžnem polju "Išči" vtipkaš besedo mango 8)



Hvala za prijazno in nazorno opozorilo!
Mashenka
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 10 avg 2007, 09:04
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a sparco » 20 jan 2008, 04:24

No jest sem pa pred enim leto kupil mango in peško posušil. Sedej mi je po enem letu začelo rast vendar ni še nič cvetov kdaj pridejo?
sparco
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 47
Pridružen: 15 dec 2007, 18:57

OdgovorNapisal/-a Kornelija » 08 feb 2008, 07:25

Po mojih izkušnjah (17 let) nam prihaja takšen mango in avokado, kateri je uničen v hladilnicah in Zahod ga noče kupiti. Seveda, prodaja se po ceni, ki je višje kot one v Namčiji za prvo kategorijo. To so, na žalost, DEJSTVA. Zrel mango je zlatorumen, mehek in sočen. Podobno, kot krasna, na domačem vrtu dozorela breskva. Tudi, če je kupite še zeleno, v nekaj dnevih bi mogla do take stopnje dozoreti, ampak to pri nam ni slučaj. Če čakate da postane mehka, po tem ono mehko je črno--kaj pomeni, da je sadje začelo že trohneti in nikakor ni tako mehko kot bi treba biti, tudi tisti del, ki ostaja rumen.
Avokato ko je zrel je rumen kot limona samo bolj bleda. Tudi tako je mehek, da ga lahko mažeš nožem na kruh. Rjave in črne nijanske noter pomeni da je začelo trohnjenje.
Pečke se dajo posaditi in vzkalijo čudovito lepi in atraktivni listi, ampak po tem rastlinca propade. Saj, in mango in avokato sta ogromna drevesa, večje kot pri nam divji kostanji.
Nelli
Kornelija
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 06 feb 2008, 14:06
Kraj: Brežice

OdgovorNapisal/-a Kalypsa » 11 feb 2008, 17:53

Aja, zato je je bil mango meni tako čudnega okusa, zdelo se mi je kot da bi bil že malo gnil. Očitno dobimo res slabo ''robo''. :x
Kalypsa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 313
Pridružen: 29 nov 2003, 23:15


Vrni se na Sadje

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • Mango
    Napisal/-a adam » 21 sep 2007, 22:42
    2 Odgovori
    3535 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a adam Poglej zadnji prispevek
    22 sep 2007, 18:30

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron