Lindlejev eonij

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

Lindlejev eonij

OdgovorNapisal/-a binamika » 18 jan 2007, 13:03

Pozdravljeni,

nisem zasledila nobene objave na to temo. Zanima me, če ima kdo doma eonij; spada med sočnice, zelo hitro raste in cveti rumeno kot kakšna marjetica. Ker se rastlina hitro razraste v nekakšno drevesasto obliko, sem svojo nekdaj prečudovito rastlino razrezala - beri porezala do 10 cm dolge vršičke in jih podtaknila; ene direktno v zemljo, ene pa v vodo. Ukoreninijo se v obeh primerih, me pa zanima, zakaj mi že nekaj mesecev star podtaknjenec zelo počasi raste. Domnevam, da je kriva prst (po izkušnjah sodeč mora biti dokaj zračna), ali pač ne?
ljubiteljica
binamika
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 18 jan 2007, 12:39

OdgovorNapisal/-a starina » 18 jan 2007, 13:43

jaz uporabljam čisto navadno mešanico za kaktuse, ki jo sam pripravim. podobna uni, ki jo kupis. ko cveti, se zelo hitro razrasca in cez poletje odganja, ima pa caw, ko se maloustavi... saj iz mojih izkusenj. po cvetenju une brste odrezem stran in rastlinca mi lepo uspeva.



_____
tom
SUX TO MUCH

_____ www.skerca.si_____
starina
Guru
Guru
 
Prispevkov: 175
Pridružen: 13 nov 2003, 23:42
Kraj: vič-ljubljana

OdgovorNapisal/-a Jure » 18 jan 2007, 18:41

Priporočam, da naročiš knjigo: http://www.tarrex.com.au/aeonium_book.html , stala bo 45 €, (še kar drago).
Eonij pa raste zelo neenakomerno. Še najbolj mu je všeč oktober, april in maj - veliko zračne vlage, ne preveč padavin in tudi sonce ne prav žgoče. Prst pa ima lahko še slabšo kot kaktusi, še bolj kamnito.
Slika
Jure
Guru
Guru
 
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 sep 2003, 17:22


Vrni se na Kaktusi in sukulente

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost