Bolani Ilex

Diskusija o boleznih in škodljivcih zunanjih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na
http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Bolani Ilex

OdgovorNapisal/-a ROŽCA » 23 maj 2006, 11:57

Hojla
Ilexu spomladi in poleti močno odpadajo porumeneli listi. Listi so predhodno nekako "umazani", postanejo pikasti, porumenijo in odpadejo.
Kaj je napadlo moje božje drevce? :(
Vnaprej hvala za pomoč.
ROŽCA
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 23 maj 2006, 11:44

Bolni ilex

OdgovorNapisal/-a Ziggy » 29 maj 2006, 19:51

Oj,

Tudi moj ilex se je znašel v enakih težavah.
Posadili smo ga letos spomladi (sadil ga je vrtnar). Kljub odpadanju listkov ima veliko novih poganjkov in je obilno cvetel. Trenutno se je sušenje in odpadanje listov nekoliko ustavilo, tako, da nisem prepričana ali gre samo za menjavo listja (tudi zimzelene rastline ga menda enkrat morajo zamenjat, vsaj tako mislim....) ali za bolezen. Kljub manjšemu odpadanju sem se odločila, da bom šla še te dni z nekaj rumenimi listi v kmetijsko apoteko in vprašala za nasvet oz. primerni tretma.
Ziggy
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 29 maj 2006, 19:29
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a ROŽCA » 31 maj 2006, 14:41

Hojla,

nič ni narobe s tvojimi ilexi. Prebrala sem, da je odpadanje listov v maju in juniju nekaj običajnega in ni bolezensko stanje.

Jaz sem svoj problem začela reševat s pomočjo Kalie, kjer so mi dali neki prašek proti plesni. Zdaj pa čakam, da se vreme zboljša, da grem veselo na delo. Upam, da mi bo uspelo.

Lp
Rožca
ROŽCA
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 23 maj 2006, 11:44

OdgovorNapisal/-a zelena » 01 jun 2006, 19:57

ilex je znan po tem, da je občutljiv za presajanje. lani sem ga narabutala v krimskih gozdovih, presajanje je preživelo 50% jesenskih sadik, spomladanske pa se sploh niso prijele.
zelena
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 72
Pridružen: 24 maj 2006, 23:07


Vrni se na Bolezni zunanjih rastlin

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost