Danes je 27 apr 2024, 20:14

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Dieffenbachia

Pozdravljeni!

Imam en problem. Dieffenbachia mi sicer lepo uspeva (redno poganja nove liste), vendar stari listi se delajo rjavi. Rastlino imam pod strešnim oknom in jo zalivam enkrat tedensko po malo. Do sedaj ni bilo problemov, v zadnjem tednu pa sta postala dva lista rjava. Ali mogoče kdo ve kaj bi bilo narobe? Zelo mi jo je žal, ker je zelo lepo raščena. Hvala za vaše odgovore.
Preberi več : Dieffenbachia | Ogledi : 9531 | Odgovori : 14 | Forum : Zelene sobne rastline


Ameriške borovnice !

Kako uspevajo v velikem loncu, na pokriti terasi, samo z zalivanjem?

Lp,
Preberi več : Ameriške borovnice ! | Ogledi : 2990 | Odgovori : 1 | Forum : Trajnice


Drevesa limone in mandarine !

Imam po eno drevo limone in eno mandarine. S kom naj pognojim zemljo, da bo dobro za drevesa? Kako pogosto se presajajo, že sedaj imam veliko posodo in je zelo težavna za transport ? Vesela bom vsakega nasveta glede vzgoje.
Ali se res razmnožujejo s podtaknjenci ?

LP,
Preberi več : Drevesa limone in mandarine ! | Ogledi : 10219 | Odgovori : 5 | Forum : Mediteranske, subtropske in tropske rastline


POMOČ PRI PRIPENJANJU SLIKE

Tisti, ki rabite pomoč pri pripenjanju slike, kliknite na ta link:

http://www.rastline.com/viewtopic.php?t=2947
Preberi več : POMOČ PRI PRIPENJANJU SLIKE | Ogledi : 4821 | Odgovori : 0 | Forum : Pomenki


Moj piskrček- phalaenopsis

Evo, uspelo mi je pritakniti moj piskrček orhidej ...

Mary
Preberi več : Moj piskrček- phalaenopsis | Ogledi : 4351 | Odgovori : 12 | Forum : Orhideje


orhideji se sušijo zunanje korenine

Pozdrav!

Za dan žena sem dobila orhidejo (širokolistno). V življenju je še nisem imela zato tudi ne poznam njene nege. Imam jo na oknu na severni strani v spalnici, ki je bolj hladna kot ne. opazila sem da so se ji začele sušiti korenine. Kaj naj naredim?
Kako se jo zaliva? Do sedaj je še nisem zalila. Cvetovi beli so še v redu. Ne bi rada da bi mi umrla..
Hvala za odgovor
Preberi več : orhideji se sušijo zunanje korenine | Ogledi : 3711 | Odgovori : 2 | Forum : Orhideje


KAKO JE IME TEJ STVARCI

Tole orhidejo sem dobila za darilo in ne vem kakšne sorte je. Prosla bi za pomoč! Najlepša hvala.
Preberi več : KAKO JE IME TEJ STVARCI | Ogledi : 2817 | Odgovori : 1 | Forum : Orhideje


Rastlinica za v dnevno sobo?

Pred kratkim sem dobil bonsai (kot je očitno iz tega foruma, nisem edini) in me je zadeva dokaj fascinirala. Naslednji dan sem si kupil neko literaturo, ki je (recimo, da) primerna za začetnike, v kateri je nekaj opisov vrst. Dejansko sem pa samo pri eni (od 30-ih) zasledil, da je primerna za v dnevno sobo, pa še ta je bila v bistvu neka sobna rastlina že v osnovi.

Rad bi se spustil v ustvarjanje lastnega ...
Preberi več : Rastlinica za v dnevno sobo? | Ogledi : 4927 | Odgovori : 5 | Forum : Bonsaji - notranji


Kamelija

ojla!
kupila sem kamelijo.jo ima kdo doma in kašne imete izkušnje glede gojenja?
moja je brez popkv,ker sem jo kupila odcvetelo in imam upanje da bi jo lahko vzgojila in spravila k sebi, a po literaturi je to baje dokaj zahtevna rastlina.
kako pa so vaše izkušnje?vsak nasvet bo dobrodošel!
Preberi več : Kamelija | Ogledi : 5267 | Odgovori : 3 | Forum : Cvetoče sobne rastline


''sobni mandarinovec'' CITRUS CALAMONDIN

Dobil sem sobno rastlino (CITRUS CALAMONDIN) z majhnimi okrasnimi mandarinicami in me zanima kako naj skrbim za njo (v katalogu internet zalivalčka je ni).

- Na koliko časa naj jo zalivam in s kakšno količino vode?
- Ali jo moram kdaj škropiti (v stanovanju imamo precej suh zrak)?
- Ali potrebuje sonce (okna imamo samo na južni strani)?
- Ali jo moram nujno kdaj pognojiti?
- Kako naj skrbim za njo pozimi in kako poleti? ...
Preberi več : ''sobni mandarinovec'' CITRUS CALAMONDIN | Ogledi : 14745 | Odgovori : 9 | Forum : Zelene sobne rastline


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610