Danes je 07 maj 2024, 19:08

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Začetnik

Pozdravljeni!
Pred kratkim sem se začel ukvarjati z "gojenjem" gob (bolj eksperimentno). Vendar na malo drugačen način. Na internetu sem opazil, da gobe lahko gojim na uporabljeni kavni usedlini.
Nekajkrat mi je že ratalo uspešno vzgojiti navadne bukove ostrigarje, sedaj imam pa preprosto vprašanje.
Katere vrste gob lahko še vzgajam na tak način, ter kam se lahko obrnem, da dobim njihov micelij?
Mogoče veste kje lahko dobim dokaj poceni vrečke, katere "dihajo". Našel sem jih ...
Preberi več : Začetnik | Ogledi : 4694 | Odgovori : 1 | Forum : Gojenje gob


zalivanje sušenje rož

V prilogi pošiljam slike mojih rož, ki se mi sušijo.
Ne vem ali jih preveč zalivam ali premalo.
Dve leti sem jih zalival in so mi odlično uspevale. Zdaj pa ima občutek da mi vse umirajo.
A kdo prepozna kaj bi lahko bil razlog.

lp
mk
Preberi več : zalivanje sušenje rož | Ogledi : 3723 | Odgovori : 0 | Forum : Bolezni sobnih rastlin


zalivalček

O vzgoji in zalivanju zelenih rastlin, lončnic v notranjih in zunanjih prostorih si lahko preberete na: www.zalivalcek.com
Preberi več : zalivalček | Ogledi : 3618 | Odgovori : 0 | Forum : Zelene sobne rastline


Božični kaktus

Božični kaktus Schlumbergera truncata
Bliža se čas nakupa božičnega kaktusa (Schlumbergera truncata). V trgovskih centrih so naprodaj v različnih barvah: rdeči, vijoličasti, beli itd. Če želimo, da nas bo dalj časa razveseljeval z obilnimi cvetovi, se držimo naslednjih pravil:
1. Kupujemo, ko so dnevne temperature nad lediščem.
2. Lončnico naj dobro zavijejo v ovijalni papir ter shranijo še v plastično ali papirnato vrečko. Če ledeni zrak prizadene popke, bodo v nekaj dneh odpadli. Prav tako ...
Preberi več : Božični kaktus | Ogledi : 4148 | Odgovori : 0 | Forum : Kaktusi in sukulente


Nakup Božične zvezde

BOŽIČNA ZVEZDA EUPHORBIA PULCHERRIMA
Po nizki temperaturi ( 15 st.C) in umetno zmanjšani svetlobi v novembru, se listi začnejo barvati tudi božični zvezdi ( Euphorbia pulcherrima). Za božič so listi najbolj rdeče ( vijoličasto, rumeno) obarvani. Lončnico postavimo na stalno mesto pri temperaturi 18 do 20 stopinj C. Substrat se ne sme popolnoma izsušiti, zato skrbimo za konstantno rahlo vlažnost. Lončke premera 10 -12 cm je potrebno zaliti 1 krat tedensko po 1 dcl postane ...
Preberi več : Nakup Božične zvezde | Ogledi : 3768 | Odgovori : 0 | Forum : Kaktusi in sukulente


Slonova noga in škodljivci?

Pozdravljeni,

dobil sem Slonovo nogo pred približno 14 dnevi (sredina oktobra). Od takrat, ko sem jo dobil, je še nisem zalil, saj naj bi vodo sama zadrževala v steblu, prav tako je zemlja na otip vlažna. Na dnu okrasnega lončka pa je videti kaplijce, ki se, če jih obrišem, v sedmih dneh ponovijo.

Ko sem se spoznaval z rožo, sem jo vzel iz okrasnega lončka in opazil čudne puhke. Ta puh se nabira pod notranjim ...
Preberi več : Slonova noga in škodljivci? | Ogledi : 5221 | Odgovori : 5 | Forum : Palme


Gnojila

Pozdravljeni!
Sem nov v svetu vzgoje rastlin, zato me zanima nekaj stvari. Gledal sem katera gnojila so najbolša in se mi zdi da so:
Plantella Biogrena
BIO plantella NUTRIVIT univerzal
Bio plantella VRT

Zanima me če lahko kombiniram te tri gnojila in pa na koliko časa bi moral dognojevati?
Lahko prvi teden biogrena, drugi teden VRT in tretji teden nutrivit?
Bolj pogosto? manj pogosto?
Imam pa slabo rodovitno zemljo, pomankanje dušika itd.
Preberi več : Gnojila | Ogledi : 3771 | Odgovori : 1 | Forum : Zelenjava


Iskanje San Pedra

Lepo pozdravljeni!

Nisem točno vedel kam uvrstiti temo, pa sem ustvaril kar novo temo.
Zbiram takšne in drugačne kaktuse in zadnje čase me zelo kliče določen kaktus o katerem sem pred kratkim bral v knjigi, pa nimam pojma kje bi ga lahko v Sloveniji našel.

Namreč zanima me če ima kdo od vas ali če kdo pozna koga ki ima v lastni San pedro (Echinopsis pachanoi) kaktus ali Peruvian torch (Echinopsis peruviana) ali Ekvadorian (Echinopsis ...
Preberi več : Iskanje San Pedra | Ogledi : 3979 | Odgovori : 1 | Forum : Kaktusi in sukulente


Vrba - kako jo srečno na"flancati"?

Vrba - kako jo srečno na"flancati"?

Ob potoku bi nasadili vrbe.
Slišal sem, da se lahko kar veje "nataknejo" v zemljo.

Vejo (sadiko) odlomiti, odžagati ali odsekati?
Debelina?
Liste in male vejice obtrgati?

Kdaj?

Hvala in dob'r dan, Jože
Preberi več : Vrba - kako jo srečno na"flancati"? | Ogledi : 4450 | Odgovori : 0 | Forum : Drevesa - okrasna


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610