Danes je 26 apr 2024, 16:29

Novice Novice od Orodje in oprema

Zemljevid od Orodje in oprema » Forum : Orodje in oprema

Orodje in oprema potrebna pri vzgoji rastlin.

Alarm! Polži v šotnih lončkih.

V šotnih lončkih proizvajalca WindHager so poleg šote tudi jajčka polžev. Polži se izležejo v nekaj dneh po omočitvi in požrejo pravkar vzkaljene rastlinice.
Enaki polži so se mi izvalili v kuhinji in rastlinjaku, v povsem zaprtem kalilniku. Takih prej nisem imel na vrtu ali kje drugje.
Slika

Lončki so bili kupljeni v trgovini Baumax v Ljubljani.
Preberi več : Alarm! Polži v šotnih lončkih. | Ogledi : 10832 | Odgovori : 1


Prašek za ukoreninjanje

Pozdravljeni!

(Te teme še nisem zasledil, če pa je, bi prosil, da mi date link.)

V knjigah in na intenetu sem večkrat zasledil stavek: ˝...odrezan del poprašimo s praškom za ukoreninjanje...˝. Jaz ga do sedaj še nisem uporabil.

Zanima pa me naslednje:
-kaj prašek sploh naredi? (kako vpliva na rastlino)
-pri katerih vrstah rastlin ga je smiselno uporabiti? (sobne vijolice, kalanhoje, okrasne koprive... recimo se ukoreninijo brez problema)
-v kakšnih količinah mi priporočate, da kupim ...
Preberi več : Prašek za ukoreninjanje | Ogledi : 19578 | Odgovori : 12


Vrečkice za pošiljanje semen [Škrnicl]

Ker sm pravkar pakiral semena me je prešinila ideja, kako narediti "škrnicle" za semena, ki jih pošiljam po pošti. Naredil sem si word-ov dokument, ki si ga dopolnim in stiskam (ali pa stiskam praznega in dopišem ko pakiram - en primer je v dokumentu že izpolnjen).

Tole je dokument, da boste lažje razumeli spodnji opis:
Slika

Škrnicl sestavim tako, da spodnji "prazni" del zapognem po zadnji črti nad tem delom in nato robove zalepim s ...
Preberi več : Vrečkice za pošiljanje semen [Škrnicl] | Ogledi : 11598 | Odgovori : 6


Kompostnik ne deluje?

Imam velik problem s kompostom in prosim za pomoč.

Pred leti sem kupil kompostnik, iz plastičnih sestavljivih lat. Slika: http://nakup.merkur.si/default.asp?s=/i ... BG3Y87I1EW

Pozicija kompostnika je ob živi meji. Do 12., 13. ure je na soncu, potem pa v senci. Že več let mi ne uspe dobiti pravega komposta, tudi po dveh letih ne. Večinoma 90 % v kompostnik mečem pokošeno travo (jo ne sušim), ostalo pa so vrtni odpadki. ...
Preberi več : Kompostnik ne deluje? | Ogledi : 36269 | Odgovori : 17


Kakšen kompostnik

Namen imam postaviti kompostnik. Zdaj pa me zanima kakšen je najboljši ? Kako se obnesejo platični kompostniki z luknjicami in pokrovom ?
Preberi več : Kakšen kompostnik | Ogledi : 30270 | Odgovori : 11


Lončki za bonsaje

Kje se da v Ljubljani dobit loncke za bonsaje?
Velike centre pregledal pa nimajo nic!!
Preberi več : Lončki za bonsaje | Ogledi : 11361 | Odgovori : 0


Komplet orodja za vzgojo in nego bonsajev

Prodam 9 in 10 delna kompleta osnovnega bonsaj orodja. Kompleta sta popolnoma nova, kupljena v ZDA, sicer pa gre za kitajsko orodje, izdelano iz jekla. Vsak kos je zaščiten proti koroziji z oljem in shranjen v PVC vrečki.

Komplet sestavljajo:
17cm škarje za obrezovanje korenin
19cm škarje za obrezovanje korenin (samo v 10 delnem kompletu)
17cm škarje za obrezovanje
20cm konkavne škarje
21cm sferične škarje
20cm klešče za žico
10cm škarje za obrezovanje
23cm orodje ...
Preberi več : Komplet orodja za vzgojo in nego bonsajev | Ogledi : 11138 | Odgovori : 0


Pravokotni plastični lonci za presajanje

Kje bi dobil pravokotne lončke za presajanje iz tanke plastike? Dimenzije nekje 10×10cm do 15×15cm.
Preberi več : Pravokotni plastični lonci za presajanje | Ogledi : 11828 | Odgovori : 1


Plastični lončki

Obalni ljubitelji rastlin pozor!!!

Če kdo potrebuje plastične lončke različnih velikosti za presajanje jih lahko dobi na odpadu Dinos na cesti med Koprom in Šmarjami.
Zjutraj sem bil tam in videl okrog 20 črnih vreč za smeti polnih plastičnih lončkov različnih velikosti.V eni vreči je več kot 200, mogoče 300 ali več lončkov. Vprašal sem koliko stanejo in možakar mi je rekel, da če rabim samo eno vrečo je zastonj.
Lončki so rabljeni, črni,rjavi in ...
Preberi več : Plastični lončki | Ogledi : 11916 | Odgovori : 0


Zarnice

Mene zanima za indoor imam rastline v omari(sobni normalne velikosti) in me zanima kako bi osvetlil da bi rasline vredu rastle. Zanima me najboljsa kombinacija med ceno/porabo/funkcjonalnostjo zarnice! :lol:
Hvala
Preberi več : Zarnice | Ogledi : 13892 | Odgovori : 7


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610