Danes je 29 apr 2024, 13:33

Novice Novice od Drevesa - sadna

Zemljevid od Drevesa - sadna » Forum : Drevesa - sadna

Diskusija o sadnem drevju.
Jablana, Hruška, Sliva, Limona, Figa, Kivi, Breskva, Marelica, ...

Kiwi

V enem časopisu sem prebral da obstajajo tudi dvospolne rastline kivija. Zanima me, če ima kdo izkušnje z vzgojo tega?
Preberi več : Kiwi | Ogledi : 7719 | Odgovori : 7


zvepleno apnena brozga

A zvepleno apnena brozga deluje tudi proti škrlupu in pepelovki na jablanah ali mogoče modra galica?
Preberi več : zvepleno apnena brozga | Ogledi : 4661 | Odgovori : 2


Sadike jablan in hrušk

Mogoče kdo ve, katere sorte jablan in hrušk bi bile primerne za nadmorsko višino 850m, kjer je zemlja zelo peščena?
Rad bi si uredil manjši sadovnjak in če ima kdo kake izkušnje je naprošen za pomoč. 8)
Preberi več : Sadike jablan in hrušk | Ogledi : 4921 | Odgovori : 1


Bolezni slive

Hi,

Imam sadovnjak z 6 slivami ki so sicer stare ze kar 10 let, leta 2004 jih je spomladi nakaj napadlo takoj po cvetenju. Listi so se zaceli zvijati in dopadati tako da so slive ostale brez listja in plodov, kaj je potrebno narediti, ali je potrebno drevesa špricati, če ja kdaj je najboljši čas za to? Prosim za nasvet.

Pit
Preberi več : Bolezni slive | Ogledi : 5781 | Odgovori : 3


limona

Pred dvema letoma sem iz Italije (s tirolskega konca) prinesla lepo, kak meter visoko limono, ki je takrat imela kar nekaj plodov (ti so doslej vsi lepo dozoreli) in kar nekaj cvetov, prejšnjo zimo pa je tudi cvetela. Stvar pa se je obrnila na slabše, ko sem naredila napako in sem jo čez zimo imela v dnevni sobi, kjer je okoli 20 stopinj in je začela na veliko odmetavat liste in cvetove. Čez poletje si ...
Preberi več : limona | Ogledi : 4517 | Odgovori : 1


ČEŠNJA VIGRED

POZDRAVLJENI,
ZANIMA ME VSE O NOVI SORTI ČEŠNJE VIGRED.
NA KAKŠNI PODLAGI JE CEPLJENA, TEDEN ZORENJA, HRUSTOVKA?, KJE SE JO LAHKO DOBI?

HVALA ZA ODGOVOR.
Preberi več : ČEŠNJA VIGRED | Ogledi : 9196 | Odgovori : 4


Obrezovanje

Pozdravljeni!

Rad bi pričel z obrezovanjem 3-4 letnih dreves pa me zanima, če so zdaj temperature primerne? Nahajamo se 700 m n.v., snega je še pribl. 30 cm. Do spomladi je drevje vedno v senci, tako da je tam temperatura še kakšno stopinjo nižja.
(obrezal bi slive, jabolka, hruške, trto.)


Prosim za vaše mnenje in čimprejšnje odgovore.

Lp, Vinko
Preberi več : Obrezovanje | Ogledi : 8216 | Odgovori : 4


Obrezovanje

Pozdravljeni!

Rad bi pričel z obrezovanjem 3-4 letnih dreves pa me zanima, če so zdaj temperature primerne? Nahajamo se 700 m n.v., snega je še pribl. 30 cm. Do spomladi je drevje vedno v senci, tako da je tam temperatura še kakšno stopinjo nižja.
(obrezal bi slive, jabolka, hruške, trto.)


Prosim za vaše mnenje in čimprejšnje odgovore.

Lp, Vinko
Preberi več : Obrezovanje | Ogledi : 7468 | Odgovori : 0


CEPLJENKE

A ve kdo kje bi lahko kupil kakih 500 hruškovi cepljenk?
Pri sivisu jih nimajo, pri mirosanu pa majo sam velike.
Hvala za odgovor.
Preberi več : CEPLJENKE | Ogledi : 2797 | Odgovori : 0


CEPLJENJE OREHA IN KOSTANJA

Živjo !

Mi lahko kdo pomaga z nasveti glede cepljenja oreha na sejanec ter kostanja na sejanec ?

Se že v naprej zahvaljujem !

Tomaž
Preberi več : CEPLJENJE OREHA IN KOSTANJA | Ogledi : 33932 | Odgovori : 8


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610