Danes je 11 maj 2024, 16:52

Novice Novice od Cvetoče sobne rastline

Zemljevid od Cvetoče sobne rastline » Forum : Cvetoče sobne rastline

Med cvetoče rastline uvrščamo rastline, ki v naše prostore prinašajo svežino, raznobarvnost, poživitev...
Anemone, Anthurium, Azelea, Begonia, Camellia, Clivia, Plumeria, Tacca, ...

Kako pravilno posaditi Lilijo

V Interšparu sem včeraj kupil tri čebulice Lilije. Do sedaj sem vedno sadil po sistemu: pol lonca zemlje, plast peska, čebulice in pokrijem z zemljo do vrha.
Pri navodilih pa piše, da morajo biti čebulice 15 cm globoko posajene. Po zgornjem pravilu, bi torej moral kupiti lonec z kar 30 cm globine, če hočem pol lonca zemlje, plast peska in 15 cm globoko posajene čebulice, pa še bo premalo. Kako naj pravilno posadim ...
Preberi več : Kako pravilno posaditi Lilijo | Ogledi : 3231 | Odgovori : 1


Mini vrtnica - prosim za pomoč

Hojla!

Z mojo mini vrtnico je nekaj narobe.
Najprej so se mi vsi cvetki posušili, sedaj pa so začeli odpadati kar cele vejice. Listki in stebla pa so še vedno zelena. Na določenih mestih pa so začeli listki veneti.

Ali bi mi znal kdo povedati, kaj je z njo narobe?
Preberi več : Mini vrtnica - prosim za pomoč | Ogledi : 5708 | Odgovori : 1


Sobni javor - Volovšnik

Najlepse se zahvaljujem za zadnji odgovor na postavljeno vprašanje! :D

Sedaj me zanima še za eno sobno rastlino, ki mi je zelo pri srcu Sobni -javor. Zanima me kako naj bi se s to zahtevno rastlino ravnalo pozimi in kako spomladi, da bi poleti lepo cvetela?

LP vsem in hvala! 8)
Preberi več : Sobni javor - Volovšnik | Ogledi : 4968 | Odgovori : 1


lilija

V vrtnem centru Mercator sem kupil lilijo, vendar ne čebulice, ampak že vzgojeno cvetočo rastlino v lončku. Prodajalka mi ni nič vedela povedati, kašne so njene zahteve glede temperature, svetlobe, kako naj jo zalivam, gnojim. Ali mogoče kdo to ve? Se pa to rastlino verjetno goji kot enoletnico in se jo potem zavrže? Da bi jo ohranil in potem pripravil do ponovnega cvetenja je verjetno preveč zahtevno?
Preberi več : lilija | Ogledi : 5766 | Odgovori : 1


papagajčki

Pozna kdo tole rastlino? Cvetovi so podobni papagajem. :) Baje izvira iz J Afrike?
Preberi več : papagajčki | Ogledi : 4799 | Odgovori : 3


Kamelija

Živijo
Doma bi morali presaditi Kamelijo,pa me zanima kakšno zemljo potrebuje in kakšno zalivanje ima rada?
Preberi več : Kamelija | Ogledi : 3715 | Odgovori : 1


nevestica

HELO!!!!!!!!!!!!!!

A gdo ve zakwa mi nevestica propada?
kr začela je dol metat listke pa cvetke!!! :cry:
kaj nej naredim da mi nau več propadala?
kok jo morš zalivat??
Ali ima rada bolj suho ali bolj vlažno?

Urša
Preberi več : nevestica | Ogledi : 24610 | Odgovori : 10


hibiskus

Lep Pozdrav!
Rada imam to rastlino ampak zal imam neaj vprasanj!

Hibiskus imam na temperaturu cca 12C, ni odvrgel listov ampak so se vsi listi povesili? :cry:
Prosila bi ce mi kdo lahko pomaga pri tem problemu in se za morebitne nasvete ze vnaprej zahvaljujem!!!

LP Ela. :?
Preberi več : hibiskus | Ogledi : 4303 | Odgovori : 1


Lilija

Lani sem posadil čebulice Lilije in sedaj so zacvetele, vendar pa mi ni nikoli uspelo obdržati čebulic za drugo leto. Po cvetenju sem čebulice zakopal na atrij, vendar iz tega kasneje ni bilo nič. Enkrat je nekaj sicer zraslo samo daleč od pričakovanega. Nekje sem prebral, da je bolje vsako leto čebulice kupiti nove. Kako je s tem?
Poldi
Preberi več : Lilija | Ogledi : 7967 | Odgovori : 7


rože, ki rabijo malo svetlobe

Pozdravček!
Imam eno težavo - rada bi imela rožo na hodniku, težava pa je v tem, da hodnik nima okna, kar pomeni, da na hodniku ni veliko svetlobe (prihaja le skozi steklena vrata). Katero rožo mi priporočate, da jo obesim ali postavim na hodnik?
HVALA za pomoč!
Preberi več : rože, ki rabijo malo svetlobe | Ogledi : 13687 | Odgovori : 8


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610