Božična zvezda

Med cvetoče rastline uvrščamo rastline, ki v naše prostore prinašajo svežino, raznobarvnost, poživitev...
Anemone, Anthurium, Azelea, Begonia, Camellia, Clivia, Plumeria, Tacca, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Božična zvezda

OdgovorNapisal/-a mojcag » 25 sep 2003, 07:57

Pozdravljeni!

Doma imam božično zvezdo, ki sem jo kupila lani. Ko je odcvetela (listi so se posušili) je pognala lepe nove zelene liste. Zanima me, kaj moram storiti, da se bo letos pozimi obarvala rdece?

Lp,

Mojca
mojcag
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 07 maj 2003, 07:48
Kraj: Bled

Bozicna zvezda

OdgovorNapisal/-a misa » 25 sep 2003, 09:04

Jutro,

bozicna zvezda - Poinsettia, je rastlina, ki prihaja iz Mehike in je kratkodnevnica. V domovini zraste do velikosti manjsega grma. Gojimo jo zaradi lepo obarvanih (rdece, roza, rumeno, pisano,...) ovrsnih listov - braktej. Njeni cvetovi so zanemarljivi in rumene barve. V naravi cvetijo v septembru in oktobru. V namene trzenja pa jo s pomocjo uravnavanja temperature in dolzine dneva, prisilimo, da cveti v koncu novembra in decembra.
Gojimo jo v substratu, ki naj bo kisel in zelo, poudarjam zelo, hrannljiv, predvsem z molibdenom (glina). Ne prenese soli v zemlji! Vlaga v tleh naj bo enakomerna, tudi na prsenje listov ne pozabi.
Rastlina potrebuje veliko svetlobe, toda ne direktnega sonca.
Da bo rastlina nastavila nove cvetove in brakteje, pa jo zacni od oktobra do zacetka decembra zatemnjevati. Od zgodnjega popoldneva, pa do naslednjega jutra, naj bo rastlna v temi, minimalno 14 ur, tako ji skrajsas dan. Po osmih tednih bodo ovrsni listi bozicne zvezde ze lepo obarvani in lahko jo bos postavila na mesto, kjer ti bo dajala najvac zadovoljstva.

Veliko uspeha in Bozicnih carov
misa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 11 sep 2003, 20:29


Vrni se na Cvetoče sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov