potaknjenec ali podtaknjenec

Orodje in oprema potrebna pri vzgoji rastlin.

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

potaknjenec ali podtaknjenec

OdgovorNapisal/-a misa » 28 apr 2004, 14:49

Pozdravljeni!

Kar nekaj časa že berem po takšnih in drugačnih forumih, da večina ljudi piše 'rastlinski podtaknjenec', kar je popolnoma narobe.

Če odprete slovenski pravopis, vam ta razloži, da je podtaknjenec nekaj kar nekomu podtaknemo in se tega znebimo. Nekomu torej nekaj podtaknemo, ne da bi on vedel za to.

Potaknjenec pa je del rastline, katerega smo ga potaknili v zemljo z namenom, da požene korenine in se oblikuje nova rastlina.

Lep pozdrav, Aleksandra

P.S.: mislim, da forumu manjka ena rubrika "razno" za takšne in drugačne teme, ki se ne nanašajo direktno na neko zvrst rastlin, orodja ali dogodke.
misa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 11 sep 2003, 20:29

Potaknjenec ali podtaknjenec

OdgovorNapisal/-a tinko » 08 dec 2005, 22:34

Tudi mene motijo "podtaknjenci", zato sem potegnil iz pozabe tale Aleksandrin prispevek. Alojz
tinko
Guru
Guru
 
Prispevkov: 509
Pridružen: 06 sep 2005, 21:17
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a 5erček » 08 dec 2005, 23:06

Mislim, da je iz konteksta razvidno kaj je uporabnik hotel napisat z besedo podtaknjenec. Se pa strinjam, da se na to upozori.
Po drugi strani pa ni važno kako se napiše, važno, da se potaknjenec prime!!!:D :D :D Malo za hec!!!!
Prevzemanje zgornjega članka in slik v komercialne namene brez pisnega soglasja uporabnika 5erček strogo prepovedano!!!

Lep pozdrav, Peter M.
5erček
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 02 jan 2005, 20:36
Kraj: Lucija


Vrni se na Orodje in oprema

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 1 gost