Semena kaktusov in sočnic

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

Semena kaktusov in sočnic

OdgovorNapisal/-a crash_recovery » 23 jul 2003, 13:19

Sama sem to pomlad razmišljala o naročilu semen vendar sem se predolgo obotavljala in zamudila pravi čas za sejanje.

Zanima me, če ima kdo izkušnje z naročanjem semen preko interneta? Vabljiva se mi zdi stran www.SuccSeed.com vendar mi ni všeč način plačila. Ker pa semen v Sloveniji sploh nisem iskala bi lepo prosila, da mi poveste kje se jih lahko dobi.

Hvala za odgovor!
crash_recovery
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 0
Pridružen: 10 sep 2003, 09:48

OdgovorNapisal/-a crash_recovery » 23 jul 2003, 13:40

:shock: Tudi sama že nekaj časa razmišljam o nakupu semen iz tujine. Najbolj me "moti", da morajo biti semena pregledana in iti skozi vrsto upravnega postopka fitosanitarne inšpekcije. Si lahko smao mislim, kaj bodo pogruntali. Tako se v resnici še nisem odločila za nakup. Poleg tega sem pri sejanju bolj novinka, do sedaj sta mi ratali "dve letini" iz lastnega semena.

Sama imam kar nekaj sukulent in kaktusov, ki bi jih lahko poslala komu, ki je zanje pripravljen prevzeti skrb. Prav tako sem pripravljena za potaknjence sukulent in kaktusov po izbiri pošiljatelja plačati 1000,00 SIT za pakiranje in poštnino plus 200 SIT za posamezni potaknjenec. Če je kdo zainteresiran, naj se javi.
crash_recovery
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 0
Pridružen: 10 sep 2003, 09:48

OdgovorNapisal/-a crash_recovery » 23 jul 2003, 15:27

Javljam se :)
crash_recovery
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 0
Pridružen: 10 sep 2003, 09:48

OdgovorNapisal/-a crash_recovery » 23 jul 2003, 16:28

Jaz sem ze na www.ebay.de tolikokrat videla rastline ki bi jih rada imela pa ne vem nekak ne zaupam tem stvarem pa se nacin placila mi je "ubitačen"(komplicirajooo za tista 2 evra+ostalo da te mine) zato sem probala pri nas poiskat nekoga, ki ima tisto kar iscem pa ni bilo zal nic :cry:
crash_recovery
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 0
Pridružen: 10 sep 2003, 09:48

OdgovorNapisal/-a crash_recovery » 23 jul 2003, 19:15

Pri SuccSeed imajo tak sistem da ti pač pošlješ denar po pošti in potem ti oni pošljejo semena.Postnina pa pride max. 800sit se mi zdi. Sem mislila da ima kdo kaj več izkušenj..
crash_recovery
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 0
Pridružen: 10 sep 2003, 09:48

Semena

OdgovorNapisal/-a izi » 27 jul 2003, 09:29

Živjo punci,
Predlagam vama, da se včlanita v društvo. Na ta način bosta prišli do kaktusov in semen po najcenejši poti. Katuse večkrat prinese kdo na sestanek in jih je mogoče kupiti za 100-par100 SIT, domače seme dobiš zastonj, če pa te zanima kaj posebnega, se lahko priključiš večjemu naročilu.
Informacije dobita na mojem e-mailu.
Zdaj pa še malo o nabavi semen.
Jaz običajno naročam rastline in semena brez fitosanitarca. Na leto dobim vsaj 10 paketkov semen in rastlin iz celega sveta, pa običajno brez carinskih problemov. Edino enkrat se je zalomilo, pa sem moral plačati carino in fitosanitarca pri nas.
Semena naročamo večino v Nemčijo. Ne dobiš vedno tisto kar naročiš, pa tudi kaljivost je včasih slaba. Plačaš lahko s kreditno kartico. Po 4. maju 2004 pa tako ne bo več problemov s carino, ko bomo v EU.
Naslov semenarne je http://www.koehres-kaktus.de/index1.htm.
Dobra semena dobiš v Ameriki v Mesa garden. Plačilo je prav tako možno s kreditno kartico. Mesa prodaja tudi rastline, sam večkrat naročim pri njem rastline, vendar mali paketek, da mi na carini ne težijo. Link do Mesa Gardna je na moji spletni strani.
Upam da sem vama dovolj povedal.
LPI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a crash_recovery » 28 jul 2003, 10:56

Hvala izi! Koliko časa traja, da semena prispejo?

Kako pa je sploh s sejanjem? Prebrala sem sicer že kar nekaj literature na to temo vendar bi rada vedela kaj se zares obnese.

LP, Urša
crash_recovery
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 0
Pridružen: 10 sep 2003, 09:48

Semena

OdgovorNapisal/-a izi » 28 jul 2003, 11:12

Pozimi, ko naročama traja kar nekaj časa, ker imajo precej naročil. Poleti pa priznam, nisem še naročal pri Köhresu.
Vržeš seme in počakaš da pride ven. Prst naj bo sterilna. Moj prijatelj seje kar na toaletni papir, seveda jetreba take sejančke kmalu prepikirati, ker ni hrane na wc papirju. Če se pojavijo kake gljive, je najbolje da se uporabi blago razkužilo. Jaz uporabljam kinozol. Enkrat tedensko špricnem preventivno.
LPI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a crash_recovery » 26 avg 2003, 13:43

Kako se pa obnese vermikulit?
crash_recovery
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 0
Pridružen: 10 sep 2003, 09:48

Vermikulit

OdgovorNapisal/-a izi » 26 avg 2003, 21:41

En prijatelj je sejal v vermikulit in je rekel, da je v redu. Samo treba je kmalu začeti gnojiti.

Če boš sejala v vermikulit vzemi drobnega.
LPI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a renee » 24 sep 2003, 07:23

:lol:
Zadnjič spremenil renee, dne 02 dec 2007, 07:57, skupaj popravljeno 1 krat.
renee
Guru
Guru
 
Prispevkov: 421
Pridružen: 12 sep 2003, 08:50
Kraj: Ljubljana

semena

OdgovorNapisal/-a misa » 24 sep 2003, 07:39

Pozdravljeni,

narocila sem semena zivih kamenckov iz Belgije, enostavno sem poslala denar in cakala kaj se bo zgodilo. Prodajalca nisem poznala in sem ga nasla na netu. Nic posebnaga ni bilo, semena so prispela po enam tednu, kakor vsaka druga navadna posiljka.
Naj pa povem, da poznam kar nekaj ljudi, ki kopujejo najrazlicnejse stvari na eBay-ju, pa se niso imeli problemov. Jaz pa ne zaupam prevec :( Z fantom pa sva pred kratkim narocila tudi knjigo "THE CACTUS FAMILY, by Edward F. Anderson" pa z njo ni bilo nikakrsnih problemov in zelo, zelo poceni sva jo dobila. Jaz mislim, da je pac potrebno malo tveganja pri teh internetnih nakupih.

Obilo uspeha vam zelim in lep pozdrav
misa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 11 sep 2003, 20:29

OdgovorNapisal/-a BoGo » 24 sep 2003, 19:52

Misa, od koga si to narocila iz Belgije? SuccSeed?

LP
BoGo
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a misa » 24 sep 2003, 21:15

Cer!

Zive kamencke sva s fantom narocila od gospoda Francois-a Hoes-a, lahko pa sam pokukas na stran http://users.skynet.be/fhoes/rsasucculents/seedlists.htm.
Bila sva resnicno zadovoljna (zaenkrat).

Kamenckast pozdrav :wink:
misa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 11 sep 2003, 20:29

A

OdgovorNapisal/-a izi » 25 sep 2003, 07:56

A moj prijatelj François. Pred dvema tednoma sem mu poslal en paket.

LPI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a BoGo » 25 sep 2003, 08:01

Aha. Pa je on bolj zasebnik ali pa ima kako podjetje?
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a misa » 25 sep 2003, 08:40

Zbiratelj, nima nikakrsnega podjetja, toda premore veliko razlicnih semen zivih kamenckov, konofitov in mislim, da bi se se kaj naslo.

Malo prebrsakj na strani, pa bos videl, ako ti je kaj zanimivo.

Lp
misa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 11 sep 2003, 20:29

OdgovorNapisal/-a Drejc » 26 sep 2003, 12:00

Še moj provider:

http://www.magic-garden-seeds.de

plačilo MasterCard, prispelo čez 9 dni.

Izbira kaktusov pa bolj mala (enih 15 vrst). Specializirani za užitne/zdravilne/halucinogene rastline.
Drejc
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 12 sep 2003, 15:37
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a manca1 » 27 sep 2003, 16:53

Zivjo vsem skupaj!
Ker se ravno ze pogovarjate o semenih, bi še jaz dodala zraven svoj lonček. Ravno ta teden je na eni od mamilarij (Mammillaria bocasana v. multilanata) po dolgotrajnem cvetenju zrasla podolgovata roza zadeva, za katero domnevam, da je nekakšen plod iz katerega bi se verjetno dalo pridobiti tudi semena. Moje vprašanje je: Kako in kaj moram storiti, da dobim seme?

Sončen pozdrav
Manca
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
manca1
Guru
Guru
 
Prispevkov: 181
Pridružen: 07 maj 2003, 22:31
Kraj: Medvode

Semena

OdgovorNapisal/-a izi » 27 sep 2003, 20:06

Lahko še nekaj časa pustiš plod, ker je zelo dekorativen. Spomladi iztisni semena in jih daj nekam, kjer boš lahko obrisala dol sluz (papirnata brisača ali časopis). Nekateri zmiksajo plodove mamilarij, seveda na tak način izgubiš nekaj semen.

LPI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

Naslednja

Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost