OŽEPEK,CIMET,INGVER

Zdravilne rastline namenjene zdravju.
Aloe arborescens (Aloja vera), kamilica, trpotec, ognjič, ameriški slamnik, ....

Moderatorji: dusanh, borutcerkvenic, Moderatorji

OŽEPEK,CIMET,INGVER

OdgovorNapisal/-a jean » 30 jan 2007, 13:59

Lep pozdrav vsem skupaj zanima me kje bi lahko dobil kakšno sadiko ožepka, že vse povsod sem ga iskal pa ga ne najdem.
In zanima me tudi če se da dobiti kje kakšno sadiko cimeta ali ingverja.
Sem namreč strasten zbiratel zelišč in bi rad imel na mojem zeliščnem vrtu tudi kaj eksotičnega.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
jean
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: 11 jun 2006, 13:00

OdgovorNapisal/-a rok.k » 30 jan 2007, 14:29

Ingver laho posadiš sam. V trgovini na oddelku sadja kupi koreniko. Zelo lepo in tudi hitro zraste, vendar pa zunaj ne preživi čez zimo, tako da jo je primerno gojiti v lončku. Ožepek se da dobiti v kakšni vrtnariji s trajnicami. S cimetom je pa težko, saj raste kot drevo, tako da je treba zanj imeti dovolj prostora, še težje pa je dobiti seme oz. sadiko.
rok.k
Guru
Guru
 
Prispevkov: 467
Pridružen: 08 jan 2005, 20:52
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a Pepe » 30 jan 2007, 15:07

Seme za ožepek lahko kupiš tukaj http://seeds.thompson-morgan.com/uk/en/list/herbs/2. S pravim cimetom bo težka, lahko pa probaš s Cassia didymobotrya, skorja diši po cimetu, pa še lepo cveti.
Pepe
Guru
Guru
 
Prispevkov: 674
Pridružen: 10 okt 2006, 08:53
Kraj: Tri palme

OdgovorNapisal/-a trajnice » 16 jan 2008, 21:45

Če naročate seme ožepka (drugo slovensko ime je ižop in gotovo je še kakšno), morate iskati pod strokovnim imenom (Hyssopus offcinalis), drugače seveda ne bo nič.
Sadiko pa lahko najdete tudi na www.trajnice.com

Jožica
trajnice
Expert
Expert
 
Prispevkov: 116
Pridružen: 14 avg 2007, 16:25
Kraj: Vitovlje


Vrni se na Zdravilne rastline za zdravje

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost