Natresk, uporaba, vzgoja

Zdravilne rastline namenjene zdravju.
Aloe arborescens (Aloja vera), kamilica, trpotec, ognjič, ameriški slamnik, ....

Moderatorji: dusanh, borutcerkvenic, Moderatorji

Natresk, uporaba, vzgoja

OdgovorNapisal/-a aliti » 15 avg 2005, 11:22

Pozdrav vsem ljubiteljem rožic.
Dobil sem navadni Natresk in zanima me uporaba predvsem kot kapljice za uho ali kako se pač uporablja ter seveda kako in kam ga zasaditi, zalivanje itd. Vem da raste v žlebovih na starih hišah (tudi staro ime pove vse - čuvaj hiše) in da ni preveč zahteven, samo nebi rad da mi propade.
Hvala za odgovore.
Aleš
Uporabniški avatar
aliti
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 03 feb 2005, 09:34
Kraj: Brežice

Netresk - Sempervivum

OdgovorNapisal/-a ygregorn » 15 avg 2005, 12:02

Zdravo!

Imam kar nekaj različnih vrst netreskov in jih gojim že kakšnih 5 let (ne na veliko, doma jih razmnožujem tudi prodajam ...). Iz mojih izkušenj je dobro če netresk posadiš v čim bolšo zemljo, ker ti bo zrasel veliko večji in lepši. Netrski sicer prenesejo zelo slabe razmere(doma jih imam na skali skoraj brez zemlje), malo vode...(so pa tudi zanimivi ker so čisto majhni) Če ga boš posadil zunaj, ti ga skoraj ne bo treba zalivat (sploh letos ne ko je že tako ali tako dosti dežja), če pa ga boš posadil v posodo in priporočam ti, da v malo večjo, ker bo spomladi odgnal poganjke, ki bodo hitro zrasli in napolnili posodo. Glede uporabe pa kot si že omenil, če imaš vneto uho, samo prelomiš en list in stisneš sok v uho (in res pomaga). Pomaga tudi proti pikom komarjev(delno :) ). In še to ko netresk zacveti bo propadel, a ne skrbi imel boš dosti mladih. Zacveti pa lahko že prvo leto ali pa čez več let, najbolj ne vem zakaj (zdi se mi pa, da ko sem ga iz slabe zemlje presadil v boljšo, je hitro zrasel in še isto leto zacvetel) Veliko uspeha pri gojenju.

Lp


Yannick
ygregorn
Guru
Guru
 
Prispevkov: 378
Pridružen: 13 jun 2004, 10:56
Kraj: Celje


Vrni se na Zdravilne rastline za zdravje

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost