ČAJ ZA DOJENČKA

Zdravilne rastline namenjene zdravju.
Aloe arborescens (Aloja vera), kamilica, trpotec, ognjič, ameriški slamnik, ....

Moderatorji: dusanh, borutcerkvenic, Moderatorji

ČAJ ZA DOJENČKA

OdgovorNapisal/-a doka2112 » 01 apr 2009, 12:13

Prosila bi za nasvet!
Imam 3,5 mesečno punčko. Želela bi ji pripraviti kak zdravilni čajek.Občasno še ima težave s krči, vendar ti počasi pojenjajo. Kuhala sem ji čaj iz kumine in janeža, vendar je bilo po njem še slabše. Poskusila sem tudi instant čaj od komarčka, ki pa ji ni odgovarjal (poslabšal krče). Ima tudi težave z zaprtjem, saj ne odvaja blata vsak dan. Pogosto je zelo nemirna in razdražena, saj jo verjetno muči napenjanje ker ne odvaja, zraven tega pa slabo je, ker seveda ne odvaja. Bi mi prosim lahko svetovali, kakšen čajek ji naj pripravim? Za odvajanje blata in mogoče kakšnega za zvečer za pomiritev?Kako moram dozirati posamezno zelišče? Kje bi lahko vse te zdravilne rastline tudi potem dobila? Hvala za pomoč!
doka2112
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 01 apr 2009, 12:02

OdgovorNapisal/-a teta Pehta » 01 apr 2009, 12:18

Brez zamere, govorimo o dojenčku in to vprašanje zastavi pediatru, ne pa amaterskim vrtičkarjem. Za tvojega otroka gre, ki ima, kot pišeš stalne težave. Ne zanemarjaj ga in ga takoj pelji k ZDRAVNIKU!
teta Pehta
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 43
Pridružen: 10 apr 2008, 14:44
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a doka2112 » 01 apr 2009, 12:54

saj v tem je ravno težava. Zdravnica pravi kumina in janež. Pa sem mislila, da ima kdo še kak drug predlog. Ne zanemarjam je...če bi jo zanemarjala bi mi bilo vseeno zanjo in ne bi na vsak...še mogoče tako butast način...poskušala pomagati. Nisem mislila nič slabega s tem, ko sem prosila za pomoč. Zdravniki imajo včasih na vse enak odgovor!Pa vseeno hvala!
doka2112
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 01 apr 2009, 12:02

OdgovorNapisal/-a zaljubljena23 » 01 apr 2009, 13:09

Doka, povprašaj na kakšni drugi čvekalnici, ki je namenjena staršem, nosečkam,..(na mami npr,..). Tam boš prej našla odgovor
zaljubljena23
Guru
Guru
 
Prispevkov: 466
Pridružen: 13 jun 2005, 16:47
Kraj: Relacija Ptuj-Rače

OdgovorNapisal/-a dkivi » 01 apr 2009, 15:01

doka2112 je napisal/-a:saj v tem je ravno težava. Zdravnica pravi kumina in janež. Pa sem mislila, da ima kdo še kak drug predlog. Ne zanemarjam je...če bi jo zanemarjala bi mi bilo vseeno zanjo in ne bi na vsak...še mogoče tako butast način...poskušala pomagati. Nisem mislila nič slabega s tem, ko sem prosila za pomoč. Zdravniki imajo včasih na vse enak odgovor!Pa vseeno hvala!
kakšno je blato ko odvaja,koliko časa ima že te simptome?ali je lepljivo,zelenkasto? lahko da ima tvoja punčka katero od presnovnih obolenj ali pa kakšno alergijo vezano na presnovo (pri mojem sinu so šele pri 6 letih odkrili da ima celiakijo,sicer dvomim,da jo ima tvoja pupika,ker se simptomi pojavijo šele ko začne otrok jesti živila ki vsebujejo gluten (kruh,čokolino,rižolino,testenine itd.) )
vsekakor takoj pojdi k dohtarci in brez rešpekta zahtevaj krvne teste na protitelesa,če bo pa kaj jamrala pa pojdi k drugemu pediatru saj imaš pravico do drugega mnenja!!!!!!!!!!!!
srečno in upajmo da ima tvoja pupa samo malce len želodček
dkivi
Guru
Guru
 
Prispevkov: 144
Pridružen: 29 jan 2006, 09:25

OdgovorNapisal/-a borutcerkvenic » 01 apr 2009, 16:22

Lep pozdrav!

Morda, pa je bil čaj iz kumine in janeža premočan za tvojega dojenčka. Koliko seme janeža ali kumine pa si dala v čaj.
1/4 čajne žličke semen kumine prelijemo s 1/2 kropa, po 10 minutih čaj odcedimo. Dojenček naj popije 15 ccm čaja pred obrokom ali pa ga primešamo enako količino k hrani v steklenički.
Če čaj ne bo pomagal pelji svojega dojenčka obvezno k zdravniku.
LP
CRGA
borutcerkvenic
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 227
Pridružen: 08 maj 2003, 17:46
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a doka2112 » 01 apr 2009, 19:05

najlepša hvala za pomoč! sem že 100x pregledala vse te forume za mamice in dojenčke...pa je vse skupaj ena sama kumina in janež...očitno bom morala menjati pediatrinjo. Sem ji danes dala 4 zrnca kumine in 4 zrnca janeža na 2,5 dcl vode in vam ne morem povedati kako kriči že ves dan...pa je spila mogoče kakšnih 30ml tega. Vseeno hvala !
doka2112
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 01 apr 2009, 12:02

OdgovorNapisal/-a zaljubljena23 » 01 apr 2009, 19:57

Doka, a je tvoja malčica dojena?

Kaj pa kakšne kapljice proti krčem si že poskusila? Baje so najboljše te iz koroških lekarn?
zaljubljena23
Guru
Guru
 
Prispevkov: 466
Pridružen: 13 jun 2005, 16:47
Kraj: Relacija Ptuj-Rače

OdgovorNapisal/-a rumba » 01 apr 2009, 21:14

Doka,
če je tvoja deklica dojena, je popolnoma normalno, da kaka tudi samo enkrat na teden. Moji so recimo na deset dni, pa je bilo vse ok. Če ni dojena, je lahko malček zaprta. Poskusi ji ponuditi vodo, v kateri so bile namočene suhe slive. Da jo napenja, je prav tako čisto normalno v razvoju majhnih dojenčkov, če je napenjanje zelo pogosto, jo najverjetneje mučijo kolike. Tukaj ni dosti pomoči. Pri nas so bile najuspešnejše Sub Simplex kaplice pred vsakim podojem po 3-5 kapljic. Te niso škodljive, se izločajo v blato. Delujejo pa tako, da razbijajo vetrove v trebuščku. Ni pa sigurno, da ji bodo pomagale. Nekateri zelo hvalijo koroške vetrovne kapljice (ekstrat komarčka, kumine, janeža...). Čaji ji pri kolikah ne bodo kaj dosti pomagali. Žal. Za primer: če ji ne pomagajo vetrovne kapljice, kjer je ekstrat teh zelišč, ji ne bo pomagalo niti 10 litrov tega čaja. Kolike pač morajo prersati, kar se običajno zgodi med 3 in 5 mesecem, nekatrerim lahko trajajo še dlje. Moj prvi otrok jih je imel dobrih pet mesecev, jokal po 6 ur vsak večer (neprekinjeno, smo ga nosili, z njim poskakovali, pestovali.... nič ni pomagalo). Potem pa so kar čez noč izginili. Pri drugih dveh niso bili v tako hudi obliki, je Sub Simpleks pomagal. Čaji npr. pa niso.
Nikakor pa ne mislim, da jo zanemarjaš! Vem, kako se počuti mamica, ko otrok joče, pa ne veš, kako mu pomagati. Krči so težka preizkušnja za mlade mamice. Vedi, da bodo že kmalu preteklost.
:D
Uporabniški avatar
rumba
Guru
Guru
 
Prispevkov: 313
Pridružen: 13 dec 2007, 19:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a doka2112 » 02 apr 2009, 11:09

Hvala vsem za pomoč. Deklica ni dojena in je po besedah pediatrinje zaradi tega tudi zaprta. Te trditve od Rumba se mi zdijo res še najbolj smiselne. Koroške kapljice so še vse poslabšale in tako je očitno tudi s čajem. Pač ne prenese kumine, janeža in teh sestavin ki so v kapljicah oz. takšnem čaju.
Hvala vsem za pomoč!!!!
doka2112
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 01 apr 2009, 12:02

OdgovorNapisal/-a tinko » 02 apr 2009, 13:53

Pri našem najmlajšem sorodniku so pomagale homeopatske kapljice "Colekind complex". Krče je imel kljub dojenju, torej brez drugih dopolnil. Telefon ti posredujem na ZS. Alojz
tinko
Guru
Guru
 
Prispevkov: 509
Pridružen: 06 sep 2005, 21:17
Kraj: koper


Vrni se na Zdravilne rastline za zdravje

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost