vzpenjalka v bloku

Diskusija o vzpenjalkah in popenjalkah.
Campsis, Clematis, Hedera, Hydrangea, Lonicera, Wisteria, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

vzpenjalka v bloku

OdgovorNapisal/-a majci » 19 maj 2003, 14:01

dober dan, v stanovanju v bloku bi rada vzgojila vzpenjalko, in sicer taksno, ki ni obcutljiva (pozimi centralno ogrevanje) in ki bi rasla na svetlem, a brez direktne soncne svetlobe. skladno s tem me predvsem zanimajo vzpenjalke, ki imajo rumene cvetove ali vsaj rumene liste. bi mi kdo znal svetovati v tej smeri? kje bi nasla taksne vzpenjalke in katere sploh pridejo v postev? najlepsa jhvala, pozdravcek,
majci
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 05 maj 2003, 15:22

OdgovorNapisal/-a crash_recovery » 07 jul 2003, 14:35

zivio!
Verjetno si ze sama nasla kaj primernega, brez nase pomoci. No ti bom pa vseeno predlagala eno vzpenjalko ki sicer nima rumenih listov/cvetov tolerira pa centralno ogrevanje.... Slovensko ime te vzpenjalke je hoja, voščenka, porcelanka...latinsko pa hoya carnosa... Oglej si sliko. Tako imam doma. :D
crash_recovery
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 0
Pridružen: 10 sep 2003, 09:48

OdgovorNapisal/-a soraya » 10 feb 2007, 21:28

Na balkonu imam plezalko, ki se ji reče vignonija, wignonia ali nekaj podobnega??? Nikjer ne najdem opisa. Že par let se mi lepo olista, sredi poletja pa jo neusmiljeno napade rdeči pajek in ji dobesedno razžre listje. Zato na žalost ne zacveti, ker ji vse listje prej odpade. Sedaj sem jo močno porezala.

Kje bi o tej plezalki - vignoniji zvedela kaj več? Ima zvočaste oranžne cvete.
soraya
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 03 feb 2007, 12:36

OdgovorNapisal/-a muha » 11 feb 2007, 11:12

Poišči na spletu pod imenom BIGNONIJA (BIGNONIA). Na hitro nisem našla nič uporabnega, le spisek literature na spodnjem linku:

http://www.grmicek.si/nasveti.htm#OVIJALKE

Najbrž bi vse te knjige lahko našla v knjižnici.

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a soraya » 17 feb 2007, 18:07

Šele sedaj sem ugotovila kako se moji vzpenjalki reče: jasminova troblja (Campsis Tagliabuana)

Raste hitro, ima močne in zdrave poganjke, lepo se olista, če imam srečo naredi še kakšen cvet - nato jo žal napade invazija rdečih pajkov, da ji sredi poletja odpadejo vsi listi!!! In zato reva ne more cveteti.

Kaj bi se dalo narediti? Nekje sem že spraševala o rdečem pajku, kako bi ga odpravila brez umetnega škropljenja...

Tako zgleda:

Slika


Slika
soraya
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 03 feb 2007, 12:36

OdgovorNapisal/-a Bossty » 06 avg 2010, 19:51

Najprej lep pozdrav.
Vem da se bo moje vprašanje zdelo marsikomu nesmiselno a vseeno.
Vem da ta plezalka poganja nove sadike povsod okoli sebe, a mene zanima če ima kdo izkušnje s semeni. Kako je treba ravnati s semeni, kdaj se seje in podobno. Sem pač bolj začetnik in bi se rad učil na čimveč rastlinah.

LP
Bossty
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 04 mar 2007, 20:26


Vrni se na Vzpenjalke

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost