Pueraria lobata / Kudzu-Wein

Diskusija o vzpenjalkah in popenjalkah.
Campsis, Clematis, Hedera, Hydrangea, Lonicera, Wisteria, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Pueraria lobata / Kudzu-Wein

OdgovorNapisal/-a quo_vadis » 02 feb 2008, 19:23

Ali ima kdo izkušnje s to rastlino? Je tudi v našem okolju tako hitro rastoča? V optimalnih pogojih zraste do 30 cm na dan in hitro prerašča okolico. V nekaterih predelih v ZDA ( ne spomnim se kje ) jo zasajajo tudi zato, da preprečujejo erozijo večjih talnih površin.
Ekstrakt iz semen ima zdravilne oziroma poživljajoče učinke, svetlo vijolični cvetovi pa so precej dehteči.
Iz radovednosti sem nabavila nekaj semen in upam, da mi bo uspelo vzgojiti nekaj sadik. Me je pa kar malo strah, da bom njeno rast težko obvladovala. A najbrž ima strah le velike oči, ali ne? Lahko kdo kaj več pove o tej rastlini?
Želim vam prijazen dan.
http://quovadis.moj-album.com/
quo_vadis
Guru
Guru
 
Prispevkov: 155
Slike: 0
Pridružen: 15 dec 2007, 20:13
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a kramper » 24 jul 2009, 16:59

Živjo
Nobene panike po obvladovanju rasti. Imam jo še tretje leto in v naših razmerah zraste komaj meter na dva meseca. Je precej krhka rastlina in je občutjiva na zalivanje,uši, sušenje listov........... Tretje leto (letos) mi v cvetju ne dela več semen. V letošnje posaditve sem posadil lansko seme in je zelo rado kalilo. Letos pa so cveti prazni, semena ni........ Ima mogoče kdo kaj vedenja o tem??
Ld S :cry:
dren
kramper
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 17 jun 2007, 12:07
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a psevdonim » 26 jul 2009, 21:36

povezava: http://www.rastline.com/viewtopic.php?p=38417#38417
Poskusil sem s semenom in ni bilo nič, pa mi tudi ni preveč žal. Verjetno je tega več vrst. Poznam primer iz ameriške države Missouri, kjer imajo včasih še bolj mrzle zime kot pri nas, pa imajo ogromne probleme s kudzujem, vključno s tožbami, ko kudzu preskoči na sosedovo parcelo
___
psevdonim
Guru
Guru
 
Prispevkov: 342
Pridružen: 23 maj 2007, 21:51
Kraj: Slo


Vrni se na Vzpenjalke

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • Kudzu
    Napisal/-a psevdonim » 23 maj 2008, 11:12
    5 Odgovori
    12256 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a Ivčk Poglej zadnji prispevek
    28 maj 2008, 21:46

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron