Clematis - letos drugačne barve

Diskusija o vzpenjalkah in popenjalkah.
Campsis, Clematis, Hedera, Hydrangea, Lonicera, Wisteria, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Clematis - letos drugačne barve

OdgovorNapisal/-a ena rožica » 04 jun 2008, 22:14

Lani sem posadila tri clematise, 60 cm narazen. Imen ne vem, ker so bila očitno pomešana (naj bi bila Dr. Ruppel, Miss Bateman in The President). Eden je bil modre barve, drugi bele, tretji pa čudovite vinsko rdeče barve. Letos pa so vsi modri! :shock: :shock: Tisti, ki je bil lani vinsko rdeč je imel letos cvet na začetku skoraj temno rdeče barve, vendar se je čez nekaj dni spremenila in je zdaj moder. Tisti, ki je bil lani bel, je tudi moder! Kako je to mogoče? So bile čebelice preveč pridne???
ena rožica
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 72
Pridružen: 19 feb 2008, 10:08

OdgovorNapisal/-a ena rožica » 04 jun 2008, 22:22

Saj ne morem verjet! Zdajle sem šla pogledat clematise. 2 dni nisem bila nič zunaj in že sta dva spremenila barvo. :? :shock: Tisti moder od lani, je odcvetel, ostala dva pa sta zdaj vijolična. Ali se mi že blede?
ena rožica
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 72
Pridružen: 19 feb 2008, 10:08

OdgovorNapisal/-a jelkaca » 05 jun 2008, 09:28

Veš, vzporedno s to temo teče debata tudi o spreminjaju barv phalom, jaz sem tu nekje pozimi tarnala, ker mi je zygocactus po ne vem kolikih letih nenadoma cvetel drugačne barve, ciklame pa me tak in tak vsako leto znova presenetijo.

Morda pa je vse skupaj res odvisno tudi od kemičnih zvarkov (gnojil), ki jih dodajamo. Kdo ve kaj vse skupaj zmešajo in prepričana sem, da tudi vsaka šarža ni popolnoma enaka. Morda pa malce več železa pomeni bolj modro barvo...

No to so samo moja ugibanja. LP
jelkaca
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 87
Pridružen: 12 jul 2007, 14:31
Kraj: maribor


Vrni se na Vzpenjalke

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron