Da še jaz pristavim lonček (cvet)

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

Da še jaz pristavim lonček (cvet)

OdgovorNapisal/-a BoGo » 20 jun 2004, 00:19

Mnogi ste že objavili prečudovite slike cvetov. Danes me je najlepše razveselil tudi prevelik cvet, tako da ga res želim deliti. Pa še nekaj drugih cvetov... Jupiii, moji prvi cvetovi :)
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a kostelka » 20 jun 2004, 13:51

BoGo, zelo zelo lepi so!!!
upam, da bom tudi jaz kdaj dočakala kaj takega :)

še nekaj me zanima: zdi se mi, da imam tudi jaz doma tisti kaktu, ki je na prvi sliki. mi lahko prosim poveš ime?

LP
Why do you need wings to be an angel?
kostelka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 144
Pridružen: 06 jan 2004, 22:11
Kraj: Kostevka dolina :)

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 20 jun 2004, 17:08

Ojla,

BoGo saj čakam kako spremembo na tvoji strani :? pa še nič ni. Res so lepi, pa tud če so kupljeni taki (Echinopsis), bistvo je da so tvoji :wink: Tisti beli Epifil je pa prekrasen!
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a renee » 21 jun 2004, 07:11

:arrow:
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Zadnjič spremenil renee, dne 30 nov 2007, 12:58, skupaj popravljeno 1 krat.
renee
Guru
Guru
 
Prispevkov: 421
Pridružen: 12 sep 2003, 08:50
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a BoGo » 22 jun 2004, 16:21

Hojla.

Hvala za ime. Sploh se mi ni posvetilo, da je to echinopsis silvestrii križanec. Dobil sem ga sicer v OBIju, vendar je distributer verjetno isti.

Klavdija, stran je trenutno v mirovanju, ker iščem boljšo možnost gostovanja, verjetno bom kar v podjetju kjer delam, vendar pa še ni vse porihtano z novim strežnikom, pripravljam vsebino, pripravljam design, ipd. Klavdija, a nisi ti tudi v dizajnerskih vodah? A mogoče imaš kako dobro idejo? Če imaš mi jo lahko pošlješ?

Vem tudi, da so pol leta že isti namigi gor. Če kdo ima kakšen koristen namig, kar z besedo na dan, da se baza poveča. Potrebujem jih najmanj 366.


LP
BoGo
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a manca1 » 23 jun 2004, 08:06

Hojla!

Jaz sem svojega križanca silvestrija kupila v Celovcu pri Plappu in zgleda takole (glej sliko) in mu je ime Rainbow.

Lp Manca
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
manca1
Guru
Guru
 
Prispevkov: 181
Pridružen: 07 maj 2003, 22:31
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a renee » 23 jun 2004, 09:19

:wink:
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Zadnjič spremenil renee, dne 02 dec 2007, 09:03, skupaj popravljeno 1 krat.
renee
Guru
Guru
 
Prispevkov: 421
Pridružen: 12 sep 2003, 08:50
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kostelka » 23 jun 2004, 10:08

uau, vsi cvetovi so zelo lepi! :)

jaz do zdaj še nisem dočakala, da bi moj kaktus cvetel (razen tistih, ki sem jih kupila z popki)

zdaj zdaj bo zacvetel tudi Sedum Sediforme, ki mi ga je poslala Renee :D

prilagam tudi dve slikici opuncij, ki nekaj delata, ampak ne vem: je to cvet ali dela nov list?
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Why do you need wings to be an angel?
kostelka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 144
Pridružen: 06 jan 2004, 22:11
Kraj: Kostevka dolina :)

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 23 jun 2004, 11:24

Ojla,

po moje delata nov "list", vsaj tako naredijo meni in iz tega ša ni bilo nobenega cveta :cry:
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

Opuncija

OdgovorNapisal/-a izi » 23 jun 2004, 11:29

Dela nov poganjek. List ni pravi izraz. Listi so tiste ošiljene zadeve poleg bodic na istem mladem poganjku.

LPI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a kostelka » 23 jun 2004, 11:34

škoda... jaz sem se pa že veselila, da bom imela cvet...
očitno bom morala še počakati :)
Why do you need wings to be an angel?
kostelka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 144
Pridružen: 06 jan 2004, 22:11
Kraj: Kostevka dolina :)

OdgovorNapisal/-a JEMA » 23 jun 2004, 12:44

Definitivno je nov poganjek. Tudi jaz sem se pred leti veselil, da bo Opuncia zacvetela, potem pa ... Še do danes nisem dočakal cveta.

A slučajno kdo ve, kaj potrebuje Opuncia, da cveti? Dajem ji vse, kar imajo drugi kaktusi (sočnice). In drugim uspe zacvetet, Opuncii pa nobeni (od kakih 10-ih). Sem ze obupal nad njimi.
JEMA
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 86
Pridružen: 12 sep 2003, 08:14
Kraj: Lenart

OdgovorNapisal/-a anka » 23 jun 2004, 13:45

Ojla!
Sama ne vem za recept, nisem še pogruntala formule, mi pa cveti, recimo vsako drugop leto - tavelika.
Najbolj pa sem ponosna na eno tamalo opuncijo, ki mi je pred dvemi leti cvetela, upam da mi bo tudi letos, ker vse živo poganja iz vsemogočih kolencev in lopatic (naj vas naslov slike ne moti, to je naše družinsko poimenovnje.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
anka
anka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 71
Pridružen: 06 apr 2004, 12:52
Kraj: Idrija

OdgovorNapisal/-a BoGo » 23 jun 2004, 22:51

Hojla, mogoče je recept za cvetenje enak kot ga je za aechmeo seznanila Klavdija. Finta je mogoče nekaj s temi plini, ki nastanejo pri dekompoziciji. Slišal sem tudi da naj bi mogoče vzeli poginjene ščurke in jih zakopali zraven rastline v lonec.

Plini ki nastanejo pri razpadanju ščurkov spodbujajo cvetenje.
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a manca1 » 24 jun 2004, 09:04

Kakor sem jaz slišala, morajo opuncije (predvsem posamezni poganjki)doseči določeno starost preden cvetijo. Če 'ukradeš' opuncijo z mame rastline, je pametno ukrasti tisti del, ki je kdaj že cvetel. Jaz sem eno opuncijo ukradla na Visu leta '97 in mi je lani poleti prvič zacvetela. Za druge pa predvidevam, da je kaj podobnega.
manca1
Guru
Guru
 
Prispevkov: 181
Pridružen: 07 maj 2003, 22:31
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a sandi » 30 jun 2004, 10:12

Hojla!
Tudi jaz sem razmišljal o tem kako pripraviti opuntio do cvetenja. verjetno je res nekj v zvezi z plini, kot je napisal Bogo. Pred kratkim sem bral na internetu članek kako posadtiti ananas, (link je bil objavljen v eni temi o ananasu) in tam je pisalo da lahko ananas vzpodbudiš k cvetenju še preden je dovolj star. To storiš tako, da daš lonec z rastlino v plastično vrečo v katero položiš tudi nekaj zrelih jabolk. In ko ta jabolka gnijejo oddajajo plin etilen in ta plin povzroči da začne rastlina namesto novih listov nastavljati cvet. Tak da bi bilo mogoče to tudi pri opunciji.

Anka kje je tvoja opuncija preživela zimo, tisto leto ko je cvetela?
Naj cvetijo Kaktusi!
sandi
Guru
Guru
 
Prispevkov: 150
Pridružen: 15 mar 2004, 16:53
Kraj: Ruše

OdgovorNapisal/-a anka » 30 jun 2004, 11:40

Hojla!
Moja opuncija je bila kot vsi ostali bodičarji v moji nezakurjeni spalnici z skoraj vedno odprtim oknom. (temperature do treh stopinj nad ničlo)
Sem pa naslednje leto naredila veliko napako, oz. saj mi ni preotalo drugega ob presajanju. Zaradi lepega lončka sem jo posadila v enega takega, ki je imel ozek vrat, lahko si mislite kako sem jo težko spravila ven in seveda posledice, ko šele letos res lepo odganja. Upam da tudi kakšen cvet. Nisem pa uspela uspešno potaknit nobene lopatice, le ena je še živa poganja pa ne še.
anka
anka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 71
Pridružen: 06 apr 2004, 12:52
Kraj: Idrija

OdgovorNapisal/-a sandi » 06 jul 2004, 12:35

Hojla!
Evo; Klavdija ko si spraševala kako cveti moj epiphyllum. Čeprav sedaj ugotavljam da ni E. ampak Nopalxochia phyllanthoides.

Sandi
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Naj cvetijo Kaktusi!
sandi
Guru
Guru
 
Prispevkov: 150
Pridružen: 15 mar 2004, 16:53
Kraj: Ruše

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 06 jul 2004, 22:06

Ojla Sandi,

ja full lepi cveti. A mi poveš kako skrbiš za njo?
Meni se zdi da jo imam, je pri meni že več kot 4 leta, ima 3x več listov kot tvoja, cvetela pa še ni nikoli :cry:
Z Epiphylli nimam problemov (skupaj prezimujejo, tudi sedaj so eden zdraven drugega) saj mi vsako leto cvetijo, ta "teta" pa mi bo živce požrla :?
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a sandi » 07 jul 2004, 08:28

Ojla!
Stvar je taka. Idkar jo imamo je mama skrbela zanjo od letos je v moji skrbi, ker prej sploh nisem vedel da jo imam, ker jo je mama vedno skrivala nekje. Letos prvič tako bujno cveti, lani je imela le enih par cvetov. Meni pa epiphyll slabo cveti ( samo enih 6 cvetov- pa je trikrat bolj bujen in razraščen.)Najprej sem mislil da sta tako oba enaka, zdaj ko pa oba cvetita vidim razliko. Drugače pa zimo preživita skupaj v temni kleti pri nekje 5 stopinjah. Razmišljam da bom letos še nekaj večjih kaktusov tako prezimil.

Tako da nekega posebnega recepta ni.

Sandi
Naj cvetijo Kaktusi!
sandi
Guru
Guru
 
Prispevkov: 150
Pridružen: 15 mar 2004, 16:53
Kraj: Ruše

Naslednja

Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost