Nekaj je narobe s tilandsijo!

Tillandsie ali divje orhideje so tropske rastline, ki za svojo rast potrebujejo samo zračno vlago.
Bulbosa, Caput-Medusae, Ionantha, Juncea, Sphaerocephala, Streptophylla, Usneoides, Xerographica, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Nekaj je narobe s tilandsijo!

OdgovorNapisal/-a Bini » 16 feb 2005, 10:11

Živjo!
Jaz sem še bolj nova na tem forumu in ne vem točno, kako deluje, tako da upam, da mi bo uspelo tole oddat. Da mi lahko pomagate. Torej, zadeva je taka: Tiladsijo imam približno pol leta, in sicer to z velikim roza cvetom, iz katerega poganjajo mali vijolični cvetki. Nekaj časa je veselo cvetela, potem pa sem jo prestavila na toplejše mesto (ker se je pričela zima in sem se bala, da ji bo premrzlo). Nato so mali vijolični cvetki prišli na dan, odprli pa se niso. :cry: Izgleda, kot bi se hoteli posušiti. Tudi konice listov se pričenjajo sušiti. zalivam jo 1x na teden, je na svetlem mestu, vendar ne na direktnem soncu, gnojim pa je nič ne, ker ne vem, s čim.

Mi prosim lahko kdo svetuje, kaj je narobe, preden bo zanjo prepozno?

Za nasvet se vam lepo zahvaljujem in vam želim veliko uspeha pri delu z rožicami! :lol:

Sabina
Bini
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: 01 dec 2004, 11:40
Kraj: Prebold

OdgovorNapisal/-a ipocic » 04 maj 2009, 19:22

Zdravo :D !



Narobe je to ,da si jo prenesla v drugo temperaturno območje.Lahko je bojl mrzlo potrebna sorta.A lahko naložiš slike ,da bomo videli katera je.Tako bomo ti lažje pomagali in prišli do dna problema.


Lp,JERNEJ :D :D :D :P
ipocic
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 70
Pridružen: 02 mar 2009, 23:13
Kraj: m. sobota


Vrni se na Tilancije

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost