vlazilnik zraka

Avtomatski škropilni sistemi za zalivanje in namakanje

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

vlazilnik zraka

OdgovorNapisal/-a izu » 08 jan 2004, 15:10

Ali kdo ve kje bi se dalo dobiti vlazilnik zraka za v spalnico.
Pa prosim ce mi povete:

Kaksne so dobre lastnosti vlazilnika?
Kaksne so slabe lastnosti vlazilnika?
Kaksne izkusne imaze z vlazilnikom?
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt

OdgovorNapisal/-a Leopold Scheicher » 06 jan 2005, 16:01

Ko kupiš radiator, bi moral biti zraven še vlažilnik, kajti radiator samo segreva in suši zrak vlaži ga pa ne. Vlažilnike zraka prodajajo po vseh trgovinah z elektro materiali, če je električen, obstajajo pa tudi neelektrični, taki za obesit na radiator, ali za postaviti na radiator, kar zavisi od vrste radiatorja. V tiste za obesit samo vlivamo vodo, ki počasi izpareva. Tiste, ki jih postavimo na radiator lahko vsebujejo liste posebnega materiala, ki dobro vpijajo vodo. Tisti na elektriko pa delujejo na principu izprevanja. V posodo nalijemo vodo, zapremo vključimo in iz njega izhaja para. Relativna vlaga v prostoru naj bi bila 50%, temperatura pa 23 oC (standard ISO). Pri električnih vlažilcih težko uravnavamo vlago. Osebno prakticiram na vlažilcih, ki se obesijo na radiator in dosežem RH = 45% vlage, kar je sicer še vedno premalo, vsekakor pa bolje kot nič, pa še poceni.
Leopold Scheicher
Guru
Guru
 
Prispevkov: 423
Pridružen: 07 maj 2003, 07:54
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a anka » 07 jan 2005, 09:13

Hallo!
Mi kmečki pa kar okno odpremo in spimo na svežem in vlažnem zraku, radiator pa imamo zaprt. Seveda je ta način samo za spalnice, ki se uporabljajo samo za spanje in prezimovanje kaktusov. Zaradi njih potrpimo vse, tudi spanje okoli ničle.
anka
anka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 71
Pridružen: 06 apr 2004, 12:52
Kraj: Idrija

OdgovorNapisal/-a izu » 08 jan 2005, 13:45

:)

Sem gledal v mi lesnini in v tukanu.in v mi lesnini dobiš vlažilec plus vaza in stojalo za manj kot je samo vlažilec v tukanu!!

Drugače so pa te vlažilci oz. te meglilci ki delajo meglo za v kake terarije ali pa kake posebne sobe za hobije kjer nebi škodilo lesu in drugim stvarem.
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt


Vrni se na Škropilni sistemi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost