Lepljivi listi na pomarančevcu

Diskusija o sadju.
Jabolka, Hruške, Borovnice, Jagode, Kivi, Grozdje, Maline, Robide, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Lepljivi listi na pomarančevcu

OdgovorNapisal/-a mimi_ » 20 jan 2008, 17:23

Pozdravljeni!

Na mojem meter visokem pomarančevcu mi celo zori ena lepa pomaranča, toda spet so tu težave!

Čez zimo zrastli listi se niso razvili do normalne velikosti in so hitro potemneli in nehali rasti, nekateri so se tudi zvili (ne po sredini ampak od konice proti peclju)...zakaj?

Pomarančevec je bil zunaj na milem podnebju (najnižje temperature okrog 7), zalivala sem ga ko ga ni dež.

Druga težava je ta, da sem na nekaterih listih danes opazila lepljive madeže, na enem je celo kapljica te lepljive tekočine - kot neke prozorne smole... Opazila sem tudi malega rjavega pajkca... Je eno povezano z drugim? Kaj je to in kaj mi je storiti?

Drugače pa drevo poganja veliko novih listkov na vseh vejicah, vendar so zaenkrat le kak milimeter veliki...

Hvala za pomoč!
mimi_
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 19 jun 2007, 20:19

OdgovorNapisal/-a babaco » 20 jan 2008, 18:05

Lepljivi listi so izločki kaparja. Kaparje ročno odstrani,potem pa temeljito očisti lepljive kapljice(stuširaj),da se ti ne naseli še sajavost.Če je pajek samo eden je dobrodošel,če pa so manjši od 1mm in jih je zelo veliko,pa je pršica.s tuširanjem jih ugonobiš.
kaki
babaco
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 93
Pridružen: 27 okt 2007, 19:03
Kraj: vrhnika

OdgovorNapisal/-a nadobudnez » 27 jan 2008, 23:10

Pred leti sem imel pomarančevec ki j ebil že več kot meter velik. Dobil je lepljive liste tako kot tvoje drevo. Napadli so ga kaparji in to tako močno, da se ni dalo nič pomagat. Da se nebi razširil sem drevo zažgal :) Upam, da boš težavo lahko rešila s škropili.
nadobudnez
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: 09 nov 2007, 19:02
Kraj: radovljica

OdgovorNapisal/-a mimi_ » 31 jan 2008, 22:12

Hvala za nasvete! Res je kapar, lastnoročno sem jih pobrala kakih 6, od majcenih do večjih, oprala liste in drevo, sedaj pa vsak dan čekiram če je kje kakšen... In vsake toliko opazim kakega in ga uničim.

Listi niso postali ponovno lepljivi, mali listki pa vztrajno rastejo naprej, tako da sklepam da zmagujem zaenkrat :)

Še vedno pa mi ni jasno, zakaj se čez zimo in jeseni zrastli listi niso razvili do normalne velikosti, in so veliki zgolj za tretjino normalnega lista.... Je iskati krivca v mrazu in pomanjkanju sonca? (doba mirovanja...)
mimi_
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 19 jun 2007, 20:19

težavam ni konca

OdgovorNapisal/-a mimi_ » 14 feb 2008, 13:19

Kapar je odšel, pomarančevec ima ogromno cvetnih popkov in malih listkov...ki pa so začeli odpadati, še čisto majhni in zeleni.

Kaj je narobe? Je možno, da preveč zalivam?


Hvala za pomoč!
mimi_
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 19 jun 2007, 20:19


Vrni se na Sadje

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron