jablana pink lady

Diskusija o sadju.
Jabolka, Hruške, Borovnice, Jagode, Kivi, Grozdje, Maline, Robide, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a babaco » 27 dec 2007, 17:16

Hvala alpigena,je sicer še golobček na strehi, ampak sedaj vsaj vem na kateri.
kaki
babaco
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 93
Pridružen: 27 okt 2007, 19:03
Kraj: vrhnika

OdgovorNapisal/-a alpigena » 27 dec 2007, 17:27

stem jabolkom si me tako zakuril, da mi enostavno ni dalo miru in sem šla zadevi do dna. Sedaj me je prijelo, da bi ga tudi jaz poskusila vgojiti in bom seveda vrtala še naprej. Če izvem kaj novega ti sporočim, če pa ti najdeš jablano pa mi tudi prosim povej, ker bi ga tudi jaz imela.
ALPIGENA
Uporabniški avatar
alpigena
Guru
Guru
 
Prispevkov: 176
Pridružen: 31 okt 2007, 16:30
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a sasok » 27 dec 2007, 17:59

Kaj če bi kdo poskusil kaj vzklije iz teh pečk??
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a babaco » 27 dec 2007, 18:39

Zanimvo! Če bi seme vzklilo, bi bilo nosilec matične rastline in opraševalne sorte. Podobno bolj ali manj eni ali drugi sorti ali pa bi nastala nova, morda boljša od obeh.
kaki
babaco
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 93
Pridružen: 27 okt 2007, 19:03
Kraj: vrhnika

OdgovorNapisal/-a solinar » 27 dec 2007, 19:10

Mogoče se motim, vendar kar bo vsklilo iz pečk, to ne bo Pink Lady, ampak divjak, na katerega se bo lahko cepilo.

Tale Vaša jabolka spremljam in žilica mi ni dala miru, da sem po zvezah prišel do informacije, kje bom dobil , če bo sreča mila in bogovi naklonjeni, Valentinovo jabolko, kot ga kolega imenuje-Pink Lady- sadiko seveda. :wink:
Baje stane okoli 10€ in se res uradno ne dobi.
solinar
Expert
Expert
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 04 nov 2007, 18:52
Kraj: Ob Savi

OdgovorNapisal/-a sasok » 27 dec 2007, 19:32

ja res da zraste divjak ampak je možnosti (zelo majhne) da zraste enaka ali boljša! Tako da če ima kdo preveč časa se lahko igra s tem!
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a solinar » 27 dec 2007, 19:54

Prvič slišim, da bi lahko iz pečke cepljenega jabolka zrasla enak ali boljši
primerek originala? :?:
solinar
Expert
Expert
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 04 nov 2007, 18:52
Kraj: Ob Savi

OdgovorNapisal/-a babaco » 27 dec 2007, 20:08

Ja,ampak z križanjem različnih sort nastajajo nove sorte, kot naključno najdeni zlati delišes ali nedavno topaz. Kar veliko sort so našli prosto v naravi.Divjaki so predvsm kot podlaga sejanci divjih sort ( lesnika...).
kaki
babaco
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 93
Pridružen: 27 okt 2007, 19:03
Kraj: vrhnika

OdgovorNapisal/-a solinar » 28 dec 2007, 10:32

tinko je napisal/-a:Sašok! Kot prijatelja te prosim, da pustiš pri miru tega Solinarja in Marostarja. Saj bosta sama poniknila, kot tisoči pred njima. Ne vesta, kaj bi rada. Sprašujeta za sorto jablane, v isti sapi pa trdita, da se jo dobi v Leclercu. Kolikor jaz poznam anatomijo človeka, je Eva zapeljala Adama s češpljo. Hellhavoc - Uroš, tebe pa, za božjo voljo prosim, da me brcneš nekam, ker se sam ne znam umakniti. Upam, da sem bil dovolj žaljiv, da me dokončno pobrišeš. Alojz

Mislil sem, da sem prišel med pismene ljudi
in spoštovani ljubitelj rastlin

tinko,

prosim, da prebereš moje pisanje in poveš, kje sem jaz pisal neumnosti, ki mi jih pripisuješ? :?:
Po datumu prijave sem zelenec, forum pa spremljam že dolgo in upam trditi, da sadjarstvo vsaj malo poznam, kulturo in izražanje pa tudi.
Kaj naj rečem: Alojz, Alojz.... :?:

Off topic- vem, da ni zaželjeno citirati zadnjega posta, ampak preveč je nekulturen, da sem to moral storiti!
Žal mi je, ampak jaz nisem z ničemer hotel sprožiti konflikta in se sem nisem prišel prepirat. :lol:
Mogoče je pa običaj nekaterih, da je novinec krščen :?: :?:
solinar
Expert
Expert
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 04 nov 2007, 18:52
Kraj: Ob Savi

OdgovorNapisal/-a sasok » 28 dec 2007, 11:57

Jaz res ne razumem kaj je blo narobe, želel sem samo reči da je v teoriji mogoče v bistvo vse, če ne na makro nivoju pa na mikro! ja Adam in Eva sta težko jedla jabolke ker ni nikjer nobenih dokazov da sta spoh obstajala in se popolnoma strinjam S Tinkom! Aja pa nivojev je več tako da če sem pod tvojim pa... žalibog ne! Aja pa na jabolka se res ne spoznam je pa zagotovo da v biljardnem primeru iz pečke zraste kakšna nova sorta že zaradi mutacij! Lahko pa poskusiš z razmnoževanjem tkivnih kultur pa boš zagotovo dobil ISTO sorto in jabolka! Na kloniranje pa se dokaj spoznam!! Malo si preberi veš!
Aja brez zamere če ste tako občutljivi pa sem bom tudi jaz odstrano!
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a babaco » 28 dec 2007, 13:39

Tinko,v Leclercu se dobijo jabolka in ne jablane,to je pa razlika mar ne.Še enkrat preberi prispevke ti bo morda bolj jasno.
kaki
babaco
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 93
Pridružen: 27 okt 2007, 19:03
Kraj: vrhnika

OdgovorNapisal/-a alpigena » 28 dec 2007, 15:05

Živijo solinar,

ali se lahko priporočam za kakšno sadiko, ko jo boš dobil? Ali si že poskusil samo jabolko. Že Crissp Pink je strašno dobrega okusa, kakšna je šele potem Pink Lady. To mora biti res noro dober jabolk. Sem si namreč privoščila kilco in tako so lepe barve, da jih je kar škoda pojest. Sicer pa je jabolko poznano tudi pod imenom Pink Kiss, Pink Rose, Swiss Lady.

Aja, na tem forumu moraš imeti kar trdo kožo in najbolje kar ignorirati razne dvoumne poste. Na srečo je samo nekaj takšnih provokatorjev. Boš sam kmalu ugotovil in najbolje, da kar spregledaš takšne stvari in si svoje misliš, ker samo čakajo, da rečeš kaj nazaj, da imajo potem kaj za glodat.
ALPIGENA
Uporabniški avatar
alpigena
Guru
Guru
 
Prispevkov: 176
Pridružen: 31 okt 2007, 16:30
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a babaco » 28 dec 2007, 15:45

Kdaj pri nas Fuji KIKU8? Za sladokusce glej DALICOM. COM(katalog sort).
kaki
babaco
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 93
Pridružen: 27 okt 2007, 19:03
Kraj: vrhnika

OdgovorNapisal/-a solinar » 28 dec 2007, 16:28

Pozdravljena alpigena

S sadiko najbrž ne bo nič, ker imam obljubljeno samo eno, če pa bo kaj vejic, pa bi se dalo dobiti cepič in cepit, ali znaš :?:
Jabolka so res okusna, verjamem pa, da bodo domača boljša! :D

Vesel sem, da se tema nadaljuje!

Lep pozdrav
solinar
Expert
Expert
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 04 nov 2007, 18:52
Kraj: Ob Savi

OdgovorNapisal/-a alpigena » 28 dec 2007, 17:40

Živijo solinar,

ja poznam tudi KIKU in Fuji. Vse ta jabolka se ne dajo primerjati z Jonagold, Idared in podobnimi. Seveda pa je Carjevič itak zame najboljši in že drugo leto jih zgodaj spomladi prodajajo v Mercatorju. Takrat si jih privoščim. Ja cepit pa ne znam, znam samo pridno papcat te dobrote. Tale Pinkl Lady pa je izgleda kar neka prestižna sorta in zato toliko bolj zanimiva. Tudi verjamem, da ti ga bo uspelo uspešno vgojiti, saj je res poseben iziv. Če mi boš kdaj odstopil vejico tega res posebnega jabolka pa se bom tudi naučila cepiti. Seveda bom pri tem rabila tvojo pomoč.
ALPIGENA
Uporabniški avatar
alpigena
Guru
Guru
 
Prispevkov: 176
Pridružen: 31 okt 2007, 16:30
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a tejča » 28 dec 2007, 20:19

babaco je napisal/-a:Kdaj pri nas Fuji KIKU8? Za sladokusce glej DALICOM. COM(katalog sort).


kiku8 je trenutno najbolši klon fujija. Jaz ga imam najraje od vseh jabolk.

Je japonska sorta, vzgojena s križanjem sort Ralls Janet in Rdeči delišes. je diploidna sorta.
Zori v drugi polovici oktobra, kar je za naše razmere malo pozno, je trpežna in se ohranja do osem mesecev.
Meso je zelo čvrsto, zelo sočno, sladkega okusa in aromatično.

Če malo pogledaš lako na inetrnetu zasledimo kar nekaj drevesnic, ki prodajajo fuji, zato se mi zdi pametno če malo pokličeš in povprašaš ali je možno dobiti ta klon, ali pa poskušaš kar sam precepit



pa ko smo v temi o Pink Lady: Crissp Pink in Pink Lady je čisto isto jabolko, le da Crissp Pink ni doseglo točno določenih pogojev da se ji lahko reče Pink Lady (obarvanje, velikost...)

Pink Kiss, Pink Rose, Swiss Lady pa so kloni... torej malo različni

No pa po pravici povedano meni to jabolko sploh ni všeč, se pač razlikujemo :lol: :lol: :lol: kolikor ljudi toliko različnih okusov
Nisi sam na tem svetu!!
tejča
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 55
Pridružen: 28 jan 2007, 15:37
Kraj: Slov. Konjice

OdgovorNapisal/-a psevdonim » 30 dec 2007, 21:08

Kolikor jaz poznam anatomijo človeka, je Eva zapeljala Adama s češpljo.
- :D :) :o :lol: :twisted:
psevdonim
Guru
Guru
 
Prispevkov: 342
Pridružen: 23 maj 2007, 21:51
Kraj: Slo

Prejšnja

Vrni se na Sadje

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov