GOJI BERRY

Diskusija o sadju.
Jabolka, Hruške, Borovnice, Jagode, Kivi, Grozdje, Maline, Robide, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a slydee » 02 nov 2009, 12:39

Lep pozdrav!

Sem nov na forumu.
Potem ko sem optimistično pregledal vse lokalne vrtne centre, in ugotovil da ne vedo kaj je goji jagoda, se obračam na vas, s prošnjo, da bi mi nekdo poslal kako vejico ali dve da si vzgojim podtaknjenčke.

Lp,
Miha
slydee
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 31 okt 2009, 22:10

OdgovorNapisal/-a Klematis1 » 24 jun 2010, 13:49

Ali te goji jagode potrebujejo kakšno specialno zemljo ?

Na mojo veliko žalost je naša goji jagoda, spomladi kupljena v Kaliji, sedaj začela rumeneti - pa ne vem kaj je razlog. :( Posadili smo jo v klasično vrtno zemljo z dodatkom humusa :?
LP Klematis
Klematis1
Expert
Expert
 
Prispevkov: 113
Pridružen: 24 apr 2009, 21:10
Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a pov » 10 jul 2010, 13:13

Pozdravljeni

Zanima me če ima modrda kdo izkušnje z obrezovanjem in nego goji jagod. Spomladi sem jih posadil, sedaj pa so odgnali zelo dolgi poganjki.

Lp
pov
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: 20 feb 2010, 12:08

OdgovorNapisal/-a Kajser » 10 jul 2010, 13:55

pov je napisal/-a:Pozdravljeni

Zanima me če ima modrda kdo izkušnje z obrezovanjem in nego goji jagod. Spomladi sem jih posadil, sedaj pa so odgnali zelo dolgi poganjki.

Lp


Živjo!
Lahko jih porežeš na poljubno višino, recimo 1m, kar porežeš lahko potakneš...
Uporabniški avatar
Kajser
Guru
Guru
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 20 jun 2007, 08:33
Kraj: Mesto žlikrofov in čipk

OdgovorNapisal/-a linana » 10 jul 2010, 16:42

:D
Moja goji jagoda pa bolj počasi raste. Sedaj pa se je na listih pojavila plesen - listi so sivi.Mi lahko kdo svetuje s čim jo naj poškropim?
Vse kar cveti diši. Lahko lepo ali ...
Pozdravček Lina

http://picasaweb.google.si/home
Uporabniški avatar
linana
Guru
Guru
 
Prispevkov: 338
Pridružen: 01 maj 2004, 12:15
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a Kajser » 10 jul 2010, 17:09

linana je napisal/-a::D
Moja goji jagoda pa bolj počasi raste. Sedaj pa se je na listih pojavila plesen - listi so sivi.Mi lahko kdo svetuje s čim jo naj poškropim?

Cuprablau - dobiš v kmetiski trgovini. Sive liste potrži in po možnosti sežgi...
Uporabniški avatar
Kajser
Guru
Guru
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 20 jun 2007, 08:33
Kraj: Mesto žlikrofov in čipk

OdgovorNapisal/-a linana » 10 jul 2010, 23:13

:D :D Hvala. Tega pa imamo nekaj doma. Takoj jutri bo deležena škropljenja in obtrganja.
Vse kar cveti diši. Lahko lepo ali ...
Pozdravček Lina

http://picasaweb.google.si/home
Uporabniški avatar
linana
Guru
Guru
 
Prispevkov: 338
Pridružen: 01 maj 2004, 12:15
Kraj: maribor

Re: GOJI BERRY

OdgovorNapisal/-a sadjarvid » 09 avg 2010, 15:23

Meni bogato cvetijo, moje spomladi kupljene sadike, vendar takoj po cvetenju plod oziroma še cvet odpade.Kako pa se vam obnašajo vaše sadike.
Lep pozdrav Vid.
sadjarvid
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 26 jan 2008, 09:16

Re: GOJI BERRY

OdgovorNapisal/-a Kajser » 09 avg 2010, 15:34

sadjarvid je napisal/-a:Meni bogato cvetijo, moje spomladi kupljene sadike, vendar takoj po cvetenju plod oziroma še cvet odpade.Kako pa se vam obnašajo vaše sadike.
Lep pozdrav Vid.

Tudi pri meni bogato cveti, plodov pa ni... (morda je precej deževno vreme krivo) Posadil sem jo lansko leto. Zraven imam letošnjo sadikco, ki se šele pripravlja na cvetenje. Pa drugo leto če letos ne bo nič :wink:
Uporabniški avatar
Kajser
Guru
Guru
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 20 jun 2007, 08:33
Kraj: Mesto žlikrofov in čipk

Re: GOJI BERRY

OdgovorNapisal/-a mogicasi » 15 avg 2010, 19:59

Tudi jaz imam isti problem, spomladi sem v Kaliji kupila polmetrsko sadiko jagode goji, ki je sedaj velika okoli 3 m, zelo razvejana.......že več kot mesec dni mi neprestano cveti, plodov pa nikjer.
Zanima me, ali obstaja mogoče ženska in moška rastlina tako kot pri kiviju.....nekaj mora biti narobe, saj nas je več, ki jim rastlina cveti, rodi pa ne.
Upam, da se na tem forumu oglasi kakšen strokovnjak s tega področja, ki nam bo znal odgovoriti. :roll:
mogicasi
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 15 avg 2010, 19:48

Re: GOJI BERRY

OdgovorNapisal/-a pov » 26 avg 2010, 22:07

Že v juliju sem hotel porezati jagode, ker mi predvsem ena raste kot nora ima že več ko dva metra dolge poganjke na katerem sem opazil cvet. Sedaj pa je teh cvetov vse več. Zanima me če je komu že uspelo pobrati plodove in kdaj približno dozorijo.
Lp Pov
pov
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: 20 feb 2010, 12:08

Re: GOJI BERRY

OdgovorNapisal/-a Kajser » 26 avg 2010, 22:46

Kajser je napisal/-a:
sadjarvid je napisal/-a:Meni bogato cvetijo, moje spomladi kupljene sadike, vendar takoj po cvetenju plod oziroma še cvet odpade.Kako pa se vam obnašajo vaše sadike.
Lep pozdrav Vid.

Tudi pri meni bogato cveti, plodov pa ni... (morda je precej deževno vreme krivo) Posadil sem jo lansko leto. Zraven imam letošnjo sadikco, ki se šele pripravlja na cvetenje. Pa drugo leto če letos ne bo nič :wink:


Jaz jih "pletem" v venec, plodovi pa očitno tudi bodo
Slika

Slika
Uporabniški avatar
Kajser
Guru
Guru
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 20 jun 2007, 08:33
Kraj: Mesto žlikrofov in čipk

Re: GOJI BERRY

OdgovorNapisal/-a mogicasi » 06 sep 2010, 11:57

Vidim, da nas je kar nekaj, ki nam jagoda goji krasno cveti (meni že tri mesece skupaj), zrasla je žez 3 m, tako da
jo tudi jaz prepletam, .......plodov pa ni nikjer, niti enega, cvet se enostavno posuši.

Krasno bi bilo, če bi se oglasil še kakšen strokovnjak na tem področju in povedal, kaj je vzrok temu.
Oglasila sem se tudi v Kaliji, kjer so se čudili, saj imajo sami sadike v lončku, ki imajo polno plodov. Očitno je
pri nas nekaj narobe......samo kaj? :?: :roll:
mogicasi
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 15 avg 2010, 19:48

Re: GOJI BERRY

OdgovorNapisal/-a boško » 07 sep 2010, 13:57

tudi pri meni so letos posajene goji sadike naredile cvetove.
Če bodo plodovi ne vem, a jih tudi ne pričakujem. Predvidevam, da je tako bolje, da se rastlina ne izčrpuje že prvo leto.
So pa poganjki tja do 2m.
boško
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 07 sep 2010, 13:02

Re: GOJI BERRY

OdgovorNapisal/-a mogicasi » 17 sep 2010, 21:47

Vsem, ki imate kakršnokoli vprašanje glede vzgoje jagode goji, priporočam, da obiščete na Facebooku "Goji so zakon".
Na vprašanje, zakaj jagode na rodijo, sem dobila prijazen odgovor, ki ga posredujem tudi vam:

"Navadno se rodnost začene z drugim letom. Odpadanje cvetov in plodov v prvem letu je povsem normalen pojav (rastlina še ni dovolj dozorela, da bi lahko tvorila plod). Goji gnojite le z organiskim gnojilom spomladi, v rastni dobi pa uporabite (če že) gnojilo z majhnim deležem dušika in večjim deležem fosforja (za cvet) in kalija (za plod). Sadika mora biti posajena na čim bolj izpostavljeni sončni legi, ker so potem plodovi bolj sladki in bolj bogati z vitamini in minerali". :D
Torej, drugo leto, bomo imeli trgatev!

Lep pozdravček vsem!
mogicasi
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 15 avg 2010, 19:48

Re: GOJI BERRY

OdgovorNapisal/-a Zelenc » 18 sep 2010, 14:11

Čez poletje sem bil tudi jaz precej precej skeptičen glede "pridelka", saj so vejice precej pozno zacvetele, sedaj pa že obilno zorijo oranžno rdeči plodovi in poganjajo novi in novi cvetovi. Zelo rodna rastlina. Ko bi še plodovi bili večji... Sedaj jih čebele ob sončnem vremenu obletavajo kot nore. Brenči, kot da sem ob panju. Je pa res lepo videti od plodov povešene vejice z množico rdečih "obeskov". Ampak okus svežih jagod pa ni ne vem kaj :(. Podobno, kod bi žvečil zrele šipkove plodove. Raje jih dodam v sadni frape.
Zelenc
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 25
Pridružen: 18 sep 2009, 09:26
Kraj: Stična

Re: GOJI BERRY

OdgovorNapisal/-a Zelenc » 18 sep 2010, 14:16

mogicasi je napisal/-a: Očitno je pri nas nekaj narobe......samo kaj? :?: :roll:


Hmm, mogoče ni bilo čebel? Plodovi so se pri mojih goji grmičkih začeli pojavljati šele po tem, ko so čebele "našle" rastline in jih uvrstile na svoje redne trase.
Zelenc
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 25
Pridružen: 18 sep 2009, 09:26
Kraj: Stična

Re: GOJI BERRY

OdgovorNapisal/-a FURBI » 18 sep 2010, 20:47

Moje pa imajo precej rumene liste... Kot bi jim česa manjkalo, ampak sem vsaki dal še malo preperelega hlevskega gnoja v podlago... ?????????????????
tudi robida je lahko lepa ;-)
Uporabniški avatar
FURBI
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 82
Pridružen: 31 jan 2008, 16:12
Kraj: sežana

Re: GOJI BERRY

OdgovorNapisal/-a mogicasi » 18 sep 2010, 23:11

Sosed ima čebele, vedno jih je bilo polno gor, glede na odgovor, ki sem ga dobila, sem sedaj potolažena....torej pridelek pričakujem drugo leto! 8)
mogicasi
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 15 avg 2010, 19:48

Re: GOJI BERRY

OdgovorNapisal/-a linana » 19 sep 2010, 16:15

Jaz sem jih že dvakrat škropila z cuprablau-om, pa se mi še vedno dela po listih plesen. In to po vseh od vrha do tal. :evil:
Vse kar cveti diši. Lahko lepo ali ...
Pozdravček Lina

http://picasaweb.google.si/home
Uporabniški avatar
linana
Guru
Guru
 
Prispevkov: 338
Pridružen: 01 maj 2004, 12:15
Kraj: maribor

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Sadje

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron