Danes je 29 mar 2024, 03:24

Novice Novice od Zunanji prostori

Zemljevid od Zunanji prostori » Forum : Zunanji prostori

Kako z rastlinami opremiti vaš zunanji prostor ali vrt, katere rastline so najprimernejše, ...

kako se lotiti ureditve vrtička?

Spet jaz, ki nič ne znam :oops:

Torej, poleg terase imamo na enem koncu hiše tudi en majhen košček zemlje, ki bi ga počasi rada uredila.

Je v obliki trikotnika, na dveh straneh je stara žična ograja (na cesto in k sosedom). Trenutno je vse zaraščeno, kaj vse je gor, nimam pojma, nek velik in čisto ok iglavec (verjetno smreka), ob cesti pa en velik grm vrtnice, ...
Preberi več : kako se lotiti ureditve vrtička? | Ogledi : 8639 | Odgovori : 1


Nezahtevne grmovnice, drevesca za v lonce

Pozdravljeni!

Sem popolnoma nova na forumu, pa tudi na vrtnarjenje se popolnoma nič ne spoznam :oops: , zato vas prosim za pomoč.

Imamo malo teraso pred stanovanjem. Ker je hiša med bloki, je sonca pozimi skoraj nič, jeseni in spomladi malo več, poleti pa bi lahko rekla, da od 9h zjutraj do 5h popoldan žge kot noro (se zelo hitro segreje že zdaj v pomladnih mesecih).

Torej, ...
Preberi več : Nezahtevne grmovnice, drevesca za v lonce | Ogledi : 20881 | Odgovori : 8


NAGRADNI IZBOR ZA NAJLEPŠI RIBNIK IN AKVARIJ 2009!

Z 1. 3.2008 se je začel nagradni izbor za najlepši ribnik in akvarij v letu 2009. (že peti po vrsti)

Prijava je možna z prijavnico, ki jo najdete na spletni strani www.akvarij.com , kjer je tudi več podatkov o nagradnem izboru.

Prijavi se lahko vsak, ki je lastnik morskega ali sladkovodnega akvarija, okrasnega ribnika in letos po novem tudi terarija, vivarija, fontane ter vsi ki ste lastniki raznih prikupnih ...
Preberi več : NAGRADNI IZBOR ZA NAJLEPŠI RIBNIK IN AKVARIJ 2009! | Ogledi : 7222 | Odgovori : 0


POMOČ PROSIM! IME ROŽE?

Prosim vas če mi lahko poveste za kakšno vrsto rože gre, mislim da je ene sorte Teloh nevem kakšen in ali jo lahko obrezujemo, in kdaj!

Slika

Slika
Preberi več : POMOČ PROSIM! IME ROŽE? | Ogledi : 7803 | Odgovori : 2


sladkovodna školjka

Lep pozdrav vsem akvaristom. V akvariju imam 2 školjki, eno dam čez poletje v ribnik, druga ostane v akvariju. Danes sem opazil nekaj čudnega in me je presenetilo. Ko školjko primeš, se zapre, ta pa danes ni kazala znakov življenja. Ker sem sedaj brskal po forumih in nabiral razne informacije, mislim da imam CORBICULA FULMINAE, samo pa je razlika. Na forumu je ta sorte školjke bolj okrogla, moja pa je bila bolj podolgovata.
No nimam ...
Preberi več : sladkovodna školjka | Ogledi : 9969 | Odgovori : 5


GREDA 6 X 6

Pozdravljeni!

Rada bi vprašala, če je možno da v gredo 6x6 umestim sledeče: OCTOVEC 2 komada , picea pungens "Hoopsii" 1x, 2 x okrasna trava in 2x roza hortenzija. Koliko morata biti octovca odmaknjena od smreke - bi bilo 1,5 metra dovolj? Prosim za pomoč.

Lep pozdrav,
Urška
Preberi več : GREDA 6 X 6 | Ogledi : 3745 | Odgovori : 4


Odstranitev maha/alg iz betona in kamna

Pozdravljeni,

nimam najbolj rastlinoljubno vprašanje.
Po dvorišču se mi zaradi preobilnega dežja in vlage množijo alge in mah po kamnu in betonskih površinah.
Površine postanejo zelo spolzke in nevarne.

Kaj ima kdo kak pameten recept kako se znebit tega zelenja (so kar velike površine).

Hvala za kakršno koli idejo!
Preberi več : Odstranitev maha/alg iz betona in kamna | Ogledi : 21455 | Odgovori : 9


Kateri iglavec pred hišo?

V vrtnarstvu sem še pravi začetnik. Pri novi hiši bi rada posadila iglavec stožičaste oblike, ki bi ga imela za novoletno okrasitev. Pa ne bi rada, da bi bila to cipresa, temveč kakšna smreka, ki pa naj ne bi zrastla previsoko, ker je hiša pritlična. Rasla pa naj bi hitro. Saj vem, da sem zahtevna,.. Pa kdaj se sadi. Lega je dopoldansko in deloma popoldansko sonce - Posavje.

Lepo prosim za izkušnje in informacije!


Čao! ...
Preberi več : Kateri iglavec pred hišo? | Ogledi : 4271 | Odgovori : 2


katero zimzelno rastlino na pokopalisce

Imam malo nenavadno vprasanje: pravkar smo postavili nov grob iz sivega kamna s skulpturo.Na tleh, v grobo obdelani plosci smo pustili prostor( cca 60x40 cm) kamor kot ljubiteljica zelenja nameravam posoditi kako nizko nezhtevno in nevpadljivo zimzeleno grmovnico,ki naj ne bi presegala omenjenih mer.
Imate kak predlog, idejo?
Hvala vsem ki mi boste ,upam, pomagali.
Preberi več : katero zimzelno rastlino na pokopalisce | Ogledi : 2716 | Odgovori : 1


moderni vrt

Kaj bi lahko še posadila na vrtu pred hišo, ki meri 4x3 metre ker je zraven še del tlakovanne površine in le-ta je oblikovana na L?Podolgovata stran gleda na ulico in mji s 6 cipresami, levo in desno od njih je po en večji lonec z marjeticami.Ob ožjem delu"črke L" pa sta vsajena 2 grmička lavande ki ju nizko režem, okrog njiju pa nekaj sočinih kamnov.Vseeno mi delujo vrt prazen čisto brez cvetja, marjetke so ...
Preberi več : moderni vrt | Ogledi : 4819 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron